Справа № 22 ц -5062 / 07 Головуючий суддя у І -й
Категорія- 19/21 інстанції - Ткаченко Н.Ю.
Доповідач - Приходченко А.П.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 серпня 2007 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області в складі:
головуючого - Приходченко А.П.
суддів - Басуєвої Т.А., Повєткіна В.В.
при секретарі - Білоус A.M. розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську
апеляційну скаргу відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Тернівка на рішення Тернівського міського суду від 08 грудня 2006 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Тернівка про стягнення страхової виплати за моральну шкоду, -
встановила:
У листопаді 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення моральної шкоди у сумі 75 000 грн., посилаючись на те, що він тривалий час знаходився у трудових відносинах з ВАТ "Павлоградвугілля" і отримав професійні захворювання. Відповідно до висновку МСЕК від 20.07.2006 р. йому встановлено 65% втрати професійної працездатності та третя група інвалідності, тому позивач просив суд задовольнити його позовні вимоги.
Рішенням Тернівського міського суду від 08 грудня 2006 року позов ОСОБА_1 задоволений частково. Стягнуто з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Тернівка на його користь в рахунок страхової виплати за моральну шкоду 38 000 грн.
В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати рішення суду та постановити нове рішення, яким відмовити в задоволені позовних вимог, оскільки рішення суду постановлено з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Розглянувши матеріали справи, законність і обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги і заявлених позовних вимог колегія судців вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а рішення суду скасуванню з наступних підстав.
Встановлено судом і підтверджується матеріалами справи, що ОСОБА_1 перебував у трудових відносинах з ВАТ "Павлоградвугілля".
Згідно довідки МСЕК від 20.07.2006 року йому вперше було встановлено 65 % втрати працездатності та третю групу інвалідності (а.с.18-19).
Відповідно абз.3 ч.1 ст.1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» (далі Закону) завданнями страхування від нещасного випадку є відшкодування матеріальної та моральної шкоди застрахованим і членам їх сімей.
2
Оскільки на момент прийняття висновку МСЕК та під час розгляду справи, тобто на грудень 2006 року, діяв Закон України «Про державний бюджет на 2006 рік» яким ч.27 статті 77 призупинено дію статей Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» в частині відшкодування моральної шкоди, тому суд першої інстанції повинен був керуватися саме положеннями Закону України «Про державний бюджет на 2006 рік».
З таких обставин, суд необгрунтовано, відповідно до вимог вище зазначених законів задовольнив позов ОСОБА_1 до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Тернівка про стягнення страхової виплати за моральну шкоду.
Рішення підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про відмову позивачеві у задоволені позову.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 303, 307, 309 ЦПК України, колегія суддів,
вирішила:
Апеляційну скаргу відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Тернівка задовольнити.
Рішення Тернівського міського суду від 08 грудня 2006 року скасувати.
У задоволені позову ОСОБА_1 до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Тернівка про стягнення страхової виплати за моральну шкоду відмовити.
Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту його проголошення, однак може бути оскаржене шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців з дня набрання законної сили до Верховного Суду України.