Справа №2-3555-2010 р.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 липня 2010 року м. Олександрія
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі судді – Чохонелідзе Л.М., при секретарі – Юрчук Л.М., розглянувши заяву про забезпечення позову,
ВСТАНОВИВ:
26 липня 2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до Управління приватизації, оренди майна та землі Олександрійської міської ради, ПП «Алекстур» про переведення на неї прав та обов’язків покупця за договором купівлі-продажу нерухомого майна.
У поданому до суду письмовому клопотанні від 26.07.2010р. просить в порядку забезпечення позову:
- накласти арешт на вбудоване нежитлове приміщення площею 38,0 кв. м, розташоване у АДРЕСА_1, яке зареєстроване за ПП «Алекстур» на підставі договору купівлі-продажу нерухомого майна шляхом викупу № 6 від 09.07.2010р., до ухвалення рішення у справі.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Зважаючи на те, що ОСОБА_1 заявлена вимога про переведення на неї прав та обов’язків покупця за договором купівлі-продажу вбудованого нежитлового приміщення площею 38,0 кв. м, розташованого у АДРЕСА_1, яке зареєстроване за ПП «Алекстур» на підставі договору купівлі-продажу нерухомого майна шляхом викупу № 6 від 09.07.2010р., заявлений нею вид забезпечення є співмірним із заявленими позовними вимогами.
Таким чином у разі невжиття заходів забезпечення позову ПП «Алекстур» має реальну можливість до вирішення справи по суті вжити заходів по відчуженню спірного майна і прийняте судом рішення буде вкрай важко або взагалі неможливо виконати. З огляду на це заявлене клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Заява про забезпечення позову підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 151 ЦПК України забезпечення позову за заявою осіб, які беруть участь у справі, допускаються на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Згідно з ч. 3 ст. 152 ЦПК України види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Суд може застосувати кілька видів забезпечення позову.
Вище зазначене дає підстави припускати, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити або зробити неможливим виконання рішення суду. Тому на зазначене майно необхідно накласти арешт.
Керуючись ст. ст. 151-153 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Задовольнити заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову.
Накласти арешт на вбудоване нежитлове приміщення площею 38,0 кв. м, розташоване у АДРЕСА_1, яке зареєстроване за ПП «Алекстур» на підставі договору купівлі-продажу нерухомого майна шляхом викупу № 6 від 09.07.2010р.
Ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.
СУДДЯ: Л.М. ЧОХОНЕЛІДЗЕ