Судове рішення #10292124

Справа №22ц-2250/2010 Головуючий у 1 інстанції: Васильєва Н.М.

  Доповідач: Савченко В.О.


У Х В А Л А

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

23 червня 2010 року судова колегія судової палати у цивільних справах апеляційного суду Луганської області у складі:


Головуючого: Савченко В.О.

Суддів: Карташова О.Ю., Свинцової Л.М.

За участю секретаря: Ковальчук Є.В.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луганську цивільну справу

за апеляційною скаргою ОСОБА_5

на ухвалу Жовтневого районного суду м. Луганська від 03 лютого 2010 року

по справі за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_6 про визнання права власності та виселення з квартири, -

В С Т А Н О В И Л А :

Ухвалою Жовтневого районного суду м. Луганська від 03 лютого 2010 року ОСОБА_5 відмовлено у відкритті провадження по цивільній справі за позовом до ОСОБА_6 про визнання права власності та виселення з квартири.

В апеляційній скарзі позивачем ставиться питання скасування ухвали суду першої інстанції, у зв’язку із  порушення норм процесуального права, та зобов*язання суду відкрити  провадження по справі та задовольнити його позов.

Обговоривши доводи апеляційної скарги позивача, заслухавши доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість оскаржуваної ухвали в межах доводів апеляційної скарги, судова колегія приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо є таке,  що набрало законної сили,  рішення чи ухвала суду про  закриття  провадження  у справі у зв'язку з відмовою позивача від позову або укладенням мирової угоди сторін у  спорі  між  тими самими  сторонами,  про  той  самий предмет і з тих самих підстав.

Із матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_5 звернувся до Жовтневого районного суду м. Луганська 22 січня 2010 року із позовом до ОСОБА_6 про визнання права власності та виселення з квартири, у якому просив визнати за ним права власності на житлову площу квартири АДРЕСА_1 та виселити із зазначеної квартири ОСОБА_6

10 березня 2009 року набрало чинності рішення Жовтневого районного суду від 23 вересня 2008 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_6 про визнання права власності на ? частину квартири, вселення, виселення, стягнення компенсації, відповідно до якого змінені позовні вимоги ОСОБА_5 задоволено частково, а саме: за позивачем визнано право власності на  ? частину квартири АДРЕСА_1, і його вселено до зазначеної квартири, у задоволенні позовних вимог про виселення ОСОБА_6 із зазначеної квартири без надання іншого житлового приміщення та стягнення компенсації за користування житловою площею в зазначеній квартирі відмовлено через необґрунтованість вимог (а.с. 4-10).

Таким чином, на момент звернення у січні 2010 року із позовом про визнання за ОСОБА_5 права власності на житлову площу квартири АДРЕСА_1 та виселення із зазначеної квартири ОСОБА_6 було наявне рішення суду у спорі про той самий предмет і з тих самих підстав.

Ухвала суду у повній мірі відповідає вимогам діючого законодавства, суд першої інстанції повно і всебічно дослідив усі обставини справи, надав їм належну правову оцінку, а тому підстави для скасування рішення суду відсутні.

Відповідно до п. ч. 1 ст. 312 ЦПК України, розглянувши   скаргу  на  ухвалу  суду  першої  інстанції, апеляційний суд  відхиляє скаргу і залишає  ухвалу  без  змін,  якщо  судом першої інстанції постановлено ухвалу з додержанням вимог закону.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 303, 307, 312, 313, 314, 315 ЦПК України, судова колегія, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу ОСОБА_5 – відхилити.

Ухвалу Жовтневого районного суду м. Луганська від 03 лютого 2010 року по справі за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_6 про визнання права власності та виселення з квартири – залишити без змін.

Ухвала набирає чинності негайно, але протягом двох місяців може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.

Головуючий:                                                                                        

Судді:                                            

             

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація