ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ Справа №2а-157/10/0614
26 липня 2010 року Малинський районний суд Житомирської області в складі
головуючої судді Збицької К.Д.,
з участю секретаря Гузікової І.І.,
представників відповідачів Філоненко О.Л., Демченко Т.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Малині адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до управління праці та соціального захисту населення виконкому Малинської міської ради та управління Пенсійного фонду України у Малинському районі про визнання неправомірними дій відповідачів та зобов’язання зробити перерахунок та виплатити недоплачені кошти, -
встановив:
ОСОБА_3 звернувся з вказаним позовом до суду. Просить визнати неправомірними дії відповідачів по нарахуванню та виплаті за 2009-й рік коштів, передбачених ст.ст.37,39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі Закону) у розмірі меншому, ніж це визначено Законом, а саме управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Малинської міської ради відповідно до ст.37 цього Закону та управлінням Пенсійного фонду України в Малинському районі щодо виплати коштів, передбачених ст.39 Закону, зобов’язати їх донарахувати та виплатити недоплачені кошти.
Під час розгляду справи позивач збільшив позовні вимоги, про що подав заяву. Просить зобов’язати відповідачів донарахувати та виплатити йому зазначені виплати за період з 2003 року з врахуванням встановленого індексу інфляції та 3% річних від простроченої суми платежів на момент виплати.
У судовому засіданні позивач підтримав позов у повному обсязі. Посилається на Закон України від 08 лютого 1995 року «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку».
Представники відповідачів позов не визнали, посилаючись на проведення виплат на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 року №836. Вважають позовні вимоги безпідставними, просять застосувати наслідки, передбачені ст.100 КАС та в задоволенні позову відмовити.
З’ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами в межах заявлених позовних вимог, суд визнає, що позов не підлягає задоволенню з таких підстав.
Позивач є постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії 1, інвалідом 3-ї групи внаслідок захворювання, пов’язаного з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Він в спірний період часу проживав у м. Малині Житомирської області, яке віднесено до зони посиленого радіоекологічного контролю, та відповідно до положень статей 37,39 Закону № 796 має право на відповідні компенсації, доплати та допомоги.
Згідно ст.37 цього Закону громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства у зоні посиленого радіоекологічного контролю в розмірі 30 процентів від мінімальної заробітної плати.
Ця допомога виплачується щомісячно органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.
Перелік населених пунктів, жителям яких виплачується щомісячна грошова допомога, затверджується Кабінетом Міністрів України.
Частиною другою статті 39 названого Закону встановлено, що пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на цих територіях, і стипендії студентам, які там навчаються, підвищуються у розмірі однієї мінімальної заробітної плати.
Встановлений Постановою № 836 у 1996 році розмір щорічної допомоги громадянам, передбаченої ст.ст.37,39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», та розмір пенсій протягом тривалих років не змінювався і не відповідає розміру, встановленому іншими законами України.
Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 92 Конституції України виключно законами визначаються, зокрема, основи соціального захисту, а її статтею 75 встановлено, що єдиним органом законодавчої влади в Україні є парламент - Верховна Рада України. Конституція України не надавала права парламенту делегувати свої повноваження іншим державним органам, а останнім - своїми нормативно-правовими актами змінювати положення законів.
Разом з тим в статті 71 Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік» від 26.12.2008 року зазначено надати право Кабінету міністрів України у 2009 році встановлювати розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбаченими за відповідними бюджетними програмами .
Беручи до уваги, що позивач звернувся до суду із адміністративним позовом 12 лютого 2010 року, а частиною другою статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлений річний строк, пропущення якого згідно ст.100 цього Кодексу, на застосуванні якої наполягають представники відповідачів, є підставою для відмови у задоволенні позову, вимоги позивача за період з 2003 року не підлягають задоволенню.
Крім того суд визнає, що на дані правовідносини не поширюється положення ч.2 ст.625 Цивільного кодексу України та Закон України від 08 лютого 1995 року «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку».
.
Керуючись ст.ст.11,17,86,99,100,159,162,163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі ст.37,39 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ч.2 ст.625 Цивільного кодексу України, -
постановив :
відмовити у задоволенні позову ОСОБА_3 до управління праці та соціального захисту населення виконкому Малинської міської ради та управління Пенсійного фонду України у Малинському районі про визнання неправомірними дій відповідачів та зобов’язання зробити перерахунок та виплатити недоплачені згідно ст.ст.37,39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за 2003-2009 роки кошти за безпідставністю.
Постанова може бути оскаржена шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до апеляційного суду Житомирської області через Малинський районний суд.
Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Головуюча
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ Справа №2а-157/10/0614
02 квітня 2010 року Малинський районний суд Житомирської області в складі
головуючої судді Збицької К.Д.,
з участю секретаря Гузікової І.І.,
представників відповідачів Філоненко О.Л., Демченко Т.Г.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Малині адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до управління праці та соціального захисту населення виконкому Малинської міської ради та управління Пенсійного фонду України у Малинському районі про визнання неправомірними дій відповідачів та зобов’язання зробити перерахунок та виплатити недоплачені кошти, -
встановив:
ОСОБА_3 звернувся з вказаним позовом до суду. Просить визнати неправомірними дії відповідачів по нарахуванню та виплаті коштів, передбачених ст.ст.37,39,51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі меншому, ніж це визначено Законом, а саме управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Малинської міської ради відповідно до ст.37 цього Закону та управлінням Пенсійного фонду України в Малинському районі щодо виплати коштів, передбачених ст.ст.39, 51 Закону, зобов’язати їх донарахувати та виплатити недоплачені кошти.
У попередньому судовому засіданні позивач відмовився від адміністративного позову до управління Пенсійного фонду України в Малинському районі в частині донарахування та виплати коштів, передбачених ст.51 цього Закону, оскільки він отримує доплату, встановлену ст.50 Закону. Просить прийняти відмову від позову.
Керуючись ст.157 ч.1 п.2 Кодексу адміністративного судочинства, -
ухвалив :
прийняти відмову ОСОБА_3 від позову до управління Пенсійного фонду України в Малинському районі в частині виплат, передбачених ст.51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Провадження у справі в цій частині закрити.
Ухвала може бути оскаржена.
Заяву про апеляційне оскарження може бути подано до апеляційного суду Житомирської області через Малинський районний суд протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуюча