Судове рішення #10310239

Справа №22-ц-2359                     Головуючий у 1-й інстанції Бакланов Р.В.

                            Суддя – доповідач Маслов В.О.

У Х В А Л А

09 липня 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Сумської області в складі:

головуючого  - Маслова В.О.,

суддів              - Криворотенка В.І., Жмаки В.Г.,

з участю секретаря судового засідання – Федини Д.І.,

розглянула заяву ОСОБА_1 про поновлення строку апеляційного оскарження ухвали Лебединського районного суду Сумської області від 30 квітня 2010 року про залишення позовної заяви без розгляду

у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Лебединському районі про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги як «дитині війни»,

в с т а н о в и л а :

Ухвалою Лебединського районного суду Сумської області від 30 квітня 2010 року позовну заяву ОСОБА_1 залишено без розгляду.

20 травня 2010 року ОСОБА_1 здав на пошту апеляційну скаргу, в якій одночасно просив поновити строк апеляційного оскарження, мотивуючи свої вимоги тим, що копію ухвали отримав після того, як закінчився строк на її оскарження.

Колегія суддів вважає, що дана заява підлягає задоволенню.

Відповідно до прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року №1691-VІ, який набрав чинності 10 березня 2010 року, апеляційні скарги за якими провадження не відкрито, передаються до відповідних апеляційних судів для розгляду в порядку цивільного судочинства.

Згідно з ч. ч. 4, 5, 6 ст. 186 КАС України заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Враховуючи, що копію ухвали апелянту було направлено лише 05 травня 2010 року, а дані про її отримання в матеріалах справи відсутні, наведену заявником причину пропуску строку апеляційного оскарження ухвали Лебединського районного суду Сумської області від 30 квітня 2010 року про залишення позовної заяви без розгляду слід вважати поважною, тому цей строк згідно з ч. 3 ст. 294 ЦПК України підлягає поновленню.

З огляду на викладене вище, керуючись Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами», ст. 186 КАС України, колегія суддів

у х в а л и л а :

Заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Поновити ОСОБА_1 строк апеляційного оскарження ухвали Лебединського районного суду Сумської області від 30 квітня 2010 року про залишення позовної заяви без розгляду.

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Лебединського районного суду Сумської області від 30 квітня 2010 року про залишення позовної заяви без розгляду прийняти до провадження.

Підготувати справу до розгляду в судовому засіданні. Надіслати відповідачу копію апеляційної скарги. Запропонувати йому в строк до 09 липня 2010 року подати суду свої заперечення.

Призначити справу до розгляду в судовому засіданні апеляційного суду на 11 год.
20 хв. 09 липня 2010 року.

Про час і місце розгляду справи повідомити сторін, явка яких необов’язкова (а. с. 2).

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий     -

Судді                 -

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація