Судове рішення #10269855

                                                                                                                    Справа№2-271/2010

Р І Ш Е Н Н Я  

І М’Я М              У К Р А Ї Н И

20 липня 2010 року  Зачепилівський районний суд Харківської області у складі:

                            головуючого, судді       -        П.В.ГРИШИНА,

                            при секретарі                 -        Л.О.НІКОЛЕНКО,

у судовому засіданні в сел. Зачепилівка, розглянувши цивільну справу   № 2-271/10  за позовною заявою  ОСОБА_1 до ОСОБА_2   про зменшення розміру аліментів, -

В С Т А Н О В И В :

До Зачепилівського районного суду надійшов позов  ОСОБА_1 до ОСОБА_2   про зміну розміру аліментів, які стягуються із нього за рішенням суду.

В судовому засіданні позивач пояснив, що відповідно до рішення від 29 липня 2003 року винесеного Зачепилівським районним судом Харківської області з нього стягуються аліменти на   користь ОСОБА_2 на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі ? частки всіх видів заробітку (доходів), але не менше ? частки  неоподаткованого мінімуму доходів  громадян щомісячно. В 2007 році позивач уклав новий шлюб із громадянкою ОСОБА_4, від цього шлюбу народилась донька  ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2. Матеріальне становище позивача  погіршилося, оскільки на його утримання перебуває  дружина  ОСОБА_4 в декретній відпустці та неповнолітня донька ОСОБА_5. Погіршилося його здоров’я – він хворіє на язву, а тому він просить зменшити розмір аліментів  на утримання сина ОСОБА_3 на рівні 30% прожиткового мінімуму  для дитини відповідного віку.

В судовому засіданні відповідачка ОСОБА_2  заперечувала проти вимог позовної заяви, пояснивши суду, що не погоджується із зменшенням розміру аліментів так як на цей час існує заборгованість по їх сплаті в сумі 2 590,00 грн. і просить суд   відмовити у задоволенні вимог ОСОБА_1, залишивши в силі попереднє рішення суду. Вона пояснила суду, що в даний час вона одружилася, її чоловік працює в м. Дніпропетровськ, але він не зобов’язаний утримувати чужу дитину.

Суд вислухавши сторони, дослідив інші матеріали справи :

-   копію паспорта та ідентифікаційного коду ОСОБА_1;

-   копію рішення Зачепилівського районного суду  від 29.07.2003 р.;

-   свідоцтво про народження  ОСОБА_3  НОМЕР_1 від 23.03.2000 р.;

-   свідоцтво про  шлюб  НОМЕР_2 від 17.02.2007 р. між ОСОБА_1 та ОСОБА_4;

-   свідоцтво про розірвання шлюбу  НОМЕР_3 від 13.10.2006 р.;

-   свідоцтво про народження  ОСОБА_5  НОМЕР_4 від 19.12.2007 р.;

-   направлення ОСОБА_3 в Харківську дитячу консультативну поліклініку;

-   довідка від 09.012.2009 р.  – про захворювання ОСОБА_1

 

Суд вважає, що спірні правовідносини повинні регулюватись згідно вимог

               - ст. 51 ч.2  Конституції України „Батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття...”

-   ст. 180 СК України „Батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття”,

-   ст. 182 ч.2 СК України „Мінімальний розмір аліментів на дитину не можу бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку....”

-   ст.. 183 СК України „Частка  заробітку (доходу), яка буде стягуватись як аліменти ... визначається судом”.

-   ст. 191 СК України „ Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду  від дня пред’явлення позову...” ;

-    ч.1 ст. 192 СК України „Розмір аліментів, визначений за рішенням суду  ..., може бути згодом  зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них”.

Суд, вислухавши сторони, дослідивши інші  матеріали справи приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково з наступних підстав.

Суд вважає, що позивач ОСОБА_1 як батько дитини, що підтверджується свідоцтвом про народження ОСОБА_3, який проживає окремо і  зобов’язаний надавати матеріальну допомогу  на утримання дитини матір’ю у вигляді аліментів, присуджених  судом. Згідно з рішенням  Зачепилівського районного суду Харківської області від 29.07.2003 р. з позивача щомісячно стягуються аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 у розмірі ? частки всіх видів заробітку (доходів) , але не менше ? частки  неоподаткованого мінімуму доходів  громадян щомісячно, що повністю відповідає  вимогам  ст..82 КпШС України ( в ред.. 1969 року).

Сімейним Кодексом України передбачено , що мінімальний розмір аліментів не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

При зменшенні розміру аліментів суд виходить із того, що дійсно  змінився сімейний стан платника аліментів, в нього з’явилась дружина та народилась інша дитина і в даний час всі вони перебувають на утриманні ОСОБА_1, але змінився і сімейний стан відповідачки, яка створила нову сім’ю із іншим чоловіком.  Обставина відсутності постійного доходу і неможливості працевлаштуватись, як зазначено позивачем в позовній заяві, не підтверджується жодним доказом, а тому є недоведеною в суді, оскільки позивач в судовому засіданні не пояснив причину  з якої він не став на облік в районний центр зайнятості. Тому у суда немає підстав для зміни способу  виконання батьком обов’язку утримувати дитину, який судом визначений  у вигляді  частки від доходів батька. За таких обставин суд вважає доцільним  стягувати з ОСОБА_1 аліменти у ? частині від усіх його доходів, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, що не суперечить закону, щомісячно на користь ОСОБА_2 на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 починаючи з 19.05.2010 року і до досягнення дитиною повноліття. Тобто судом  вимоги позивача задовольняються частково.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.10,11, 208, 209, 213, 214, 215, 367 ч.1 п.1  ЦПК України суд, -

В И Р І Ш И В  :

Позов   ОСОБА_1 до ОСОБА_2   про зменшення розміру аліментів  задовольнити частково.

В резолютивній частині рішення Зачепилівського  районного суду Харківської області по цивільній справі 2-398/2003 від 29.07.2003 року за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів змінити розмір аліментів, що підлягають стягненню з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 на утримання  неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3, із зазначеного «…але не менше ?  частки  неоподаткованого  мінімуму  доходів  громадян…» на «… але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку..».

Стягувати з  ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця с. Леб’яже Зачепилівського району Харківської області, мешканця   АДРЕСА_1 на користь   ОСОБА_2,   ІНФОРМАЦІЯ_6, мешканки с. Леб’яже Зачепилівського району Харківської області   на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти  в   розмірі ? частини від усіх його доходів, але не менше   ніж 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, щомісячно,  починаючи з 19.05.2010 року до досягнення дитиною повноліття.

Виконавчий лист № 2-398/2003 р. від 01.08.2003 р.  про стягнення з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця с. Леб’яже Зачепилівського району Харківської області, аліментів на користь   ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_6, на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3  ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі ? усіх видів заробітку, щомісячно починаючи з 24.06.2003 р. і до досягнення сином повноліття – відкликати.

В іншій частині позовних вимог відмовити в задоволенні.

Рішення в частині стягнення аліментів в межах платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківської області через Зачепилівський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

       

  Головуючий, суддя                                                                   Гришин П.В.  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація