копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 липня 2010 р. Справа № 2а-3918/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:головуючого судді - Глазька С.М.,
за участю секретаря судового засідання-Чикалової М.С.,
представника позивача - Кіптенко Н.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в місті Суми до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкової заборгованості у розмірі 1639 грн. 16 коп. ,-
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція в м. Суми звернулась до суду з адміністративним позовом до ФОП ОСОБА_2 про стягнення податкової заборгованості сумі 1639 грн. 16 коп. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач всупереч вимог ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», Указу Президента України від 03 липня 1998 року за №727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» не сплатив єдиний податок у зв’язку з чим за ним утворилася заборгованість в сумі 1639 грн. 16 коп.
В судовому засіданні представник позивача вищевказані позовні вимоги підтримав у повному обсязі, додатково пояснив, що заборгованість на момент розгляду справи відповідачем залишилася непогашеною, тому просив її стягнути у судовому порядку.
Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи (а.с.17,22), в судове засідання повторно не з’являвся, всупереч вимог ч.2 ст.40 КАС України про причини неявки суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.
Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа підприємець, та взятий на облік в ДПІ в м. Суми як платник податків і зборів, що підтверджується копією витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.5), копією довідки про взяття на облік платника податків (а.с.6) та поясненнями представника позивача.
Відповідно до ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» до обов‘язків платників податків входить сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.
Пунктом 1 Указу Президента України від 03 липня 1998 року за №727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» установлено, що для фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень може бути запроваджена спрощена система оподаткування, обліку та звітності. Згідно п. 2 вказаного Указу суб’єкти малого підприємництва — фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Як було встановлено в судовому засіданні та вбачається з копії заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності № 2745 (а.с.7), відповідач самостійно обрав спрощену систему оподаткування, обліку та звітності на 2009 рік.
Згідно п.2 Указу Президента України від 03 липня 1998 року за №727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» ставка єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. У разі коли фізична особа - суб'єкт малого підприємництва здійснює кілька видів підприємницької діяльності, для яких установлено різні ставки єдиного податку, нею придбавається одне свідоцтво і сплачується єдиний податок, що не перевищує встановленої максимальної ставки. Суб’єкт підприємницької діяльності — фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме із заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування. обліку та звітності (а.с.9), основним видом діяльності відповідача є ремонтно-будівельні роботи. За вказаний вид діяльності відповідач повинен щомісячно сплачувати ставку єдиного податку у розмірі 150 грн., що передбачено рішенням Сумської міської ради V скликання III сесії від 27 червня 2006 року № 69-МР.
З довідки про заборгованість (а.с.4), довідки примуса (а.с.11), копій облікової картки платника податків (а.с.12-13) та пояснень представника позивача вбачається, що відповідач має заборгованість зі сплати єдиного податку з доходів фізичних осіб у розмірі 1639 грн. 16 коп.
У зв’язку з тим, що узгоджена сума податкового зобов’язання відповідачем не була сплаченою у повному обсязі, позивачем, зважаючи на приписи п.п.6.2.1 п.6.2. ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», була винесена перша податкова вимога від 05 лютого 2009 року № 1/294 (а.с.8) та друга податкова вимога від 20 липня 2009 року № 2/2627 (а.с.9) які відповідачу не були вручені у зв'язку його відсутністю за місцем реєстрації, про що були складені акти № 290 від 18 червня 2009 року та № 449 від 15 жовтня 2008 року (а.с.10).
Враховуючи, що узгоджена сума податкового зобов’язання у розмірі 895 грн. 70 коп., залишається несплаченою, що підтверджується поясненнями представника позивача, суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення з ФОП ОСОБА_3 податкової заборгованості є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в місті Суми до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкової заборгованості у розмірі 1639 грн. 16 коп. –задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (і.н.НОМЕР_1) на користь Державного бюджету м. Суми 1639 грн. 16 коп. податкової заборгованості. < Сума стягнення (цифрами) > < Текст >
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.М. Глазько
< Список > < Дата >
З оригіналом згідно
Суддя С.М. Глазько
Повний текст постанови складений 23 липня 2010 року