УХВАЛА
м. Ужгород
29 липня 2010 року
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області в складі:
головуючого Павліченка С.В.
суддів : Кожух О.А., Кондора Р.Ю.
при секретарі Плавайко Т.О.
розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до відділу освіти Тячівської районної державної адміністрації про стягнення моральної шкоди ,-
в с т а н о в и л а:
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до відділу освіти Тячівської районної державної адміністрації про стягнення моральної шкоди.
Позивач зазначав, що відповідач на протязі трьох років шість разів притягував його до дисциплінарної відповідальності і п’ять разів незаконно звільнював з роботи та розповсюджував про нього негативну інформацію.
ОСОБА_1 зазначав що в результаті неправомірних дій відповідача йому завдана моральна шкода в розмірі 100 000 грн., яку просив стягнути на свою користь.
Рішенням Тячівського районного суду від 22 лютого 2010 року позов задоволений частково.
З відділу освіти Тячівської районної державної адміністрації на користь ОСОБА_1 стягнуто 10 000 грн. миоральної шкоди та судові витрати.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 ставиться питання про зміну рішення суду першої інстанції і стягнення моральної шкоди у розмірі заявленому в позові- 100 000 грн.
В апеляційній скарзі відділу освіти Тячівської районної державної адміністрації ставиться питання про скасування рішення суду першої інстанції та постановлення нового рішення про відмову в задоволенні позову.
При розгляді справи в апеляційній інстанції встановлено наступне.
________________________________________________________________________________
Справа № . 22-1119/10- Номер рядка статистичного звіту :57
Головуючий у І інстанції : Ляшко С.М.
Доповідач : С.В.Павліченко
Суд першої інстанції дійшов правильного висновку про те що відповідач не дивлячись на наявність неодноразових порушень трудових прав позивача, які підтверджені відповідними судовими рішеннями, що набули законної сили та стягнення раніше моральної шкоди на користь позивача за порушення його трудових прав вдався до нових порушень прав ОСОБА_1
Так, наявні у справі копії судових рішень /а.с. 4-23/ свідчать про те, що відділ освіти Тячівської районної державної адміністрації систематично, навмисно та явно порушував трудові права ОСОБА_1
Відповідач, не зважаючи на встановлення судами першої та апеляційної інстанції факту його упередженого ставлення до ОСОБА_1 та стягнення рішенням суду від 24 травня 2007 року моральної шкоди за порушення трудових прав ОСОБА_1, які привели до моральних страждань, продовжував вчиняти аналогічні порушення.
Зокрема наказом відповідача № 454 від 6 липня 2007 року ОСОБА_1 був незаконно переведений з посади директора школи на посаду заступника, а 26 червня 2008 року звільнений.
Незаконність наведених дій відповідача підтверджується рішенням Тячівського районного суду від 11 листопада 2008 року.
Оскільки подібні незаконні дії привели до наслідків передбачених ст. 237-1 КЗпП України уповноважений власником орган зобов’язаний сплатити позивачеві моральну шкоду.
Суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, що відповідно до ч.1 ст. 308 ЦПК України є підставою для відхилення апеляційної скарги і залишення рішення без змін.
Керуючись ст. 307, 308, 313 – 315, 317 ЦПК України, Судова палата у цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області
у х в а л и л а:
Апеляційні скарги ОСОБА_1 та відділу освіти Тячівської районної державної адміністрації відхилити.
Рішення Тячівського районного суду від 22 лютого 2010 року залишити без змін.
Ухвала проголошена в порядку ст.218, 317 ЦПК України, набирає законної сили з моменту її проголошення і відповідно до ст. 326,327 ЦПК України може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуючий
Судді