Справа 22ц-2341/2010 Головуючий у 1-й інстанції Іванюк І.І.
Категорія – цивільна Доповідач Коренькова З.Д.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 червня 2010 року м.Чернігів
Апеляційний суд Чернігівської області у складі:
головуючого-судді Коренькової З.Д.,
суддів: Бобрової І.О., Лакізи Г.П.
при секретарі Марченко О.О.,
за участю: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3,
розглянув у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2, ОСОБА_1 на ухвалу судді Бобровицького районного суду від 13 квітня 2010 року про визнання неподаною та повернення скарги ОСОБА_2, ОСОБА_1 про порушення прав через невиконання рішення по цивільній справі,
в с т а н о в и в :
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 та ОСОБА_1 просять зазначену ухвалу скасувати та розглянути їх скаргу відповідно до норм чинного законодавства.
Ухвалою судді Бобровицького районного суду від 13 квітня 2010 року визнано неподаною та повернуто скаргу ОСОБА_2, ОСОБА_1 про порушення прав через невиконання рішення по цивільній справі.
Доводи апеляційної скарги зводяться до того, що ухвала судді є незаконною через порушення норм процесуального права. Апелянти зазначають, що відповідно до вимог ст.384 ЦПК України про подання скарги суд повідомляє відповідний відділ ДВС не пізніше наступного дня після прийняття її судом; а також, що в жодній статті ЦПК України не вказано та нема посилань на інші статті про потребу надання копій скарги для виконавчої служби. Крім того, в ухвалі про залишення скарги без руху не було зазначено, скільки саме копій необхідно надати.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників судового розгляду, перевіривши доводи апеляційної скарги та матеріали справи, апеляційний суд приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає відхиленню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.121 ЦПК України, суд повертає заяву у випадках, визначених цією статтею.
За матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_1 звернулись до суду із скаргою про порушення прав через невиконання рішення по цивільній справі.
Ухвалою судді Бобровицького районного суду від 26 березня 2010 року скарга ОСОБА_2 та ОСОБА_1 залишена без руху, оскільки в порушення вимог ст.ст. 119-121 ЦПК України до неї не надані копії відповідно до кількості відповідачів та надано їм строк для виправлення викладених в ухвалі недоліків до 08 квітня 2010 року.
Оскільки вимоги ухвали судді Бобровицького районного суду від 26 березня 2010 року ОСОБА_2 та ОСОБА_1 виконані не були, іншою ухвалою судді Бобровицького районного суду від 13 квітня 2010 року скаргу визнано неподаною та повернуто скаржникам.
Доводи апелянтів щодо того, що правилами ст.. 384 ЦПК України не передбачено подання скарги до суду у кількості декілька примірників, а суд першої інстанції зобов’язаний був сам повідомити відповідний відділ виконавчої служби апеляційний суд не приймає до уваги за таких обставин. Відповідно до правил ч.3 ст. 384 ЦПК України суд повідомляє виконавчу службу про подання скарги тільки після прийняття її судом до розгляду. За правилами ст.. 85 Закону України „Про виконавче провадження” скарга у виконавчому провадженні подається у письмовій формі і повинна за змістом відповідати наведеним у цій статті вимогам.
Учасниками виконавчого провадження (ст..10 Закону) є державний виконавець, сторони (їх представники) та інші особи.
Сторонами у виконавчому проваджені (ст..11 Закону) є стягувач і боржник, а в даному випадку позивачі та відповідачі у цивільній справі про права діда та баби. За загальними правилами цивільного процесуального законодавства сторона, яка звертається до суду за захистом свого порушеного права повинна надати копії відповідних документів відповідно до кількості сторін у справі.
За таких обставин апеляційний суд приходить до висновку, що ухвала судді є законною, винесена з дотриманням норм процесуального права і підлягає залишенню без змін.
Керуючись ст.ст. 303, 307, 312, 313, 314, 315, 319 ЦПК України, апеляційний суд,
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2, ОСОБА_1 відхилити .
Ухвалу судді Бобровицького районного суду від 13 квітня 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили після її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий: Судді: