Справа № 2-1600
2010 року
З А О Ч Н Е
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
27 липня 2010року Уманський міськрайонний суд Черкаської області
в складі: головуючого – судді Прокулевича В.С.
при секретарі Крисюк Л.Л.
за участю адвоката ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Умань справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання договору довічного утримання,
в с т а н о в и в :
Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про розірвання договору довічного утримання, посилаючись на те, що їй на праві приватної власності належить квартира АДРЕСА_1. 16 грудня 1994 року між нею та відповідачкою було укладено договір довічного утримання. 5 липня 1997 року відповідачка одружилась та змінила прізвище з «Овчар» на «Лапиніну». Вона людина похилого віку, учасник вітчизняної війни, часто хворіє, а тому їй потрібна щоденна допомога по догляду за нею, придбання ліків, готування їжі, прибирання квартири, несення витрат по комунальним платежам. Відповідно до п.4 умов укладеного договору довічного утримання від 16.12.1994 року відповідачка зобов’язалась повністю її утримувати забезпечивши її продуктами харчування одягом, необхідною допомогою, зберегти в довічному користуванні квартиру, яка відчужується. Незважаючи на взяті на себе зобов’язання відповідачка цих умов не дотримується, протягом багатьох років не з’являється, тому вона звернулась з даним позовом до суду.
В судовому засіданні представник позивачка позов підтримав, просив задовольнити та розірвати договір довічного утримання укладений 16 грудня 1994 року між позивачкою та ОСОБА_3, зареєстрований в реєстрі Уманської державної міської нотаріальної контори №1-578, та в реєстрі прав власності на нерухоме майно 19.02.2008 року №22174064, повернути позивачці у власность однокімнатну квартиру АДРЕСА_1..
Відповідачка в судове засідання не з’явилась, про день та час розгляду справи повідомлена у встановленому законом порядку, причини неявки суд не повідомила, а тому суд вважає можливим на підставі ст.169 ЦПК України розглянути справу без її участі за наявними матеріалами. Представник позивача проти такого розгляду справи не заперечував.
Свідки ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 показали, що дійсно відповідачка вже багато років не з’являється в квартирі ОСОБА_2, не допомагає їй, ніяким чином не цікавиться її долею.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивачки, свідків, суд приходить до висновку про те, що заявлений позов підлягає до задоволення, так як в судовому засіданні достовірно встановлено, що ОСОБА_3 не виконує умов договору довічного утримання, який був укладений 16 грудня 1994 року між ОСОБА_2 та нею, не цікавиться долею позивачки, відкрито ігнорує взяті на себе зобов’язання.
Керуючись ст.ст.10, 60, 88, 169, 208, 209, 212-215, 224 ЦПК України , на підставі ст.ст.233 ,744-755, 756 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Розірвати договір довічного утримання укладений 16 грудня 1994 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_3, зареєстрований в реєстрі Уманської державної міської нотаріальної контори №1-578, та в реєстрі прав власності на нерухоме майно 19.02.2008 року №22174064.
Сторони повернути у попереднє становище, а саме повернути ОСОБА_2 у власність однокімнатну квартиру АДРЕСА_1.
Заява про перегляд заочного рішення може бути подана відповідачкою до Уманського міськрайонного суду протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене відповідачкою в апеляційному порядку.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана позивачем до Уманського міськрайонного суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області, через Уманський міськрайонний суд.
Головуючий