АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22 - 2278 / 2009р.
Головуючий у 1 інстанції: Дубина Л.А.
Суддя-доповідач: Осоцький І.І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" червня 2009 року м. Запоріжжя
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Запорізької області у складі:
Головуючого: Мануйлова Ю.С.,
Осоцького І.І., Суддів: Глазкової О. Г.,
при секретарі: Карацюпі О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Грааль» на ухвалу Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 13 березня 2009 року по справі за позовом ТОВ «Грааль» до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа - Орган опіки та піклування Ленінської районної адміністрації, про зупинення перешкод у користуванні жилим приміщенням та виселення із гуртожитку, -
ВСТАНОВИЛА:
В провадженні суду знаходиться справа за позовом ТОВ «Грааль» до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа - Орган опіки та піклування Ленінської районної адміністрації, про зупинення перешкод у користуванні жилим приміщенням та виселення із гуртожитку.
В судовому засіданні ОСОБА_2 заявила клопотання про зупинення провадження у цій справі до розгляду Ленінським районним судом м. Запоріжжя цивільної справи за її позовом до ТОВ «Грааль» про визнання угоди дійсною і визнання права власності на житлове приміщення, оскільки, на її думку, від вирішення спору про право власності на житлове приміщення буде залежати вирішення спору про правомірність проживання її та членів її родини у спірному житловому приміщенні.
Ухвалою Ленінської районного суду м. Запоріжжя від 13 березня 2009 року зупинено провадження у справі за позовом ТОВ «Грааль» до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа - Орган опіки та піклування Ленінської районної адміністрації, про зупинення перешкод у користуванні жилим приміщенням та виселення із гуртожитку до розгляду Ленінським районним судом м. Запоріжжя цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до ТОВ «Грааль» про визнання угоди дійсною і визнання права власності на житлове приміщення.
Не погоджуючись з ухвалою суду, ТОВ «Грааль» подало апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення норм процесуального права, просить ухвалу судді першої інстанції скасувати, справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.
Вислухавши доповідача, вивчивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відповідно до п.1 ст. 312 ЦПК України розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд відхиляє скаргу і залишає ухвалу без змін, якщо судом першої інстанції постановлено ухвалу з додержанням вимог закону. Постановляючи ухвалу про зупинення провадження у цій справі суд правильно виходив з того, що справу про правомірність користування відповідачами житловим приміщенням неможливо вирішити до вирішення справи щодо вирішення права власності за відповідачем ОСОБА_2 на це житло.
З матеріалів справи вбачається, що при розгляді справи про усунення перешкод у користуванні ТОВ „Грааль" блоком № 39 гуртожитку по АДРЕСА_1 і про виселення з цього приміщення ОСОБА_2 виявлено, що мається інша цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ТОВ „Грааль" про визнання дійсним договору купівлі-продажу вказаного вище житлового приміщення та про визнання на нього права власності за ОСОБА_2.
Згідно до ст. 317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном.
Отже від вирішення останньої справи, а саме питання щодо визнання права власності за ОСОБА_2 на спірне житлове приміщення, що включає і право користування цим приміщенням розгляд справи про усунення перешкод і про виселення ОСОБА_2 зі спірного житлового приміщення не є можливим.
Враховуючи наведене, судова колегія вважає, що ухвала суду про зупинення провадження у цій справі до розгляду іншої постановлена з додержанням норм процесуального права, підстав для її скасування не мається.
Керуючись ст., ст. 307, 312, 313, 317 ЦПК України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Грааль» відхилити.
Ухвалу Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 13 березня 2009 року в цій справі залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, проте вона може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців.