копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 липня 2010 р. Справа № 2а-4796/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Глазька С.М.,
за участю секретаря судового засідання-Чикалової М.С.,
представника позивача - Привалова О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Недригайлівському районі до приватного підприємства агрофірми "Коровинці" про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах згідно зі списком № 1 за квітень 2010 року у розмірі 549 грн. 46 коп. ,-
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в Недригайлівському районі звернулося до суду з позовом, в якому просить стягнути приватного підприємства агрофірми "Коровинці" заборгованість з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, згідно зі списком № 1, за квітень 2010 року у розмірі 549 грн. 46 коп. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач, всупереч вимог п.6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19 грудня 2003 року, п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за квітень 2010 року, не відшкодував позивачу у передбачений законом строк витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах в загальному розмірі 549 грн. 46 коп.
В судовому засіданні представник позивача вищевказані позовні вимоги підтримав, додатково пояснив, що заборгованість станом на момент розгляду справи перед УПФУ в Недригайлівському районі відповідачем не погашена, тому просив її стягнути у судовому порядку.
Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи (а.с.18), в судове засідання не з’явився, всупереч вимог ч.2 ст.40 КАС України про причини неявки суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.
Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позов задовольнити, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що приватне підприємство агрофірма "Коровинці", зареєстроване як юридична особа та включене в Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, відповідно до п.1 ч.1 ст. 14 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» є страхувальником та зареєстроване як платник страхових внесків в управлінні Пенсійного фонду України в Недригайлівському районі, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.9), копією довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.10-13) та поясненнями представника позивача.
Згідно частини 2 «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України “Про пенсійне забезпечення”.
Підприємства та організації, до них відноситься і відповідач, з коштів, призначених на оплату праці, повинні вносити до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Пункт 6.8. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19 грудня 2003 року зазначає, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
З повідомлення від 15 січня 2010 року № 327/02-76 (а.с.7) та розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до п.«а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за 2010 рік (а.с.8), які були направлені відповідачу 15 січня 2010 року (а.с.6), вбачається, що щомісячний розмір фактичних витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах (Список 1) у 2010 році становить 549 грн. 46 коп.
У зв’язку з порушенням відповідачем строків відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за квітень 2010 року, за ним утворилася заборгованість в сумі 549 грн. 46 коп., що підтверджується розрахунком (а.с.5) та поясненнями представника позивача.
Враховуючи, що на момент розгляду справи витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах в сумі 549 грн. 46 коп. залишаються не відшкодованими відповідачем, що підтверджується поясненнями представника позивача, суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення з приватного підприємства агрофірми "Коровинці" заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за квітень 2010 року є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Недригайлівському районі до приватного підприємства агрофірми "Коровинці" про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах згідно зі списком № 1 за квітень 2010 року у розмірі 549 грн. 46 коп. –задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з приватного підприємства агрофірми "Коровинці" (і.к.30864529) на користь управління Пенсійного фонду України в Недригайлівському районі 549 грн. 46 коп. заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах згідно зі списком № 1 за квітень 2010 року.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.М. Глазько
< Список > < Дата >
З оригіналом згідно
Суддя С.М. Глазько
Повний текст постанови складений 23 липня 2010 року