Судове рішення #10291315

                                                               Справа № 1-79

за 2010  рік

                                                                 В  И  Р  О  К                                            

                                ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ                                            

01 червня 2010 року Мостиський районний суд Львівської області в складі:  

головуючого судді –               Білоус Ю.Б.,  

при секретарі –                        Кривяк О.В.,

з участю прокурора –             Демчук Г.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Мостиська справу про обвинувачення :                

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя с.Шепіт, Косівського району Івано–Франківської області, українця, громадянина України, з середньою освітою, непрацюючого, одруженого, військовозобов’язаного, раніше несудимого,

у вчиненні злочину,  передбаченого ст.358 ч. 3   КК України, -

         

В  С  Т  А  Н  О  В  И  В :

01.04.2010 року, підсудний ОСОБА_1 з метою незаконного перетину державного кордону з Республіки Польща в Україну, прибув у пункт пропуску «Шегині», що знаходиться в с.Шегині, Мостиського району Львівської області, достовірно знаючи, що паспорт є підробленим оскільки у ньому була вклеєна його фотографія, пред’явив на паспортний контроль, як свій власний, зазначений документ, в якому прикордонним нарядом було виявлено ознаки заміни фотокартки власника документа, у зв’язку з чим і був затриманий .

Так, підсудний ОСОБА_1 починаючи з вересня місяця 2009 р. неодноразово здійснював незаконний перетин державного кордону України у пункті пропуску «Рава-Руська», що в с. Рава-Руська Жовківського району Львівської області подаючи на паспортний контроль паспорт громадянина України для тимчасових поїздок за кордон серії АХ №  849327 виданий 31.12.2003 року на ім”я ОСОБА_3, достовірно знаючи, що паспорт є підробленим оскільки у ньому була вклеєна його фотографія.

Використовуючи даний паспорт ОСОБА_1 10.09.2009 року незаконно перетнув державний кордон прямуючи з України в Республіку Польща, 12.09.2009 року незаконно перетнув державний кордон прямуючи з Республіки Польща в Україну, 29.09.2009 року незаконно перетнув державний кордон  прямуючи з України в Республіку Польща, 03.11.2009 року незаконно перетнув державний кордон  прямуючи з Республіки Польща в Україну, 23.11.2009 року незаконно перетнув державний кордон  прямуючи з України в Республіку Польща, 05.01.2010 року незаконно перетнув державний кордон  прямуючи з Республіки Польща в Україну, 02.02.2010 року незаконно перетнув державний кордон  прямуючи з України в Республіку Польща.

 Допитаний у судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 в ікрімонованому йому використанні завідомо підробленого документа винуватим себе визнав повністю і пояснив, що у 2002 році отримав закордонний паспорт громадянина України для тимчасового виїзду за кордон. Навесні 2009р. він мав намір отримати візу до Республіки Польща, однак візи він не отримав так як йому було відмовлено консулом Польщі у її отриманні. Тому він вирішив звернутися по оголошенню, про виготовлення  нового закордонного паспорта громадянина України та візи в Республіку Польща.  В результаті цього він отримав закордонний паспорт на ім”я - ОСОБА_3, в якому була вклеєна його фотокартка та стояла віза для виїзду до  Республіки Польща, за що він заплатив 300 доларів США. На цей час у нього була необхідність поїздки до Польщі, тому він знаючи, що паспорт є підроблений, скористався ним при перетині кордону.

Просить суд суворо не карати, оскільки він щиро кається в скоєному, та на вчинення злочину його наштовхнуло важке матеріальне становище.

Покази підсудного відповідають фактичним обставинам справи і ним та  учасниками судового засідання не оспорюються, а тому, суд вважає за недоцільне досліджувати докази щодо встановлення фактичних обставин справи.

Аналізуючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що дії підсудного ОСОБА_1 вірно кваліфіковано за ч. 3 ст. 358 КК України, оскільки він своїми умисними діями вчинив використання завідомо підробленого документа.

При призначенні підсудному покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину та особу підсудного.

Обставинами, що пом’якшують покарання, суд визнає щире каяття підсудного.

Судом також враховано, що підсудний скоїв злочин невеликої тяжкості та вперше, позитивно характеризується за місцем проживання, має на утриманні малолітню дитину, на обліку в наркологічному та психоневрологічному диспансерах не перебуває,  також його майновий стан, а тому суд приходить до переконання, що покарання підсудному слід обрати в межах санкції статті за якою кваліфіковано злочин у виді штрафу, що є необхідним і достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним нових злочинів.

Речові докази по справі: підроблений закордонний паспорт підлягає знищенню.

Судові витрати по справі слід стягнути з підсудного.

Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд -

З А С У Д И В:

ОСОБА_1   визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України, призначивши  покарання у виді штрафу в сумі 680 (шістсот вісімдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1   на користь НДЕКЦ при ГУМВС України у Львівській області 563 (п’ятсот шістдесят три) гривні 40 коп. за проведення експертизи документа.

Речові докази: паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії АХ № 849327 від 31.12.2003р. виданого на ім.”я ОСОБА_3 - ІНФОРМАЦІЯ_4 - знищити після вступу вироку в законну силу.

Запобіжний захід відносно ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити раніше обраний – підписку про невиїзд з постійного місця проживання.

На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Львівської області протягом 15 діб з моменту його проголошення.

                Суддя               (підпис)                                         Ю.Б. Білоус

З оригіналом згідно :

               Суддя                                                                        Ю.Б. Білоус

Вирок вступив в законну силу  “____“________________20__ року.

                    Суддя                                                      Ю.Б. Білоус

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація