Судове рішення #10286643

Справа № 2 «ц»-714 /10 p.

  РІШЕННЯ

 Іменем України

02 липня  2010  року                                      

                                                                                                                                     м. Б а р

Барський районний суд Вінницької області в складі :

Головуючого - судді Бурденюка С.І.

При секретареві   Бажановій Ж.І.

Представників  позивача

                               ОСОБА_1

                        відповідача

                               ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1, яка діє в інтересах ОСОБА_3, до ОСОБА_4 про визнання правочину дійсним , -

                ВСТАНОВИВ:

             В заяві до суду представник позивачки вказала, що в січні 2010 року між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 була домовленість про купівлю-продаж житлового будинку з погосподарськими будівлями, який розташований по АДРЕСА_1. Після купівлі будинку відповідач отримав від позивача 16 тисяч гривень, а відповідачем передано технічну документацію на будинок та інші документи. З часу укладення угоди позивачка стала користуватися будинком та земельною ділянкою. Однак відповідач, отримавши гроші умисно відмовився оформити договір купівлі-продажу в нотаріальній конторі. За таких обставин юридично оформити договір купівлі – продажу  позивач не має можливості. А тому, він  змушений звернутися до суду та просить ухвалити рішення, яким визнати правочин - договір купівлі-продажу будинку з погосподарськими будівлями дійсним та визнати за ним право приватної власності на зазначений будинок.

    В судовому засіданні представник позивачки ОСОБА_1 заявлені позовні вимоги підтримала повністю, надавши суду відповідні пояснення і обґрунтування, посилаючись на діючі законодавчі акти України та  наполягала на їх задоволенні.  

              Представник відповідача по справі ОСОБА_2 позов визнав повністю та не заперечував проти його задоволення.  

            Суд,заслухавши пояснення сторін, дослідивши та оцінивши матеріали справи, вважає, що позов доведений та обґрунтований і його необхідно задовольнити в повному обсязі. До такого висновку суд дійшов з слідуючого.  

    Так, ОСОБА_4 являється власником будинку по АДРЕСА_1, що підтверджується  свідоцтвом про право на спадщину 1-3560 посвідченого 29.09.2009 року Барським державним нотаріусом Вінницької області Залевською М.Н.. Згідно витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно виданого 07.06.2010 року спірний будинок з погосподарськими будівлями і спорудами складається фактично з житлового будинку, веранди, прибудови, хліва, двох хлівів-добудов, колодязя, паркана, воріт і хвіртки (а.с.10). Їх вартість становить 57785 гривень (а.с.10).

        ОСОБА_3 купила  у відповідача  житловий будинок з погосподарськими будівлями за 16000 гривень. Вчинений правочин підтверджується власноручно написаною письмовою розпискою ОСОБА_4 (а.с.6), відбулася передача речі – будинку, та документів. Згідно витягу з рішення 13 сесії 21 скликання від 11.10.1993 року земельна ділянка площею 0,36 га згідно поданої заяви на приватизацію виділена ОСОБА_6 і після купівлі будинку позивачка на даний час користується вказаною земельною ділянкою (а.с.16).

        Судом встановлено, що відповідач умисно ухиляється від належного оформлення договору купівлі-продажу в нотаріальній конторі. За таких обставин юридично оформити договір купівлі – продажу позивач не має можливості. Відповідно до ст. 655 ЦК України  за договором купівлі – продажу  одна сторона (продавець) передає або зобов’язується передати майно у власність другої сторони (покупцеві), а покупець приймає або зобов’язується  прийняти майно і сплатити за нього певну грошову суму. На підставі ст.662 ЦК України  продавець зобов’язаний передати покупцеві товар, визначений договором купівлі-продажу.

        Відповідно до ст.629 ЦК України  договір є обов’язковим для виконання сторонами. Судом встановлено, що волевиявлення  учасників правочину було вільним і відповідало їх внутрішній волі. Правочин був спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним, як вимагає ст. 203 п. 3 ЦК України. Відповідно до ст. 204 ЦК України  правочин  є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.

        Відповідно до вимог ст.220 ЦК України та п. 4 Постанови Пленуму ВСУ „ Про судову практику  в справах про визнання угод недійсними”, якщо сторони домовилися  щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове  виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.

         Судом встановлено, що позивачем виконано всі, передбачені законом, умови договору.

         За таких обставин суд, керуючись ст.ст. 5, 10, 60, 130, 174 ЦПК  України, ст.655, 662, 629,203,204,220 ЦК України, ст. 81 ЗК України,-

В  И   Р  I  Ш И  В :

         Позов задовольнити повністю.

         Визнати правочин купівлі-продажу нерухомо майна: житлового будинку з погосподарськими спорудами, розташованого за адресою с.Примощаниця АДРЕСА_1, укладений між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 дійсним.

    Визнати за ОСОБА_3 право власності на житловий будинок (літера «А»), веранду (літера «а»), прибудову (літера «а 2»), хлів (літера «Б»), хлів-добудову (літера Б 1»), хлів-добудову (літера «Б 2»), колодязь (літера «1»), паркан («літера»2»), ворота (літера «5»), хвіртку (літера «6»), розташовані за адресою с.Примощаниця АДРЕСА_1

        Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 (десяти) днів. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 20 (двадцяти) днів з дня подачі до суду заяви про апеляційне оскарження рішення суду.

                                            Суддя Барського районного суду

                                                                             С.І.Бурденюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація