Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 липня 2010 р. справа № 2а-16389/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: < година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Зеленова А. С.
при секретарі Беспалько Г.Г.
за участю представника позивача Голубової Л.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Кіровської об’єднаної державної податкової інспекції Донецької області до Комунального підприємства Жданівської міської ради «Світанок» про стягнення заборгованості з податку на додану вартість, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Кіровська об’єднана державна податкова інспекція Донецької області, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Комунального підприємства Жданівської міської ради «Світанок» про стягнення заборгованості з податку на додану вартість.
В обґрунтування позову посилається на те, що станом на 21.06.2010 року відповідач має несплачений податковий борг у загальній сумі 5661,16 грн. з податку на додану вартість, який виник згідно самостійно узгоджених податкових зобов’язань, визначених відповідачем у податкових деклараціях з ПДВ за квітень 2010 року у сумі 15777,00 грн. та згідно податкового повідомлення – рішення з податку на додану вартість від 20.05.2010 року №00001161540/0 на суму 3,71 грн. Частково сума боргу була відповідачем погашена на суму 10119,55 грн.
Просить суд стягнути з Комунального підприємства Жданівської міської ради «Світанок» (86391, Донецька обл., м. Жданівка, вул. Щорса, 1, код в ЄДРПОУ 33959712) заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 5661,16 грн. до державного бюджетк на бюджетний рахунок одержувача 31111029700050, код платежу 14010150, код ЄДРПОУ 34686626, одержувач – Кіровське відділення Держказначейства в установі банку УДК у Донецькій області, МФО 834016.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, надав заяву про розгляд справи без його участю, в якій також зазначив, що податковий борг визнає у повному обсязі.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.
Комунальне підприємство Жданівської міської ради «Світанок» є юридичною особою, перебуває на податковому обліку в Кіровській ОДПІ Донецької області.
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до статті 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Відповідно до п. 1.6 ст. 1 Закону України «Про податок на додану вартість», податкове зобов'язання - загальна сума податку, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді, визначена згідно з цим Законом.
У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування», податок на додану вартість є загальнодержавним податком.
Судом встановлено, що відповідачем 20.05.2010 року до податкового органу подана податкова декларація з податку на додану вартість за квітень 2010 року, якою визначив суму податкового зобов’язання у розмірі 15777,00 грн.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків у строки, визначені законом, повинні подавати до податкового органу декларації, бухгалтерську звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Відповідно до пункту 5.1 статті 5 зазначеного Закону, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Підпункт 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 зазначеного Закону встановлює, що платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до абзацу «а» підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Також податковим органом було винесено податкове повідомлення – рішення від 20 травня 2010 року №0001161540/0, яким відповідачу визначено суму штрафу в розмірі 20% узгодженої суми податкового зобов’язання, сплаченої з затримкою, в сумі 3,71 грн.;
Відповідно до пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 зазначеного Закону, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідно до пп. 5.2.2 п. 5.2 ст. 5 Закону, у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.
Відповідно до пп. 5.2.5 п. 5.2 ст. 5 Закону, з урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити до суду рішення контролюючого органу про нарахування податкового зобов'язання у будь-який момент після отримання відповідного податкового повідомлення.
Відповідно до пп. «в» пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 ст. 5 зазначеного Закону передбачено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
У судовому засіданні встановлено, що податкове повідомлення – рішення від 20 травня 2010 року №0001161540/0 отримано бухгалтером товариства, в судовому порядку не оскаржувалось.
На час розгляду справи податкове зобов’язання визначене податковою декларацією та податковим повідомленням – рішенням не сплачено.
Таким чином, загальна сума заборгованості перед бюджетом відповідача з урахуванням часткового погашення на суму 10119,55 грн. складає 5661,16 грн.
З метою погашення податкового боргу відповідачу були надіслані перша податкова вимога від 09 березня 2010 року №1/25 та друга податкова вимога від 14 квітня 2010 року №2/29.
Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Також, у зв’язку з непогашенням податкового боргу протягом дії другої податкової вимоги, керівником податкового органу прийнято рішення від 17 травня 2010 року про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Відповідно до пп. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків. Продаж інших активів здійснюється на підставі рішення податкового органу, підписаного його керівником та скріпленого гербовою печаткою податкового органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним податковим органом.
Таким чином, заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкового боргу, не призвели до їх погашення, строки їх добровільної сплати вийшли у відповідності до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», про що свідчать матеріли справи.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов Кіровської об’єднаної державної податкової інспекції Донецької області до Комунального підприємства Жданівської міської ради «Світанок» про стягнення заборгованості з податку на додану вартість – задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства Жданівської міської ради «Світанок» (86391, Донецька обл., м. Жданівка, вул. Щорса, 1, код в ЄДРПОУ 33959712) заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 5661,16 грн. до державного бюджетк на бюджетний рахунок одержувача 31111029700050, код платежу 14010150, код ЄДРПОУ 34686626, одержувач – Кіровське відділення Держказначейства в установі банку УДК у Донецькій області, МФО 834016.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 22 липня 2010 року в присутності представника позивача.
Постанова у повному обсязі складена 26 липня 2010 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі, а в разі проголошення постанови у відсутності особи, яка бере участь у справі – з дня отримання нею копії постанови, до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Зеленов А. С.