Судове рішення #10313817

                              Справа № 2-477/2010р.

                           

Татарбунарський районний суд Одеської області

РІШЕННЯ

    ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

  16 червня 2010 року Татарбунарський районний суд Одеської області у складі:

головуючого – судді                       Сивоконь Т.І.

при секретарі                             Комерзан Л.І.

за участю адвоката                    ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Татарбунари справу за позовом ОСОБА_2 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_3 до Татарбунарської міської ради Одеської області про визнання права власності на земельну ділянку,

В С Т А Н О В И В:

 ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом, у якому просить визнати за його дочкою – ОСОБА_3 право власності на земельну ділянку, посилаючись на наступні обставини.  ІНФОРМАЦІЯ_2 в м.Татарбунари Одеської області померла мати позивача ОСОБА_5. Після її смерті згідно Державного акту на право приватної власності на землю серії ІІ-ОД №029012 на території Татарбунарської міської ради Одеської області залишилась земельна ділянка розміром 4,64 гектар землі, яку має право успадкувати позивач, як син позивачки - ОСОБА_4 в порядку 1-ї черги. Оскільки позивачем було пропущено строк на прийняття спадщини після смерті матері, рішенням Татарбунарського районного суду  від 13 серпня 2009 року йому було надано додатковий строк на  прийняття спадщини. В період терміну на прийняття спадку ОСОБА_4 відмовився  від успадкування  земельної ділянки       на користь своєї малолітньої дочки ОСОБА_3.  

    Звернувшись до нотаріальної контори з проханням видати на ім’я його дочки  свідоцтво про  право на успадкування у порядку п’ятої черги, як внучки померлої, позивачу відмовили  посилаючись на те, що відсутній кадастровий номер земельної ділянки на ім'я померлої і тому успадкування неможливе, у  зв'язку чим він вимушений звернутись до суду з вказаним позовом.

  Позивач та його представник в судовому засіданні позовні вимоги підтримали повністю.  

  Представник Татарбунарської міської ради Одеської області до судового засідання не з’явився, але надіслав заяву, в якій просив справу слухати за його відсутності, позов визнає повністю.                    

  Вислухавши пояснення та доводи сторін, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

  Із свідоцтва про смерть НОМЕР_1 від 17 червня 2008 року /а.с.6/ вбачається, що ОСОБА_5, дійсно померла ІНФОРМАЦІЯ_2.

  Із копії Державного акту на право приватної власності на  землю серії ІI-ОД №029012 видно, що земельна ділянка, яка була виділена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва розміром 4,64 га на території Татарбунарської міської ради,  належала на праві приватної власності ОСОБА_5 /а.с.7/.

  Відмова державного нотаріуса Татарбунарського району  /а.с.11/ свідчить про неможливість видачі  свідоцтва про право власності на земельну ділянку, у зв’язку тим, що відповідно до даних автоматизованої системи державного земельного кадастру відсутні відомості щодо виникнення права власності на земельну ділянку ОСОБА_5    

    З копії рішення Татарбунарського районного суду Одеської області від 13 серпня 2009 року (а.с.12) вбачається, що ОСОБА_2 було надано додатковий строк на  прийняття спадщини строком  6 міс. після смерті ОСОБА_6  

    Згідно копії свідоцтва про народження НОМЕР_2 від 05.10.1965 року (а.с.5), ОСОБА_4 є сином ОСОБА_7 та ОСОБА_8, яка після одруження з ОСОБА_9 16.01.1979 року згідно архівної довідки, виданої відділом РАГСу (а.с.14)   змінила своє прізвище на “ОСОБА_6”.  

    З копії свідоцтва про народження НОМЕР_3 від 09 квітня 2010 року (а.с.4) вбачається, що ОСОБА_4 та ОСОБА_10 є батьками ОСОБА_3.  

    В силу ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом, як передбачено ст.1217 ЦК України.

   Згідно ст.1258 ЦК України, спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.

    Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу.

    У судовому засіданні з достовірністю встановлено, що земельна ділянка розміром 4,64 га на території Татарбунарської міської ради Одеської області згідно  Державного акту на право приватної власності на землю серії ІІ-ОД №029012 належала на праві приватної власності  за життя ОСОБА_5.

Позивач є спадкоємцем померлої першої черги,  однак він відмовився від прийняття спадку на користь своєї         дочки, яка є спадкоємицею п'ятої черги як внучка померлої, інших спадкоємців немає.  

Відповідно до ч.1 ст.1265 ЦК України, у п’яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення.

   За таких обставин, суд вважає, що за ОСОБА_3 повинно бути визнано право власності на земельну ділянку виділену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва розміром 4,64 га, згідно Державного акту на право приватної власності на земельну ділянку  серії ІІ-ОД №029012, розташовану на території Татарбунарської міської ради Татарбунарського району Одеської області, що належала при житті ОСОБА_5.

  Керуючись ст.ст.58-60, 213, 215 ЦПК України, ст.ст. 1216, 1265 ЦК України суд,

В И Р І Ш И В:

  Позовні вимоги ОСОБА_2 в інтересах неповнолітньої ОСОБА_3 до Татарбунарської міської ради Одеської області про визнання права власності на земельну ділянку - задовольнити.

  Визнати за ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на земельну ділянку  розміром  4,64 га, згідно Державного акту  на право приватної власності на земельну ділянку серії ІІ-ОД №029012,  розташовану на території Татарбунарської міської ради Одеської області, що залишилися після смерті ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2

  На рішення Татарбунарського районного суду може бути  подана заява  про апеляційне оскарження  протягом десяти днів з  дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

         

   

         Суддя                          Сивоконь

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація