Справа № 2а-66/10 р.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 травня 2010 року
Народицький районний суд Житомирської області в складі:
головуючого - судді Бруховського Є.Б.
розглянувши у письмовому провадженні справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління праці та соціального захисту населення України в Житомирській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення не доплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни», -
В С Т А Н О В И В :
У грудні 2008 року позивач звернувся до суду з вказаним позовом і просить поновити пропущений строк для звернення до суду та зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області нарахувати недоплачену йому як дитині війни щомісячну державну соціальну допомогу за 2006-2008 роки в сумі 4022,10 грн. Вимоги мотивує тим, що має право на таку надбавку відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», а відповідач безпідставно відмовляє в її нарахуванні та виплаті.
Сторони просять справу розглядати без їх участі, представники відповідачів проти задоволення позову заперечують.
Згідно п.3 ст.50 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб’єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено законом.
Суд, розглянувши матеріали справи, прийшов до висновку, що в задоволені позову необхідно відмовити із слідуючих підстав.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 % мінімальної пенсії за віком.
Позивач має статус дитини війни, відповідно має право на отримання такої надбавки.
Відповідно до ст. 17 КАС України до компетенції адміністративних судів належить розгляд спорів фізичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.
Судом встановлено, що позивач по питанню проведення йому підвищення до пенсії на 30%, як дитині війни, до управління Пенсійного фонду України в Народицькому районі у 2006-2008 роках не звертався.
Оскільки питання про порушене право позивачем перед відповідачем не ставилось, а тому, як на час звернення позивача до суду, так і на час розгляду справи відсутній предмет спору, так як відповідач не вчиняв жодних дій та не приймав будь-яких рішень щодо позивача.
Згідно п.2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк.
Позивач не надав до суду підтверджуючих документів про поважну причину пропущеного ним строку, тому суд відмовляє в поновленні строку за період з 01.01.2006 року до 24.12.2007 року, так як позовна заява подана до суду 24.12.2008 року.
З урахуванням всіх обставин по справі, суд знаходить, що підстав для задоволення позовних вимог немає.
На підставі викладеного і керуючись Законом України «Про соціальний захист дітей війни», ст.ст. 2, 17,99-100,158–163, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні позовних вимог до Головного управління праці та соціального захисту населення України в Житомирській області, Головного управління Пенсійного Фонду України в Житомирській області про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення не доплаченої щомісячної соціальної допомоги «Дітям війни» за безпідставністю.
На постанову суду до апеляційного суду Житомирської області через Народицький районний суд може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня отримання копії постанови особами, що беруть участь у справі, а апеляційна скарга у такому ж порядку протягом 10 днів з дня отримання копії постанови або 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження з направленням копії скарги до Київського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Є.Б. Бруховський