Судове рішення #10290324

                                            № 2-4118/10

У Х В А Л А

                                             

10 червня 2010 р.                                 м. Харків

Суддя Ленінського районного суду м. Харкова Пашнєв В.Г., розглянувши позовну заяву в порядку підготовки до судового розгляду ОСОБА_1 до ОСОБА_4, ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно за законом ,-

В С Т А Н О В И В:

Позивачка звернулася до суду із зазначеним позовом.

Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки вона подана з порушенням вимог ст.119,120 ЦПК України. Заява повинна містити зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав звільнення від доказування.

Так, при розгляді такої категорії справ необхідно перевіряти наявність або відсутність спадкової справи стосовно спадкодавця у державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини, наявність у матеріалах справи обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину.

Суд, вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. А визначаючи спадкоємцеві додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, суд не повинен вирішувати питання про визнання за ним права на спадщину.

Отже, можливо є необхідність у вирішенні цього питання за участю третьої особи : Харківської державної нотаріальної контори із визначенням додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, а визнання тим же рішенням права цього спадкоємця на спадщину є передчасним.

Так, необхідно в іншому разі, вірно визначати склад осіб, які повинні брати участь у справі, і у разі необхідності залучити до справи інших осіб, що не були зазначені у даній позовній заяві, як відповідачів, або третіх осіб на стороні відповідача.

Згідно до ст.121 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст..119,120 ЦПК, або не сплачено судовий збір чи не оплачено витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.

Крім того, з Постанови КМУ № 361 від 5.08.2009 р. «Щодо зміни витрат на інформаційно-технічне забезпечення судових процесів» у 2009 році з дати набуття чинності постановою, розмір витрат із справ з розгляду позовної заяви майнового характеру становить - 120 грн., тобто розмір витрат, які підлягають сплаті складає, ще – 83 грн.

У разі подання до суду позовної заяви щодо немайнового характеру, тобто про продовження строку прийняття спадщини дійсно розмір витрат з розгляду такої категорії справ становить – 37 грн., що вже сплатив позивач, а сума витрат справ позовного провадження з розгляду спору майнового характеру в даному випадку становить - 120 грн.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 119 і 120 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, а також оплатить витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 120, 121 ЦПК України,

                            УХВАЛИВ :

Позовну заяву ОСОБА_1  - залишити без руху.

Повідомити про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви до 23 червня 2010 року.

Роз'яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.

Копію ухвали надіслати позивачу для відома.

Ухвала щодо сплати судового збору може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Ленінській районний суд шляхом подачі в 5 денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя                                 В.Г. Пашнєв

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація