Справа № 2-147/07
УХВАЛА
про закриття провадження у справі у зв'язку з тим, що справа не підлягає розгляду в
порядку цивільного судочинства
26 березня 2007 року м. Хорол
Хорольський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого - судді Карпушина Г.Л.;
при секретарі - Корнет В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом прокурора Хорольського району Полтавської області в інтересах держави в особі Полтавського обласного виробничого управління водного господарства "Полтававодгосп" до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, заподіяних водним ресурсам,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Хорольського району Полтавської області звернувся до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що 05.09.2006 та 21.09.2006 року Хорольським міжрайонним управлінням водного господарства, яке безпосередньо підпорядковане Полтавському облводгоспу, проведено перевірки з питань додержання вимог водного законодавства України, на водосховищі, яке знаходиться на землях Шишацької сільської ради Хорольського району Полтавської області та з 01.12.2003 року передане в оренду ОСОБА_1 Проведеними перевірками встановлено, що орендарем ОСОБА_1, яка користується зазначеним водосховищем, не маючи дозволу на спеціальне водокористування, допущено два самовільні скиди води з водосховища в загальному об'ємі 892500 м.3 Внаслідок самовільного водокористування, орендарем ОСОБА_1 завдано збитків водним ресурсам в розмірі 4301.86 грн.
У ході розгляду справи відповідач заявила клопотання про закриття провадження у справі через те, що справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, оскільки на момент укладення договору оренди земельної ділянки з водним об'єктом про який йде мова і до даного часу вона є приватним підприємцем основним видом діяльності якої є риборозведення. Дане клопотання було підтримано представником позивача та представниками особи в інтересах якої заявлено позов.
Заслухавши думку учасників процесу, суд вважає, що заявлене клопотання підлягає задоволенню, а провадження у справі закриттю.
Згідно з положенням ч.1 ст. 15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають їх цивільних, житлових, земельних, чи трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Відповідно до вимог ст. 1 ГПК України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.
2
Судом встановлено, що дійсно 01.12.2003 року згідно укладеного договору оренди земельної ділянки з водним об'єктом, Хорольська районна державна адміністрація Полтавської області передала, а фізична особа - підприємець ОСОБА_1 прийняла в оренду зазначену земельну ділянку для рибогосподарських потреб. Згідно позовної заяви порушення чинного законодавства відповідачем допущено під час здійснення останнім господарської діяльності.
Факт того, що на момент укладення договору і до даного часу ОСОБА_1 є приватним підприємцем основним видом діяльності якої є риборозведення, підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця та довідкою з Хорольської міжрайонної державної податкової інспекції НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_1року.
Беручи до уваги викладене вище, та те, що в даному випадку має місто спір між юридичною особою та приватним підприємцем, зважаючи на вимоги чинного законодавства, його необхідно вирішувати в порядку господарського судочинства.
Керуючись п.1 ч.1 ст. 205 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Провадження у справі за позовною заявою прокурора Хорольського району Полтавської області в інтересах держави в особі Полтавського обласного виробничого управління водного господарства "Полтававодгосп" до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, заподіяних водним ресурсам закрити.
Роз'яснити позивачу, що розгляд таких справ відноситься до юрисдикції господарських судів.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Полтавської області через Хорольський районний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
- Номер: 6/420/48/15
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-147/07
- Суд: Новопсковський районний суд Луганської області
- Суддя: Карпушин Г.Л.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.08.2015
- Дата етапу: 01.10.2015