АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 липня 2010 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Вінницької області у складі:
Головуючого : Чорного В.І.
Суддів : Медвецького С.К., Оніщука В.В.,
при секретарі : Черепановій В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 26 травня 2010 року за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів,
в с т а н о в и л а :
В квітні 2010 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів, мотивуючи тим, що на даний час змінився його сімейний та матеріальний стан, так як на його утриманні знаходяться дружина ОСОБА_3, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років, та малолітня дитина ОСОБА_4 В зв’язку з важким матеріальним станом позивач ОСОБА_1 просив зменшити розмір аліментів, утримуваних з нього за рішенням Замостянського районного суду м. Вінниці на підставі виконавчого листа від 01.12.2003 року на користь відповідачки ОСОБА_2 на утримання сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 з ј до 1/6 частини заробітної плати.
Рішенням Ленінського районного суду м. Вінниці від 26.05.2010 року в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати рішення суду і ухвалити нове рішення, яким задоволити його позовні вимоги.
Перевіривши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
Відмовляючи в задоволенні позову ОСОБА_1 про зменшення розміру аліментів суд виходив з того, що відповідач ОСОБА_2 отримує заробітну плату, якої явно не достатньо для забезпечення гідного рівня життя малолітньої дитини. В той же час, як матеріальне становище платника аліментів значно кращий ніж у відповідача.
Проте з таким висновком суду погодитись не можна з наступних підстав.
Встановлено, що згідно свідоцтва про розірвання шлюбу, серії НОМЕР_1 виданого Відділом реєстрації актів цивільного стану Кузнецовського міського управління юстиції Рівненської області від 22.01.2007 року шлюб між чоловіком ОСОБА_1 та дружиною ОСОБА_2 розірвано.
На підставі виконавчого листа № АО – 22 від 01.12.2003 року з ОСОБА_1 стягуються аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі ј частини заробітної плати щомісячно до досягнення дитиною повноліття.
За правилами ч. 1 ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.
Колегія суддів вважає, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню, оскільки на даний час позивач являється єдиним в сім’ї годувальником та отримує заробітну плату, якою забезпечує утриманню дружини та двох дітей, один з яких проживає з відповідачкою.
Довідкою від 4.03.2010 року та від 13.05.2010 року підтверджується, що позивач сплачує аліменти на користь ОСОБА_2, що значно перевищують прожитковий мінімум на дитину віком від 6 до 18 років.
Виходячи з викладеного, колегія суддів вважає за необхідне зменшити аліменти, які стягуються з позивача на користь відповідачки прийнявши до уваги зміни в сімейному та матеріальному стані платника аліментів.
На порушення вимог ст.ст. 212, 213 ЦПК України, суд першої інстанції при ухваленні судового рішення зазначеного не врахував, тому його відмову в задоволенні позову із-за не обґрунтування позивачем своїх вимог не можна визнати такими, що ґрунтуються на законі.
Колегія суддів також вважає, що судові витрати слід залишити за сторонами, оскільки останні не ставили питання про їх розподіл.
Керуючись ст. ст. 307, 309, 314, 316, 317 ЦПК України, колегія суддів,
в и р і ш и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовільнити.
Рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 26 травня 2010 року скасувати. Позов задоволити частково. Зменшити розмір аліментів, які стягуються з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 на утримання сина ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 з ј до 1/5 частини всіх видів доходів, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 23 липня 2010 року.
Стягнення аліментів з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 на утримання дитини, які стягуються на підставі постанови Замостянського районного суду м. Вінниці від 01.12.2003 року припинити. Судові витрати залишити за сторонами.
Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення та може бути оскаржене в касаційному провадженні протягом двох місяців до Верховного Суду України.
Судді:
З оригіналом вірно: