Судове рішення #10292876

Справа № 2-2036/10/0408

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

28 липня 2010 року

Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі:

головуючого судді -                             Грищенко Н.М.

при секретарі -                                      Желдак О.В.

за участю   позивачів -                         ОСОБА_1, ОСОБА_2

представника відповідача -                 Поган Л.С.

представника 3-ї особи –                    Осипової О.М.    

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду у м. Кривому Розі цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Криворізької міської ради, 3-я особа на боці відповідача: ДП «Центр Державного земельного кадастру» Дніпропетровська регіональна філія,  Криворізький відділ про визнання права власності на земельну ділянку  у порядку спадкування за законом, суд –

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 та ОСОБА_2  29 червня  2010 року звернулись до суду із позовом до Криворізької міської ради, 3-я особа на боці відповідача: ДП «Центр Державного земельного кадастру» Дніпропетровська регіональна філія, Криворізький відділ про визнання права власності на земельну ділянку  у порядку спадкування за законом.

          В обґрунтування своїх вимог позивачі зазначили, що 24 березня 2008 року померла їх тітка ОСОБА_5, яка є рідною сестрою їх матері ОСОБА_6, померлої 17 липня 1988 року.

Після смерті тітки ОСОБА_5 відкрилась спадщина, яка складається з житлового будинку з господарчими спорудами за адресою: АДРЕСА_1 та розташована на земельній ділянці площею 582 кв.м.

У нотаріальній конторі вони отримали свідоцтво про право на спадщину за законом по 1/2 частині домоволодіння  3 по вул. Читачів у м. Кривому Розі та зареєстрували у КП БТІ м. Кривого Рогу право на спадщину.

Після реєстрації свідоцтва у КП БТІ м. Кривого Рогу вони отримали свідоцтво про право власності на 1/2 частину домоволодіння (кожному) за адресою м. Кривий Ріг, АДРЕСА_1.

Їх тітка ОСОБА_5 перебувала у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_7, який помер 11 листопада 2003 року. Після його смерті їх тітка отримала свідоцтво про право власності на спадщину за законом на домоволодіння, а також  отримала свідоцтво про право на спадщину за законом на земельну ділянку, площею 582 кв. м., яка знаходиться по вул. Читачів № 3, що належала померлому ОСОБА_7 на підставі державного акту на право приватної власності на землю, видано Криворізьким міськвиконкомом 27 жовтня 1998 року та зареєстровано у книзі державних актів за № 7358.

Їм не відомо, з яких причин ОСОБА_5, не отримала державний акт про право власності на земельну ділянку. Коли вони звернулися до нотарільної контори для прийняття спадщини, то нотаріус своєю постановою відмовив їм у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку, площею 582 кв.м. АДРЕСА_1 м. Кривий Ріг вказавши на те, що при житті ОСОБА_5 не оформила належним чином правовстановлюючий документ на землю на своє ім'я після смерті чоловіка. Вони звернулись до ДП «Центр державного земельного кадастру» про видачу їм державного акту на землю, але їм було відмовлено та рекомендовано звернутись до суду.

На підставі викладеного, позивачі звернулися до суду та просять визнати за ними права власності на земельну ділянку по АДРЕСА_1.

В судовому засіданні позивачі, які були присутніми в судовому засіданні кожен окремо підтримали свої позовні вимоги та просили суд визнати за ними право власності на земельну ділянку після смерті тітки.

Представник відповідача Поган Л.С., яка була присутня в судовому  проти позову не заперечувала та суду пояснила, що вважає за доцільне задовольнити даний позов визнавши за позивачами право власності на земельну ділянку.

Представник 3-ї особи Осипової О.М., яка була присутня в судовому  проти позову не заперечувала та суду пояснила, що вважає за доцільне задовольнити даний позов визнавши за позивачами право власності на земельну ділянку.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст. 174 ЦПК України, згідно якої у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Заслухавши позивачів, представника відповідача, представника 3-ї особи, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню з наступних підстав.

            В судовому засіданні встановлено, що 24 березня 2008 року померла ОСОБА_5 що підтверджується копією свідоцтва про смерть виданого Дзержинським відділом Р РАЦС Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області, актовий запис про смерть №344 від 26.03.2008 року (а.с.10), яка є рідною сестрою ОСОБА_6, тобто матері позивачів, яка також померла 17 липня 1988 року.

Після смерті ОСОБА_5 відкрилась спадщина, яка складається з житлового будинку з господарчими спорудами за адресою: м. Кривий Ріг, АДРЕСА_1, який розташована на земельній ділянці площею 582 кв.м.

28.04.2009 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 отримали свідоцтво про право на спадщину за законом кожному по 1/2 частині домоволодіння 3 по вул. Читачів у м. Кривому Розі, посвідченого Державним нотаріусом  Третьої криворізької нотаріальної контори ОСОБА_8, спадкова справа № 267/2008, зареєстровано в реєстрі за № 1230. Зазначене свідоцтво спадкоємці ОСОБА_1 та ОСОБА_2   зареєстрували у КП БТІ м. Кривого Рогу 13.05.2009 року (а.с.11,12).

Після реєстрації свідоцтва у КП БТІ м. Кривого Рогу ОСОБА_1 та ОСОБА_2 отримали свідоцтво про право власності окремо кожний на 1/2 частину домоволодіння за адресою м. Кривий Ріг, АДРЕСА_1.

ОСОБА_5 перебувала у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_7, який помер 11 листопада 2003 року. Після смерті ОСОБА_7 тітка позивачів ОСОБА_7 отримала свідоцтво про право власності на спадщину за законом, а саме: земельна ділянка площею 582 кв.м, яка знаходиться по АДРЕСА_1, яке видано 25.07.2004 року Державним нотаріусом  Третьої криворізької нотаріальної контори ОСОБА_8, спадкова справа № 345, зареєстровано в реєстрі за № 1-3388, що належала померлому ОСОБА_7 на підставі державного акту на право приватної власності на землю, видано Криворізьким міськвиконкомом 27 жовтня 1998 року та зареєстровано у книзі державних актів за № 7358. Також отримала свідоцтво про право на спадщину за законом на домоволодіння АДРЕСА_1

Однак померла ОСОБА_5 при житті не отримала державний акт про право власності на земельну ділянку.

Тому Державний нотаріус  Третьої державної нотаріальної контори  ОСОБА_8 своєю постановою відмовила спадкоємцям ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку площею 582 кв.АДРЕСА_1 в м. Кривому Розі вказавши на те, що при житті ОСОБА_5 не оформила належним чином правовстановлюючий документ на землю на своє ім'я після смерті чоловіка ОСОБА_7

 27.05.2010 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до ДП «Центр державного земельного кадастру» про видачу державного акту на землю, але 27.05.2010 № 3-6-8/498 письмовим листом останнім було відмовлено.

Відповідно до ст. 120 Земельного кодексу України, при переході права власності на будівлю і споруду право власності на земельну ділянку або її частину може переходити на підставі  цивільного правових угод.

Згідно до ст. 125 Земельного кодексу України, право власності та право постійного користування  на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності  чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації.

             Відповідно ч.1 ст.1225 Цивільного кодексу України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.                    

            До того ж відповідно до ч. 2 ст. 1225 Цивільного кодексу України встановлено, що до спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені. Отже, спадкування житлового будинку, інших будівель та споруд тягне за собою виникнення права власності на земельну ділянку, на якій знаходяться об'єкти нерухомого майна.

           Відповідно до ст. 19 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» підстави для державної реєстрації прав та їх   обтяжень  є рішення суду, що набрали законної сили.

З огляду на наведене, суд вважає, що до ОСОБА_1 та ОСОБА_2, як до спадкоємців разом з переходом права власності на житловий будинок за адресою у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області  АДРЕСА_1  також перейшло право власності й на зазначену земельну ділянку у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області  АДРЕСА_1.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 328, 1225 ЦК України, ст. 125 ЗК України,  Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» Постанови Пленуму Верховного Суду України від 16.04.2004 р. № 7 „ Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ", Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22.12.1995 р. № 20 «Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності», Закону України від 1.07.2004 року  № 1952-IV  «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень», ст.ст. 3, 10, 11, 27, 60, 130, 208, 209, 212-215 ЦПК України, суд –

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Криворізької міської ради, 3-я особа на боці відповідача: ДП «Центр Державного земельного кадастру «Дніпропетровська регіональна філія», Криворізький відділ про визнання права власності на земельну ділянку  у порядку спадкування за законом - задовольнити в повному обсязі.

            Визнати за ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки село Донське Новоросійського району Актюбінської області,  право власності окремо на Ѕ частину земельної ділянки, яка знаходиться за адресою: вулиця Читачів будинок 3 місто Кривий Ріг, у порядку спадкування за законом.

          Визнати за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця село Христофорівна Криворізького району Дніпропетровської області,  право власності окремо на Ѕ частину земельної ділянки, яка знаходиться за адресою: вулиця Читачів будинок 3 місто Кривий Ріг, у порядку спадкування за законом.

           

          Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Дзержинський районний суд м. Кривого Рога шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги у тому ж порядку, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя:                                                               Н.М. Грищенко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація