Судове рішення #10322673

Справа №  2а-3349/10/2570

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

20 липня 2010 р.                                                                                    м. Чернігів

Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді                                                                 С.Л. Клопот,

при секретарі                                                                          А.В.Герасенко,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом державної податкової інспекції у Носівському районі Чернігівської області до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, -         

                                                       В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у Носівському районі Чернігівської області (далі – ДПІ у Носівському районі) звернулась до суду з адміністративним позовом до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 (далі – ФОП ОСОБА_1) про стягнення за рахунок активів податкового боргу з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності в розмірі 283,77 грн. Свої вимоги мотивують тим, що відповідно до п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5  Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу. Відповідач несвоєчасно і не в повному обсязі сплачує податки до бюджету.

Представник позивача в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надіслав заяву про розгляд справи за його відсутності на наявних в матеріалах справи доказах, в якій зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити.   

Відповідач в судове засідання повторно не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся в установленому порядку, причини неявки суду не повідомив.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Відповідач (ідентифікаційний код НОМЕР_1) зареєстрований Деснянською районною у місті Києві державною адміністрацією 11.02.2003 року, включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, згідно якого місце реєстрації ФОП ОСОБА_1 є: с. Ганнівка, Носівського району, Чернігівської області та взятий на податковий облік у ДПІ у Носівському районі, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців від 11.06.2010 року та копією свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця.

Відповідно до ст. 4, п. 2.3. ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів), сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законами терміни. Згідно ст. 11, вищевказаного Закону, відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів та додержання законів про оподаткування несуть платники податків відповідно до законів України.

Стаття 14 Закону України «Про плату за землю» передбачає, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. Відповідно до статті 17 Закону України «Про плату за землю» податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно поданої до ДПІ у Носівському районі декларації з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік № 1525 від 09.02.2010 року відповідачем задекларовано щомісячні нарахування орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності в розмірі по 341,26 грн.

Згідно п.п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Підпунктом 5.3.1. пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідач, всупереч вищевказаним вимогам Закону, не в повному обсязі сплачує податкове зобов?язання, в зв?язку з чим має подаковий борг з орендної плати за земельні ділянки з урахуванням, нарахованої у відповідності до ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» пені, в розмірі 283,77 грн.   

Відповідно п. п. 6.2.1. п. 6.1. ст. 6  Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

ДПІ у Носівському районі відповідачу направлені перша податкова вимога № 1/149 від 31.03.2010 року та друга податкова вимога № 2/232 від 06.05.2010, з яких остання повернута до відправника з відміткою «адресат не проживає» та розміщена на дошці податкових оголошень, що підтверджується відповідним актом.

У відповідності до пп.6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» 6.2.4. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.

Як вбачається з матеріалів справи, податкові вимоги та податкові повідомлення-рішення, відповідачем в межах подальшої процедури апеляційного оскарження чи в судовому порядку не оскаржені, але борг не сплачено.

Відповідно до ч.5 пп.6.2.4 п.6.2 ст.6 названого Закону, у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

У відповідності до п.1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк.

Відповідності до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги державної податкової інспекції у Носівському районі Чернігівської області до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 підлягають задоволенню, оскільки є законними та обґрунтованими, а заборгованість зі сплати податкового боргу, стягненню за рахунок активів відповідача.

Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов державної податкової інспекції у Носівському районі Чернігівської області до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути за рахунок активів з фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) податковий борг з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності в розмірі 283 (двісті вісімдесят три) грн. 77 коп. на рр 33210815700363 до місцевого бюджету Ганнівської сільської ради, код 21405534, МФО 853592.  

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, а  якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то з дня отримання нею копії постанови, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Дата виготовлення та підписання постанови в повному обсязі -  22 липня 2010 р.


                          

Суддя:                                                                                              С.Л. Клопот



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація