№ 2-3982/10
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 червня 2010 року м. Київ
Голосіївський районний суд міста Києва у складі:
головуючого - судді Плахотнюк К.Г.,
секретаря Бондарук А.О.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом Акціонерної енергопостачальної компанії «Київенерго» в особі структурного відокремленого підрозділу «Енергозбут Київенерго» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту електроенергію,
В С Т А Н О В И В :
23.04.2010 року позивач - АЕК «Київенерго» в особі структурного відокремленого підрозділу «Енергозбут Київенерго» (далі – АЕК «Київенерго») звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту електроенергію.
В обґрунтування позовних вимог у позові зазначив, що ОСОБА_1 є споживачем електричної енергії, яку постачає АЕК «Київенерго» на відплатній основі відповідно до вимог чинного законодавства.
ОСОБА_1 зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1. За вказаною адресою було відкрито особовий рахунок одержувача електричної енергії № НОМЕР_1.
25.09.2009 року працівниками АЕК «Київенерго» в ході обстеження розрахункового приладу в ході обстеження розрахункового приладу обліку електроенергії за адресою: м. Київ, шосе Стратегічне, було виявлено факт грубого порушення правил користування електричною енергією для населення про що складено акт порушення Правил № 900083, яким зафіксовано самовільне підключення електроустановок споживача до електромережі після відключення.
На підставі акту було зроблено розрахунок обсягу та вартості електроенергії, не облікованої внаслідок порушень відповідачем Правил, відповідно до якого заподіяні позивачу збитки склали 577,66 грн. крім того за результатами аналізу оплати з’ясовано, що відповідач не сплачує за фактичне щомісячне споживання електричної енергії. Станом на березень 2010 року заборгованість за спожиту електроенергію, що обліковувалася становить 2452,89 грн.
Вважає, що з боку відповідача не виконані зобов’язання щодо відповідної плати за використану електричну енергію та порушено Правила користування електричною енергією для населення, у зв’язку з чим позивач змушений звернутися до суду.
Представник позивача в судовому засідання підтвердив зазначені в позові обставини, підтримав позовні вимоги, просив стягнути з відповідача ОСОБА_1 заборгованість за спожиту електричну енергію у сумі 2452,89 грн., 577,66 грн. – збитки за актом порушення та судові витрати.
У судовому засіданні позивач та його представник заявлений позов підтримали просили задовольнити заявлені позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином. Зважаючи на викладене, врахувавши думку позивача та його представника, суд ухвалив провести заочний розгляд справи за відсутності відповідача.
Заслухавши позивача, представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заявлений позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Згідно ст. 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Судом встановлено, що власником особового рахунку квартири АДРЕСА_1 є ОСОБА_1 крім того у квартирі зареєстровані та проживають ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (а.с. 12).
За вказаною адресою було відкрито особовий рахунок одержувача електричної енергії № НОМЕР_1.
Згідно ст. 3 Закону України «Про електроенергетику» - відносини, пов’язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії регулюються цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
Так, взаємовідносини між громадянами та енергопостачальниками, в тому числі порядок укладання договорів та порядок розрахунків за спожиту електричну енергію, регулюється відповідно до Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357 зі змінами та доповненнями (далі – Правила).
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач зобов’язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки встановлені договором або законом.
Пунктами 19, 21 Правил передбачено, що розрахунки населення за спожиту електричну енергію здійснюються за діючими тарифами (цінами) для населення на підставі показань приладів обліку.
Розрахунковим періодом для встановлення розміру оплати спожитої електричної енергії є календарний місяць. Плата за спожиту протягом розрахункового періоду електричну енергію вноситься не пізніше 10 числа наступного місяця, якщо договором не передбачено іншого терміну (п. 20 Правил).
За даними розрахунку заборгованості, наданого позивачем, за відповідачем станом на березень 2010 року, рахується заборгованість у сумі 2 452,89 грн.
Пунктом 42 правил передбачено, що споживач електричної енергії зобов’язаний оплачувати спожиту електричну енергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та цих Правил.
Відповідно до ч. 1 ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов’язання.
Щодо позовних вимог про стягнення збитків за актом порушення, то вони підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно п. 53 Правил, у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем Правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем.
Судом також встановлено, що представниками АЕК «Київенерго» 25 вересня 2009 року було проведено перевірку використання електричної енергії відповідачем у справі встановлено та актом № 900083 зафіксовано порушення Правил користування електричною енергією для населення, в якому зазначено, що перевіркою на місці, за адресою АДРЕСА_1 встановлено, що споживач ОСОБА_1 порушив Правила користування електричною енергією для населення, а саме п. 48 – самовільне підключення електроустановок споживача до електроенергії після відключення (а.с.13).
На підставі акту було зроблено розрахунок № 900083 від 25.09.2009 року обсягу та вартості електроенергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами Правил, відповідно до якого сума завданих позивачу збитків з боку відповідача ОСОБА_1 складає 577 грн. 66 коп. (а.с.15)
Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов’язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, та інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Зважаючи на те, що відповідач порушила правила використання обліку та оплати використаної електричної енергії, заявлені позивачем вимоги про стягнення заборгованості у розмірі 2452,89 грн. підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України судові витрати по сплаті судового збору та витрати на інформаційно-технічне забезпечення необхідно покласти на відповідача.
Таким чином, з відповідача ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь позивача сплачений судовий збір у сумі 51 грн. 00 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 30 грн. 00 коп.
На підставі п. 6 ч. 1 ст. 3 ЦК України, ст.ст. 509, 526, 625 ЦК України, Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та керуючись ст.ст. 3, 10, 11, 57, 60, 61, 74, 88, 208, 212 – 215, 223, 224, 225 ЦПК України,
В И Р І Ш И В :
Позов Акціонерної енергопостачальної компанії «Київенерго» в особі структурного відокремленого підрозділу «Енергозбут Київенерго» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту електроенергію – задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерної енергопостачальної компанії «Київенерго» в особі структурного відокремленого підрозділу «Енергозбут Київенерго» заборгованість за спожиту електричну енергію у сумі 2452 грн. 89 коп., збитки за актом порушення у сумі 577 грн. 66 коп., сплачений судовий збір у сумі 51 грн. 00 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 30 грн. 00 коп., а всього 3111 ( три тисячі сто одинадцять ) грн.. 55 коп.
Позивач має право оскаржити заочне рішення до Апеляційного суду м. Києва.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, наведеному вище. У цьому разі строк, протягом якого розглядалася заява, не включається до строку на апеляційне оскарження.
Суддя: