АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22-3091/2010 р Головуючий у 1-й інстанції – Бершадська О.В.
Категорія – 5 Доповідач – Пономаренко В.Г.
У Х В А Л А
08 липня 2010 року Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області у складі :
головуючого - судді Авраменко Т.М.,
суддів – Суровицької Л.В., Пономаренко В.Г.
при секретарі - Чернезі М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кіровограді цивільну справу за заявою ОСОБА_1, від імені та в інтересах якого діє представник ОСОБА_2, та ОСОБА_3 про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Кіровського районного суду міста Кіровограда від 24 лютого 2010 року,
ВСТАНОВИЛА:
Позивачі ОСОБА_3 та ОСОБА_1, від імені та в інтересах якого діє представник ОСОБА_2, просять поновити строк на апеляційне оскарження рішення Кіровського районного суду міста Кіровограда від 24 лютого 2010 року у справі за позовом ОСОБА_3 та ОСОБА_1 до ОСОБА_4 про припинення права на частку у спільному майні, яким у задоволенні позовних вимог відмовлено.
Заявники посилаються на те, що строк апеляційного оскарження рішення суду пропущено ними з поважних причин, оскільки безпосередньо позивачем ОСОБА_1 та його представником до канцелярії суду були подані дві заяви про апеляційне оскарження рішення суду, зареєстровані за різними датами, що призвело до помилки у визначенні строку подачі апеляційної скарги, а позивач ОСОБА_3 перебувала у відрядженні, що позбавило її можливості подати апеляційну скаргу у визначений законом строк. Просили клопотання задовольнити.
Колегія суддів, дослідивши матеріали справи в цій частині, приходить до висновку що клопотання заявників про поновлення процесуального строку підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 294 ЦПК України заяву на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження.
Згідно з ч.3 ст. 294 ЦПК України апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи , яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Частинами 1, 3 ст. 73 ЦПК України передбачено, що суд поновлює або продовжує строк, встановлений відповідно законом або судом, за клопотанням сторони або іншої особи у разі його пропущення з поважних причин .
При перевірці матеріалів справи встановлено, що в судовому засіданні 24 лютого 2010 року були проголошені вступна та резолютивна частина рішення Кіровського районного суду міста Кіровограда від 24 лютого 2010 року (а.с.47). 26 лютого 2010 року позивачем ОСОБА_1 подана до суду заява про апеляційне оскарження зазначеного рішення суду, а 03 березня 2010 року аналогічна заява подана до суду його представником ОСОБА_2 (а.с. 55) та безпосередньо позивачем ОСОБА_3.(а.с. 54)., тобто у строки визначені законом для подачі цих заяв.
Проте апеляційна скарга представника позивача ОСОБА_1 на рішення суду від 24 лютого 2010 року здана на пошту 23 березня 2010 року, а надійшла до суду 26 березня 2010 року , а апеляційна скарга позивача ОСОБА_3 на рішення суду надійшла 12 травня 1010 року , тобто апеляційні скарги подані з порушенням строку визначеного законом. Наявними у матеріалах справи копіями наказів підтверджено факт перебування ОСОБА_3 у відрядженнях з 17 березня 2010 року та 24 березня 2010 року за межами міста Кіровограда.
Колегія суддів вважає, що з урахуванням встановлених обставин і досліджених матеріалів справи, причини пропуску строку на оскарження рішення суду, зазначені заявниками в клопотанні, можна визнати поважними, указані клопотання підлягають задоволенню, а процесуальний строк – поновленню.
Керуючись ч.1 ст. 73, ч.3 ст. 294 ЦПК України, колегія суддів
У ХВАЛИЛА:
Поновити ОСОБА_1, ОСОБА_3 строк на апеляційне оскарження рішення Кіровського районного суду міста Кіровограда від 24 лютого 2010 року.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню не підлягає.
Головуючий -суддя:
Судді: