Справа № 1-36
2010 року
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 липня 2010 року Чорнухинський районний суд Полтавської області
в складі головуючого-судді Шейко П.П.
при секретарі Бибик О.В.
з участю прокурора Александрова О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Чорнухи справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Бороняво Хустського району Закарпатської області, українця, громадянина України, не одруженого, не працюючого, жителя АДРЕСА_1 судимого 19 березня 2010 року Чорнухинським районним судом за ч. 1 ст. 185 КК України до 200 годин громадських робіт, у вчиненні злочину, передбаченого ст. 389 ч. 2 КК України, -
встановив:
Підсудний ОСОБА_1 вироком Чорнухинського районного суду від 19 березня 2010 року був засуджений за ст. 185 ч. 1 КК України до 200 годин громадських робіт.
15 квітня 2010 року ОСОБА_1 в інспекції Чорнухинського районного підрозділу Пирятинського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції управління державного департаменту України з питань виконання покарань Полтавської області був ознайомлений з порядком та умовами відбування покарання у вигляді громадських робіт, а також про відповідальність за ухилення від відбування покарання.
В той же день були встановлені дні явки підсудним до інспекції і видане направлення до Білоусівської ради для відбування громадських робіт.
Білоусівською сільською радою був розроблений графік виходу на роботу підсудним, з яким він ознайомлений 19 квітня 2010 року.
Незважаючи на це, ОСОБА_1 ухилявся від відбування покарання і на день розгляду справи не відпрацював жодної години громадських робіт.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину визнав повністю, пояснив, що він дійсно був ознайомлений з порядком та умовами відбування громадських робіт та попереджений про кримінальну відповідальність за ухилення від їх відбування. Він також був ознайомлений з графіком робіт, розробленим Білоусівською сільською радою, але відмовився від цих робіт, так як йому було соромно від односельчан.
На даний час жодної години громадських робіт він не відпрацював і відпрацьовувати не бажає.
Вина підсудного доведена також показами свідків.
Свідок ОСОБА_2 ст. інспектор Чорнухинського РП КВІ суду пояснив, що підсудний ОСОБА_1 перебуває на обліку в інспекції з 08 квітня 2010 року, як засуджений до громадських робіт.
15 квітня 2010 року ОСОБА_1 ознайомлений з порядком та умовами відбування покарання і попереджений про кримінальну відповідальність за ухилення від відбування покарання.
В той же день підсудному було видане направлення до Білоусівської сільської ради для відбування 200 годин громадських робіт.
Згідно графіку виходу на роботу, ОСОБА_1 повинен відпрацювати в квітні 2010 року 40 годин громадських робіт.
Але підсудний на роботу не з"явився і в даний час відмовляється від відбування покарання.
Свідок ОСОБА_3 Білоусівський сільський голова, органам досудового слідства показав, його покази перевірені в судовому засіданні, що до сільської ради був направлений підсудний ОСОБА_1 для відбування громадських робіт. 19 квітня 2010 року підсудний в сільській раді ознайомлений з графіком робіт. Після цього підсудний до сільської ради не з"являвся і жодної години громадських робіт не відпрацював.
Аналогічні покази органам досудового слідства, які перевірені в судовому засіданні, дала свідок ОСОБА_4, секретар Білоусівської сільської ради.
Крім того, вина підсудного доведена постановою про встановлення днів явки на реєстрацію (а.с. 6), підпискою про ознайомлення засудженого з порядком та умовами відбування покарання (а.с. 8), направленням для виконання громадських робіт (а.с. 12), графіком виходу на роботу засудженим ОСОБА_1 (а.с. 14) іншими матеріалами справи.
Дії підсудного ОСОБА_1 підпадають під ознаки ст. 389 ч. 2 КК України. Підсудний ухилявся від відбування громадських робіт, будучи засудженим до цього покарання.
Призначаючи покарання підсудному, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого ним злочину.
Обставин, які б пом"якшували покарання підсудному суд не вбачає.
Враховуючи особу винного, який раніше неодноразово судився, негативно характеризується за місцем проживання, суд вважає за необхідне призначити підсудному міру покарання у виді арешту.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд, -
засудив:
ОСОБА_1 за ст. 389 ч. 2 КК України до п"яти місяців арешту.
Відповідно до ст. 71 КК України до призначеного покарання повністю приєднати невідбуту частину покарання за вироком Чорнухинського районного суду від 19 березня 2010 року у виді 200 годин громадських робіт, що за правилами складання покарань, передбачених ст. 72 КК України відповідає 25 дням арешту і вважати ОСОБА_1 засудженим до 5 місяців 25 днів арешту.
Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_1 замінити із підписки про невиїзд на взяття під варту в залі судових засідань.
Початок строку відбуття покарання засудженим ОСОБА_1 обчислювати з 13 липня 2010 року.
На вирок може бути подана апеляція до Полтавського апеляційного суду протягом п"ятнадцяти діб з дня проголошення, засудженим з моменту одержання копії вироку.
- Номер: 1/622/1838/11
- Опис: 185 ч. 3
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-36
- Суд: Ружинський районний суд Житомирської області
- Суддя: Шейко Павло Петрович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.02.2011
- Дата етапу: 04.05.2011