Судове рішення #10300086

А П Е Л Я Ц І Й Н И Й    С У Д     В І Н Н И Ц Ь К О Ї    О Б Л А С Т І

У Х В А Л А

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

       

  22 липня  2010 року                                                                 м. Вінниця

    Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області у складі:

    Головуючого:  Нікушина В.П.

    Суддів:  Сороки Л.А., Гуцола П.П.

    При секретарі:  Руденко О.М.

              За участю представників:  ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_2 до Немирівського управління агропромислового розвитку про стягнення заборгованості по виплаті дотації за апеляційною скаргою Немирівського управління агропромислового розвитку на рішення Немирівського районного суду Вінницької області від 2 червня 2010 року , ухвалене по даній справі, -

ВСТАНОВИЛА:

        В березні 2010 року ОСОБА_2 звернулась в суд з вказаним позовом до Немирівського управління агропромислового розвитку.

            Позовні вимоги мотивовані тим, що вона 7 листопада 2008 року здала вигодуване нею теля  вагою 523 кг. на ВАТ «ІФ-Вінницям’ясо», за що  з нею був проведений розрахунок.

          Окрім цього, за здане нею теля вона мала б отримати дотацію від Немирівського управління агропромислового розвитку, яке не заперечувало законності вимог, але невиплату дотації пояснювало відсутністю коштів.

          В зв’язку з цим, вона звернулась в суд з позовом про стягнення дотації.

          Рішенням суду першої інстанції позов задоволено. Стягнено з Немирівського управління агрополітики на користь ОСОБА_2 1516 грн. дотаційних виплат.

          З цим рішенням не погодилось Немирівське управління агрополітики і оскаржило його в апеляційному порядку.

          В апеляційній скарзі ним ставиться питання про скасування рішення суду та ухвалення нового рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.

          Доводи апеляційної скарги ґрунтуються на тому, що суд неповно з’ясував обставини справи, що мають значення для її правильного вирішення.

            Відповідач посилається на те, що Наказом Міністерства аграрної політики України від 15.03.2007 року прийняття та реєстрація приймальних квитанцій, виданих за здану на забій худобу, ведення облікових листів та подання у встановленні терміни відомостей до управління агропромислового розвитку, покладається на інспекції якості та формування ресурсів сільськогосподарської продукції.

        А тому через те, що з вини Немирівської інспекції якості та формування ресурсів сільськогосподарської продукції позивачку не було включено до реєстру у листопаді 2008 року, що перешкодило їй своєчасно отримати дотацію. ЇЇ було лише включено до реєстру на грудень 2008 року, а відповідно до ч.5 п.10 Постанови Кабінету Міністрів №348 документи, що подаються на отримання дотації за вирощену і продану в грудні поточного року /2008 року/ приймаються з 1 січня 2009 року в межах доведеного помісячного обсягу асигнувань на відповідні цілі.

          У 2009 році таких асигнувань доведено не було, а із стабілізаційного фонду було виділено 190 тис. грн. на виплату дотацій за худобу вирощену та здану лише у 2009 році.

          Вказані обставини, як вважає відповідач, не були враховані судом першої інстанції, що призвело до ухвалення незаконного рішення.

        Колегія суддів, заслухавши доповідача,  позивачку, представника відповідача, перевіривши обґрунтованість доводів апеляційної скарги та законність ухваленого рішення, прийшла до наступного висновку.

          Доводи апеляційної скарги є безпідставними, оскільки вони ґрунтуються на суб’єктивному помилковому тлумаченні обставин справи та нормативних актів, що регулюють спірні правовідносини.

        Доводи про те, що позивачка вважає винним у невиплаті дотації ОСОБА_3 начальника інспекції якості та формування ресурсів сільськогосподарської продукції і тому позовні вимоги мали б бути заявлені до нього є безпідставними. Оскільки із пояснень позивачки вбачається, що вона сприймала ОСОБА_3 як працівника Немирівського управління агропромислового розвитку до якого і пред’явлено нею позов.

          Відповідно до Наказу Міністерства аграрної політики України №180 від 15 березня 2007 року саме на Головні управління  агропромислової політики покладався обов’язок по виплаті дотації за вирощену і продану на забій худобу.

          П. 11 Порядку використання у 2008 році коштів передбачених бюджетом для розвитку тваринництва, затвердженого постановою КМ України від 1 березня 2007 року №348 визначено, що управління агропромислової політики протягом 2-х банківських днів визначає обсяги дотацій та складає відомості за формою, подає відповідним органам Державного казначейства платіжні доручення для перерахування дотацій.

          Відповідно до п.10 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку тваринництва, затвердженого постановою КМ України від 18 березня 2009 року №282 документи, що подаються для отримання бюджетної дотації за вирощену і продану худобу з 1 грудня по 31 грудня поточного року приймаються з 1 січня наступного року в межах доведеного помісячного обсягу асигнувань на відповідні цілі та умовах, визначених у минулому році.

          Отже, прийняті від позивачки документи на виплату дотації, відповідач мав прийняти на умовах, визначених для  2008 року і відповідно до тих умов провести їй виплату дотації незважаючи на обмежену кількість коштів, виділених на виплату дотації.

          За наведених обставин, суд першої інстанції ухвалив по суті правильне рішення, доводи апеляційної скарги не ставлять під сумнів законність його ухвалення.

           

А тому, керуючись ст.ст. 307, 308, 313, 315 ЦПК України, колегія суддів палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області, -

У Х В А Л И Л А :

            Апеляційну скаргу Немирівського управління агропромислового розвитку відхилити.

          Рішення  Немирівського районного суду Вінницької області від 2 червня 2010 року, ухвалене по справі за позовом ОСОБА_2 до Немирівського управління агропромислового розвитку про стягнення заборгованості по виплаті дотації, залишити без змін.

            Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

                                             Головуючий суддя:

                                                                   Судді:

                            З оригіналом вірно:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація