Судове рішення #10294187

     

  АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Справа № 22-4587/2010 р.                     Головуючий у 1-й інстанції: Скользнєва Н.Г.

                                                                Суддя-доповідач:  ОСОБА_1

Рішення

                       Іменем  України

29 липня 2010 р.                                         м. Запоріжжя

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Запорізької області у складі:

головуючого:      Бєлки В.Ю.

суддів:                 Кримської О.М.

                             Глазкової О.Г.

при секретарі      Тахтаул О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою     ОСОБА_3

 на рішення Жовтневого районного  суду  м. Запоріжжя від 06 травня 2010 року по  справі  за  позовом  ОСОБА_4 до ОСОБА_3, третя особа: ОСОБА_5 про зміну розміру аліментів, , -

ВСТАНОВИЛА :

У жовтні 2009 року ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 про зміну розміру аліментів.

У позові зазначив, що рішенням Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 05 березня 2009 року з нього на користь ОСОБА_3 стягнуто аліменти на утримання у розмірі ј частини з усіх видів заробітку (доходу), кожного місяця починаючи з 28.11.2008 року, до досягнення ОСОБА_3 23 років.

На теперішній час він мешкає у цивільному шлюбі з ОСОБА_5 від якого має сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1.

За час спільного проживання з матір’ю відповідача він взяв у борг за договором найму у ОСОБА_7 грошові кошти в розмірі 200 000 грн. для придбання ОСОБА_3 квартири. За рішенням Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 31 березня 2009 року з нього на користь ОСОБА_7 стягнуто борг за вищезазначеним договором займу у розмірі 124 000 грн.

Крім того станом на 01 вересня 2009 року позивач має кредит в ЗФ АТ «БрокбізнесБанк» в розмірі 34 722,21 грн., який на час звернення до суду не сплачений.

Також зазначає, що ОСОБА_3 навчається на двох факультетах на 3-ому курсі ЗНТУ, який закінчує у 2012 році, та по закінченню навчання йому виконується 22 роки.

У зв’язку з вищевикладеним просив суд змінити, шляхом зменшення, розмір аліментів, які стягуються з нього на користь  ОСОБА_3 з 1/4 на 1/6  усіх видів заробітку, нарахування аліментів призначити до досягнення ОСОБА_3 22-х років.

Рішенням Жовтневого районного  суду  м. Запоріжжя від 06 травня 2010 року  позов задоволено частково: змінено, шляхом зменшення, розмір аліментів стягуваних з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_3 за рішенням Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 05 березня 2009 року, з 1/4 до 1/6 частини всіх доходів щомісячно, починаючи з 07 жовтня 2009 року до досягнення  ОСОБА_3 23-х років.

В решті позову відмовлено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_3  посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить рішення суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити в повному обсязі.

Заслухавши у засіданні апеляційного суду доповідь судді-доповідача, пояснення учасників процесу, перевіривши законність  і обґрунтованість рішення суду першої інстанції  і обставини справи  в межах доводів  апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково з таких підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 є студентом  бюджетної форми навчання (денної форми відділення) 3 курсу факультету  інформатики та обчислювальної техніки Запорізького технічного університету ( а.с. 82)

У зв’язку із навчанням, рішенням Жовтневого районного суду м. Запоріжжя від 05 березня 2009 року  стягнуто з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання у розмірі ј  частини з усіх видів заробітку, починаючи з 28.11.2008 року до досягнення ОСОБА_3М 23 років.

Статтею 201 Сімейного кодексу України передбачено, що до відносин між батьками і дочкою, сином щодо надання їм утримання застосовуються норми статей 187, 189-192 і 194-197 цього Кодексу.

Як роз’яснено у п. 23 Пленуму Верховного Суду України N 3 від  15.05.2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» - відповідно до ст. 192 СК  розмір аліментів, визначений судовим рішенням або за домовленістю між батьками, суд може змінити за позовом платника або одержувача аліментів у зв'язку зі зміною матеріального чи сімейного стану, погіршення чи поліпшення здоров'я когось із них.

У новому розмірі аліменти сплачуються з дня набрання рішенням законної сили.

Рішенням Комунарського районного суду м.Запоріжжя від 31 березня 2009 року, яке набрало законної сили,  стягнуто з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_7 суму боргу та судові витрати на загальну суму  125 270 грн.

01 грудня 2009 року  ОСОБА_4 та ОСОБА_7 уклали договір про реструктуризацію заборгованості , відповідно до якого ОСОБА_4  щомісячно  сплачує 2087 грн. 83 коп. на користь ОСОБА_7 ( а.с.39).

Враховуючи матеріальний стан платника аліментів , реальні витрати боржника, суд першої інстанції обґрунтовано прийшов до висновку про зменшення розміру аліментів з 1/4 частини до 1/6 частини всіх доходів  ОСОБА_4, що є справедливим та достатнім для утримання дитини, яка навчається.

    Т акий висновок суду першої інстанції відповідає обставинам справи та ґрунтується на доказах, яким дана правильна оцінка.

   

Проте, суд першої інстанції, всупереч вимогам ст. 192 СК України, неправильно визначив час з якого слід стягувати аліменти та стягнув аліменти не від дня набрання чинності рішенням, а з дня пред'явлення позову, а тому рішення  районного суду в цій частині підлягає зміні.

   

    В іншій частині рішення суду першої інстанції  відповідає нормам матеріального та процесуального права.

Керуючись ст.ст. 303, 309, 313, 316 , 317 ЦПК України, колегія суддів,

                    ВИРІШИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 – задовольнити частково.

Рішення Жовтневого районного  суду  м. Запоріжжя від 06 травня 2010року  у цій справі  змінити в частині початку стягнення аліментів ,  виключити з резолютивної частини  строк початку стягнення цих аліментів.

В іншій частині рішення залишити без змін.

Рішення набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржено шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня проголошення.

Головуючий :

Судді :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація