Справа № 3-4749/10
П О С Т А Н О В А
Іменем України
26 липня 2010 року м.Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дзюбич В.Л., розглянувши матеріали, які надійшли від ВДАІ міста Тернополя УМВС України в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого по АДРЕСА_1 студента третього курсу комерційного інституту м.Тернополя
за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
в с т а н о в и в:
Громадянин ОСОБА_1 16.06.2010 року о 22 год. 35 хв. керуючи транспортним засобом марки "Пежо партнер", державний номерний знак НОМЕР_1 на пр.Злуки в м.Тернопіль на нерегульованому пішохідному переході навпроти будинку № 19 не надав переваги та допустив наїзд на пішохода – ОСОБА_2, 1991 року народження, яка переходила проїзну частину дороги на пішохідному переході, чим порушив вимоги п.п.18.4, 19.1 Правил дорожнього руху України. Внаслідок ДТП транспортний засіб отримав механічні пошкодження, громадянка ОСОБА_2 отримала тілесні ушкодження.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнав та повністю розкаявся у вчиненому адмінправопорушенні.
26.06.2010 року заступником начальника відділу по розслідуванню ДТП СУ УМВС України в Тернопільській області капітаном міліції ОСОБА_3 винесено постанову про відмову в порушенні кримінальної справи за ч.1 ст.286 КК України стосовно водії ОСОБА_1 та ОСОБА_4 за фактом порушення ними правил безпеки дорожнього руху, що спричинило тілесні ушкодження пішоходу ОСОБА_2 на підставі п.2 ст.6 КПК України, у зв’язку з відсутністю в їх діях ознак складу цього злочину.
Крім власного визнання вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення доведена протоколом про адміністративне правопорушення, серії ВО № 161100 від 19.06.2010 року; рапортом інспектора дізнання ВДАІ м.Тернополя капітана міліції ОСОБА_5 від 17.06.2010 року; протоколом огляду місця ДТП від 16.06.2010 року; схемою до протоколу огляду місця події від 16.06.2010 року; протоколами огляду транспортних засобів від 16.06.2010 року та письмовими поясненнями ОСОБА_6, ОСОБА_2, ОСОБА_7, ОСОБА_1 і ОСОБА_4
Відповідно до листа комунального закладу Тернопільської обласної ради "Тернопільська університетська лікарня" ОСОБА_2, 1991 року народження перебувала на стаціонарному лікуванні з діагнозом: закрита черепно-мозкова травма; струс головного мозку; забійно-рвані рани м’яких тканин лівої скроневої та потиличної ділянок голови; осаднення шкіри обличчя зліва, в ділянці лоба зліва, нижньої третини правого плеча по зовнішній поверхні; забій м’яких тканин лівої гомілки; забій, синці обох колінних суглобів; забій кісток тазу; гематома верхньої повіки правого ока. 24.06.2010 року виписана із стаціонару з покращенням, на амбулаторне лікування під нагляд лікаря невролога по місцю проживання.
За таких обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.
При накладенні адмінстягнення, беручи до уваги обставини справи, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, визнання ним своєї вини, а також те, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, яке спричинило тілесні ушкодження ОСОБА_2, вважаю, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності, наклавши на нього адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.124, 280, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів строком на шість місяців.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя В.Л. Дзюбич