Судове рішення #10303631

Код суду 0527                                                                                                      № 2 – 8195\10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

        26 липня 2010 року.           Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області в складі:

головуючого судді                               Соларєвої Т.О.

при секретарі                                         Бовкуненко Н.П.

за участю:

позивача                                                   ОСОБА_1

відповідача                                                   ОСОБА_2

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Костянтинівка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину,

в с т а н о в и в:

13.07.2010 позивач звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину. Посилалася на те, що перебувала з відповідачем у шлюбі,  від спільного проживання  мають  неповнолітню дитину: ОСОБА_1 – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з нею, відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає. Просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання дитини в розмірі ? частини доходів відповідача, до повноліття дитини.

    У попередньому судовому засіданні позивач уточнила позовні вимоги і просила стягнути з відповідача на свою користь аліменти на утримання дитини в розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку відповідача з 01.08.2010, посилалась на ті ж обставини, що й у позовній заяві. Зазначила,  що відповідач  матеріальну допомогу на утримання дитини надає нерегулярно,тому вона звернулась до суду.

Відповідач у попередньому  судовому засідання позовні вимоги про стягнення аліментів визнав повністю.

Визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що у справі можливо постановити рішення при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

    Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

27 лютого 1989 року в Костянтинівському відділі РАЦС Донецької області між сторонами у справі був зареєстрований шлюб, актовий запис № 136 (а.с. 4).

Від спільного проживання сторони мають неповнолітню дитину: ОСОБА_1 – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком в свідоцтві про народження дитини записаний відповідач у справі. Вказані обставини  підтверджуються копією свідоцтва про народження дитини (а.с. 2).

    Статтею 180 Сімейного кодексу України  встановлений обов'язок батьків утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Згідно зі ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я і матеріальне становище дитини, стан здоров'я і матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних членів родини, а також інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

    22 грудня 2009  року сторони припинили спільне проживання, неповнолітня ОСОБА_1 – ОСОБА_3 мешкає з матір’ю – ОСОБА_1 та знаходиться на її утриманні (а.с.3).

    Відповідач матеріальну допомогу на утримання дитини  надає, але робить це нерегулярно і в довільному розмірі, має  можливість сплачувати аліменти на дитину, непрацездатних членів родини та інших утриманців не має. Зазначені обставини визнані відповідачем у справі.

На підставі викладеного з ОСОБА_2 підлягають стягненню аліменти на утримання  неповнолітньої дитини – ОСОБА_1 – ОСОБА_3 у розмірі 1/4 частини усіх видів його заробітку щомісяця, але не менше, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку,  до повноліття дитини.

    Згідно зі ст. 88 ЦПК України з відповідача підлягає стягненню на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн., а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ у розмірі  120 грн.

    На підставі вищевикладеного,  керуючись ст. ст. 10, 60, 88,  130, 174, 212 – 215, 367 ЦПК України, суд ,

в и р і ш и в:  

            Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, який народився ІНФОРМАЦІЯ_2  в м.Костянтинівці  Донецької області, мешкає за адресою: АДРЕСА_2 пенсіонер, на користь ОСОБА_1, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ( зареєстрована в АДРЕСА_2), аліменти на неповнолітню дитину: ОСОБА_1 – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини усіх видів його заробітку(доходу) щомісяця, але не менше, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 1 серпня 2010 року і до повноліття дитини.

    Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 51 (п'ятдесят одна) гривня, які підлягають сплаті на розрахунковий рахунок 3141253700058 в банк УДК у Донецькій області, код 34686631, МФО 834016, отримувач – місцевий бюджет м.Костянтинівка.

Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ у розмірі 120 (сто двадцять) гривень 00 копійок, які підлягають оплаті на розрахунковий рахунок 31216259700004, отримувач: державний бюджет Ворошиловського району  м.Донецька,  МФО банку: 834016, код ЄДРПОУ 34686537.

    Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.              

    Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Костянтинівський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

 

                                              Суддя:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація