Справа №2о-55/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
8 червня 2010 року м.Кузнецовськ
Кузнецовський міський суд Рівненської області в складі
головуючого судді Зейкана І.Ю.
при секретарі судового засідання Волос І.В.
з участю заявника ОСОБА_1
представника заінтересованої особи ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кузнецовську цивільну справу № 2о-55/10 за заявою ОСОБА_1 про вста новлення факту постійного проживання,-
В С Т А Н О В И В:
Заявниця ОСОБА_1 звернулась до Кузнецовського міського суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме, що вона постійно проживала у м. Кузнецовську з 30 жовтня 1992 року до 12 листопада 1992 року. Встановлення факту проживання в зоні посиленого радіоекологічного контролю, до якої відноситься м. Кузнецовськ, їй необхідно для підтвердження статусу її особи як потерпілої відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
У судовому засіданні заявниця уточнила вимоги викладені у заяві, а саме просила встановити, що вона постійно проживала у м. Кузнецовську з 30 жовтня 1992 року до 14 листопада 1992 року включно. При цьому пояснила, що у м. Кузнецовську проживає з дня народженнями, тобто з 30.10.1988 року до цього часу. З 30.10.92 до 14.11.92 проживала у своєї бабусі за адресою: АДРЕСА_1. Також вказала, що у цей період відвідувала дошкільний навчальний заклад № 4 м. Кузнецовська.
З метою підтвердження статусу її особи, як потерпілої від Чорнобильської катастрофи, та яка має право на отримання такого статусу, оскільки прожила у зоні посиленого радіоекологічного контролю не менше чотирьох років станом на 01.01.1993 року, вона звернулась в управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради. В управлінні їй відмовили у наданні такого статусу посилаючись на те, що початком строку проживання вважають дату реєстрації – 14.11.1988, а закінченням строку дату зняття з реєстрації, тобто 30.10.92. Отримання статусу для неї необхідно для одержання компенсацій та пільг встановлених Законом України «Про статус і соціальний захист осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Представник заінтересованої особи – управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради ОСОБА_2 вимоги заявника визнала та не заперечувала проти встановлення факту постійного проживання ОСОБА_1 у м. Кузнецовську з 30.10.1992 року до 14.11.1992 року.
Дослідивши пояснення заявника, представника заінтересованої особи, показання свідків та письмові докази, оцінивши їх у сукупності, суд вважає, що вимоги ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення підлягають задоволенню.
Свідок ОСОБА_3 у судовому засіданні своїми показаннями підтвердила, що її внучка ОСОБА_1 дійсно у період з 30.10.1992 року до 14.11.1992 року проживала разом з нею за адресою: АДРЕСА_1 і у цей період відвідувала дошкільний навчальний заклад № 4 м. Кузнецовська.
Факт постійного проживання у м. Кузнецовську ОСОБА_1 у період з 30.10.1992 року до 14.11.1992 року, також, підтверджується письмовим доказом дослідженим у судовому засіданні, а саме довідкою дошкільного начального закладу № 4 від 27.04.10, відповідно до якої вона дійсно відвідувала цей заклад з 11.04.1991 року до квітня 1994 року.
Відповідно до п.4 ст. 11 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» до осіб, потерпілих від Чорнобильської катастрофи належать особи, які постійно проживають або постійно працюють чи постійно навчаються на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися у цій зоні не менше чотирьох років .
Розділом ІV цього ж Закону України визначено гарантовані державою компенсації та пільги, які надаються особам потерпілим від наслідків Чорнобильської катастрофи. Таким чином факт постійного проживання ОСОБА_1 у зоні посиленого радіоекологічного контролю з 30.10.92 до 14.11.92 є таким, що має юридичне значення, так як його встановлення впливає на вирішення питання про надання їй пільг та компенсацій відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Згідно з ч. 2 ст. 256 ЦПК України, інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення, можуть бути встановлені у судовому порядку.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.4, 88, 209, 212-215, 256-259 ЦПК України-
В И Р І Ш И В:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити, що ОСОБА_1 проживала у м. Кузнецовську з 30 жовтня 1992 року до 14 листопада 1992 року.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір у сумі 8 грн. 50 коп. на користь держави.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано до Кузнецовського міського суду Рівненської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Рівненської області через Кузнецовський міський суд Рівненської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви.
Головуючий І.Зейкан