Судове рішення #10266886

Справа №2-1293-2010 р.

    ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ  

    ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 липня 2010 року                                                                                                                              м. Олександрія

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:

судді – Чохонелідзе Л.М.,

при секретарі – Юрчук Л.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу,

ВСТАНОВИВ:

У березні 2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2  стягнення боргу.

Свої вимоги мотивує позивач наступним.

26 липня 2009 року відповідач взяла у борг 7 600 грн. 00 коп., з умовою повернути позивачеві 01 жовтня 2009 року. Позивач неодноразово зверталася до відповідача стосовно повернення боргу, але відповідач борг не повернула. На даний момент сума боргу складає 7 600 грн. 00 коп., тому позивач просить стягнути суму боргу, моральну шкоду у розмірі 1 000 грн. 00 коп. та судові витрати.

У судовому засідання представником позивача позовні вимоги підтримані в повному обсязі.

Відповідач про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, причину неявки суду не повідомив. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Вислухавши пояснення представника позивача та дослідивши матеріали справи, суд вважає позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.

Судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

26 липня 2009 року відповідач взяла у борг 7 600 грн. 00 коп., з умовою повернути позивачеві 01 жовтня 2009 року.

На даний момент сума боргу складає 7 600 грн. 00 коп.

Це свідчить розписка від 26.07.2009 року.

Згідно із ст. 1046 ЦК України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні «позичальникові» грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов’язується повернути позикодавцеві також суму грошових коштів (суму позики або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості). Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

Згідно ст. 1047 ЦК України договір позики укладається у письмовій формі, якщо його сума не менш, як у 10 разів перевищує встановлений законом розмір неоподаткованого мінімуму доходів громадян, а у випадках, коли позикодавцем є юридична особа, - незалежно від суми. На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.

Згідно ст. 1049 ЦК України позичальник зобов’язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором. Якщо договором не встановлений строк повернення позики або цей строк визначений моментом пред’явлення вимоги, позика має бути повернена позичальнику протягом 30 днів від дня пред’явлення позикодавцем вимоги про це, якщо інше не встановлено договором. Позика вважається повернутою в момент передання позикодавцеві речей, визначених родовими ознаками, або з урахуванням грошової суми, що позичалася, на його банківський рахунок.

Відповідно до ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов’язання.

В даному випадку форма договору сторонами дотримана.

У задоволенні позовних вимог щодо стягнення моральної шкоди необхідно відмовити, так як при даному виді правовідносин Законодавство України не допускає відшкодування моральної шкоди.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.  

              Таким чином, сума боргу за договором кредиту, а також сума судових витрат підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212, 213-215, 224 ЦПК України, ст. ст. 625, 1046, 1047, 1049 ЦК України, суд, –

ВИРІШИВ:

Позовну заяву  ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 борг у розмірі 7 600 (сім тисяч шістсот) грн. 00 коп. та судові витрати у розмірі 196 грн. 00 коп.

Відмовити у задоволенні позовної вимоги щодо стягнення моральної шкоди.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заочне рішення набирає законної сили відповідно до загального порядку.  

СУДДЯ:                                                                                                      Л.М. ЧОХОНЕЛІДЗЕ

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація