Судове рішення #10311358

                                                                                                                    Справа № 2а-2043 / 2010 р.

                                                                                                                                 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 липня 2010 року               Шахтарський міськрайонний суд Донецької області в складі:

головуючого – судді ……………………………….. Дністрян О.М.,

при секретарі ………………………………………...Абліцовій М.С..,

за участю представника заявника - Федорченко О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Шахтарську адміністративну справу за позовом Шахтарського МВ ГУМВС України в Донецькій області до громадянки Вірменії ОСОБА_5 про видворення за кордон України в примусовому порядку, -

в с т а н о в и в :

        Позивач 30.06.2010 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_5 про видворення за кордон України в примусовому порядку, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що відповідачка прибула до України по приватним справам 11.11.2006 року, зареєструвалась при перетинанні КПП Донецьк за національним паспортом і проживала за адресою:АДРЕСА_1; 22.06.2010 року відповідачку було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.203 КУпАП за проживання за недійсним паспортом та без реєстрації, начальником Шахтарського МВ було прийнято рішення про видворення її за межі України на строк до 24.06.2010 року з забороною в’їзда в Україну строком на 6 місяців, однак дане рішення відповідачка не виконала, на батьківщину не вибула, коштів та приймаючої сторони не має, таким чином відповідачка мешкає на території України без реєстрації. Посилаючись на ч.5 ст.30, ст.32 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства ” просили вирішити питання про затримання громадянки Вірменії ОСОБА_5 для здійснення адміністративного видворення в примусовому порядку  за кордон України.

               У судовому засіданні представник позивача позов підтримала в повному обсязі, просила його задовольнити.

Відповідачка у судове засідання не з’явилась, надала суду заяву з клопотанням справу розгляду без її участі, позов визнала в повному обсязі, не заперечувала проти його задоволення.

Вислухавши сторони, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 1 Закону України “Про правовий  статус іноземців та осіб без громадянства” від 4 лютого 1994 року №3929-ХІ (далі – Закон) іноземець – особа, яка не перебуває у громадянстві України і є громадянином (підданим) іншої держави або держав.

                    Відповідно до ч.1 ст.3 цього ж Закону іноземці та особи без громадянства  мають право у встановленому порядку іммігрувати в Україну на постійне проживання або прибути для працевлаштування на визначений термін, а також тимчасово перебувати на території України.

Відповідно до ч.1 ст.20, ч.1ст.25 Закону іноземці та особи без громадянства  мають право у встановленому порядку на пересування по території України, а також обирати місце проживання у ній, відповідно з порядком, встановленим Кабінетом Міністрів України, іноземці та особи без громадянства мають право іммігрувати до України по дійсному національному паспорту.

Судом встановлено, що відповідачка - ОСОБА_5 є громадянкою Республіки Вірменія, прибула до України на строк до 18.04.2007р., по закінченню строку ухилилася від виїзду на батьківщину, проживала без реєстрації та по недійсному паспорту за адресою: АДРЕСА_1.

 ОСОБА_5 притягнуто до адміністративної відповідальності 22.06.2010р. за ч.1 ст.203 КУпАП, також було  прийнято рішення про видворення її за межі України та зобов’язання покинути територію України до 24.06.2010р. із забороною в’їзду терміном на 6 місяців.

Відповідно до ч.3 ст.32 Закону іноземець та особа без громадянства зобов'язані покинути територію України у строк, зазначений у рішенні про видворення.

Згідно до ч.5 ст.32 Закону України ?ро правовий статус іноземців та осіб без громадянства", орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обгрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.

Беручи до уваги, що відповідачка, після прийняття органом внутрішніх справ рішення про видворення, ухиляється від виїзду за межі України, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

                    Керуючись ст.ст.1,3, ч.1 ст.20, ч.1 ст.25 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства ” від 4 лютого 1994 року №3929-ХІ, ст.ст.161-163 КАС України, суд,-

П о с т а н о в и в :

 

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Громадянку Республіки Вірменія ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженку с. Мец Масрик Вардениського району Гегаркуникської області Вірменії, затримати та примусово видворити за кордон України.

Постанова суду набирає законної чинності після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву на апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у двадцятиденний строк з дня подання заяви, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції сторони та інші особи можуть подати до адміністративного суду апеляційної інстанції через Шахтарський міськрайонний суд Донецької області з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови в повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України – з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

      Суддя                                                                                     О.М. Дністрян.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація