РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
від 22 березня 2006 р. селище Верховина справа № 2-50 /2007 р.
Верховинський районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого - судді Токарука В.І.
з участю секретаря: Фурманюк В.М.
позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Верховина справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, визначення місця проживання дітей -
УСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із позовом про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей до відповідачки. Позов мотивував тим, що одружився із відповідачкою 10 червня 2000 року. Від спільного проживання мають двоє малолітніх дітей - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. На даний час дочка проживає з ним, а син з матір'ю. В якості підстав розірвання шлюбу наводить часті конфлікти, що вкрай негативно позначається на вихованні та здоров'ї дітей, зрада відповідачки в подружній вірності. Примирення між: ними неможливе, просить шлюб розірвати, дочку ОСОБА_4 залишити на проживання при ньому, а сина ОСОБА_3 - при матері.
В судовому засіданні заявлений позов підтримав в повному обсязі.
Відповідачка в судовому засіданні заявлений позов визнала в частині розірвання шлюбу, а про передачу дітей на виховання позивачу не визнала, просить обох дітей залишити на проживання при ній.
Суд, заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, вважає за доцільне позов задовольнити.
При цьому суд виходить із того, що сторони спільно не проживають на протязі більше року, миритися не бажають, позов, в частині розірвання шлюбу відповідачка визнала. Ці обставини свідчать про те, що сім 'я фактично розпалася і шлюб слід розірвати.
Вирішуючи питання з ким із батьків мають проживати діти, суд бере до уваги, що згідно cm. 161 СК України, якщо мати і батько які проживають окремо не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між: ними може вирішуватися органом опіки або судом. При цьому слід брати до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків, особисту прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення.
В судовому засіданні встановлено, що мама, відповідачка по справі, не займалася належним чином виконання своїх батьківських обов'язків, могла залишати дітей в малолітньому віці, а сама проживати у своєї сестри в іншому районі. Дана обставина стверджена як поясненнями сторін, так і показаннями свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_6. Крім цього, встановлено, що ОСОБА_2 забрала із лікарні неповнолітню дитину ОСОБА_4, яка була хвора з діагнозом: гостра двобічна вогнищева бронхопневмонія, у центр соціально-психологічної допомоги, в якому вона проживала і тільки після втручання лікарів дитина була належним чином пролікована. Дана обставина підтверджується довідкою дитячої консультації НОМЕР_1.
При вирішенні питання проживання дітей при батьках, суд також: бере до уваги, що батькоОСОБА_1 має у власності житловий будинок, працює столяром, середньомісячна зарплата приблизно 850 грн., характеризується позитивно (акт обстеження матеріально-побутових умов від 02.02.2007 року, характеристика, видана виконавчим комітетом Верховинської селищної ради 05.02.2007року), а також: те, що дочка більше трьох місяців проживає з ним.
Син ОСОБА_3 проживає постійно із мамою, навчається в ІНФОРМАЦІЯ_3.
З урахуванням наведеного, суд вважає за доцільне дочку ОСОБА_4 залишити на проживання при батькові, а сина ОСОБА_3 при матері.
Керуючись ст. ст. 202, 203 ЦПК України та на підставі ст. ст. 110,112,160,161 Сімейного кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити. Шлюб між: ОСОБА_1 та ОСОБА_2, укладений 10 червня 2000 року у відділі РАЦСу Верховинського районного управління юстиції Івано - Франківської області, актовий запис НОМЕР_2 -розірвати.
Дітей: дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 залишити на проживання при батькові, а сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 - при матері.
Кошти при реєстрації розлучення в органах РАЦСу в розмірі одного неоподатковуваного мінімуму покласти на ОСОБА_1, звільнивши від такої оплати ОСОБА_2.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Івано Франківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. У випадку неподання заяви рішення суду набирає законної сили.