№ 2-821 / 10
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
26 липня 2010 року Цюрупинський районний суд
Херсонської області
в складі: судді Пляс М.Г.
при секретарі Білій Ю.В.
за участі позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Цюрупинську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу і відшкодування моральної шкоди,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики в сумі 9600грн. і моральної шкоди в сумі 1000грн.
В судовому засіданні позивача уточнив позовні вимоги і пояснив, що 22.04.2010р. відповідач взяв у нього в борг 9000грн. та 1м3 акацієвих дров, вартістю 600грн., і зобов»язався повернути гроші і таку ж кількість дров до 25.05.2010р., про що написав розписку. До цього часу відповідач не повернув борг, і тому представник позивача просить стягнути з відповідача 9000грн. і 1м3 акацієвих дров, а також моральну шкоду у розмірі 1000грн. і витрати на оплату ІТЗ в розмірі 120грн.
Відповідач не з”явився в судове засідання. При цьому він був належним чином повідомлений про час розгляду справи і від нього не надійшло повідомлення про причини неявки. Відповідно до ст.224 ЦПК України суд ухвалив провести заочний розгляд справи.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.1046 ЦК України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти, а позичальник зобов`язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики).
Відповідно до ч.2 ст.1047 ЦК України на підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.
Відповідно до ст.1049 ЦК України позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику(грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
В судовому засіданні встановлено, що 22.04.2010р. відповідач взяв у позивача в борг 9000грн. та 1м3 акацієвих дров, вартістю 600грн., і зобов»язався повернути гроші і таку ж кількість дров до 25.05.2010р., про що написав розписку. До цього часу відповідач не повернув борг позивачу.
Ці обставини підтверджуються поясненнями позивача та письмовою розпискою відповідача.
Таким чином, позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.
Крім того, позивач просить стягнути з відповідача моральну шкоду у розмірі 1000грн., вказуючи, що внаслідок прострочення виконання зобов»язання відповідачем завдана йому моральна шкода полягає у душевних стражданнях, погіршенні матеріального достатку.
Відповідно до ст.611 ЦК України у разі порушення зобов»язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, відшкодування моральної шкоди.
Оскільки ні письмовою розпискою, ні законом, який регулює правовідносини щодо договору позики, зокрема статтею 1050 Цивільного кодексу України, не встановлені такі правові наслідки, як відшкодування моральної шкоди у разі порушення зобов»язання, позовні вимоги щодо стягнення моральної шкоди є необґрунтованими, і тому в задоволені позову в цій частині необхідно відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1046, 1047, 1049 ЦК України, ст.ст. 213-215, 224 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 борг за письмовою розпискою від 22.04.2010р. в сумі 9000грн., і зобов»язати повернути 1м3 акацієвих дров, а в разі неможливості - стягнути їх вартість в сумі 600грн., а також стягнути витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120грн.
В частині позовних вимог про відшкодування моральної шкоди відмовити за необґрунтованістю.
Стгнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 96грн.
Відповідач має право подати до Цюрупинського районного суду заяву про перегляд заочного рішення протягом десяти днів з дня отримання його копії.
На рішення може бути подана позивачем заява про його апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду Херсонської області через Цюрупинський районний суд.
Суддя Н.Г.Пляс