Судове рішення #10263758

Копія

Справа № 3-1357-10

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

    29 липня 2010 року                                   м. Умань

        Уманський міськрайонний суд Черкаської області у складі:

        головуючий-суддя                     Резнік Ю.В.

        секретар                         Ящук Л.І.

    розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від Уманського міського ВДАІ ГУМВС України в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1,  працюючого головою ради ТМР «Уманське», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, -

- на підставі ст. 124 КУпАП,-

В С Т А Н О В И В:

    В провадженні Уманського міськрайонного суду знаходиться адміністративна справа про порушення гр.. ОСОБА_1 правил дорожнього руху України, за що передбачено відповідальність за ст. 124 КУпАП.

     Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія СА № 193758 від 20.06.2010 року, що складений інспектором ВОМ ДТП та дізнання ВДАІ м. Умань та Уманського району ОСОБА_2 о 08 годині 30 хвилин, 20 червня 2010 року о 03 годині 55 хвилин в м. Умань по вул. Ж.Революції, ОСОБА_1 керуючи автомобілем, що належить ТМР «Уманське», державний номерний знак НОМЕР_1, не врахувавши дорожньої обстановки, не вибравши  безпечної швидкості руху, виїхав на смугу зустрічного руху, де допустив зіткнення з автомобілем ВАЗ 21213, державний номерний знак НОМЕР_2, який рухався в зустрічному напрямку. В результаті ДТП обидва автомобілі отримали механічні пошкодження. При цьому в даному протоколі в частині «по суті порушення пояснюю» власноручно ОСОБА_1 написано: «… Щоб уникнути ДТП змушений був виїхати на зустрічну смугу і зупинитись, після чого пройшло зіткнення з даним авто …».

    Інспектор ВОМ ДТП та дізнання ВДАІ м. Умань та Уманського району Шумко С.М. в судовому засіданні від 21 липня 2009 року пояснив, що ДТП сталося вночі 20 червня 2010 року і оформленням матеріалів займався дійсно він. По прибутті до місця ДТП було виявлено, що пошкоджений автомобіль ОСОБА_1 знаходиться на зустрічній смузі руху. Іншого учасника ДТП на місці не було. ОСОБА_1 повідомив його про марку та номерний знак автомобіля за яким було ДТП та прізвище та адресу  водія, який був за кермом даного автомобіля. Коли вони прибули за місцем проживання ОСОБА_3, то виявили пошкоджений автомобіль та водія ОСОБА_3. Оскільки водій ОСОБА_3 зник з місця ДТП, то на нього було складено протокол за ст. 122-4 КУпАП. З розмови, яка відбулася між ОСОБА_3 та ОСОБА_1, він зрозумів, що останні знайомі. ОСОБА_1 звинувачував ОСОБА_3 в зайнятті браконьєрством. З даної розмови було зрозуміло, що ОСОБА_1 зателефонували знайомі та повідомили, що ОСОБА_3 порушує закон і тому ОСОБА_1 виїхав йому на зустріч, щоб його зупинити. Тобто ОСОБА_1 цілеспрямовано виїхав на зустрічну смугу руху, для зупинки автомобіля ОСОБА_3. Будь-яких свідків на місці ДТП не було. Також він пояснив, що схема місця  ДТП відповідає дійсним обставинам справи і на ній не відображений гальмівний шлях тому, що його не було. При цьому 20.06.2010 року ОСОБА_1 з відповідною схемою був згідний, що підтверджується його підписом і ніяких зауважень, в тому числі, що стосується місця розташування його автомобіля на зустрічній смузі руху, не висловлював.

    ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП не визнав та пояснив, що ПДР України він не порушував і змушений був виїхати на зустрічну смугу руху, щоб уникнути ДТП та запобігти лобовому зіткненню із ще більш шкідливими наслідками. В даному випадку на його думку була «нездоланна сила».

    ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснив, що їхав з с. Степківка і помітив, що його переслідує автомобіль «Фольцваген». Вказаний автомобіль, переслідував його біля пів години ( при цьому обганяв, підрізав, тощо..). Він вважає, що автомобіль ОСОБА_1 цілеспрямовано виїхав йому на зустріч з метою його зупинення.

    Свідок ОСОБА_4, який працює єгерем в ТМР «Уманське» пояснив, що тої ночі він знаходився в автомобілі «Фольваген», який рухався позаду автомобіля ОСОБА_3, та бачив, що ОСОБА_3 «петляв по дорозі» та не давав можливості себе обігнати і бачив зіткнення автомобіля ОСОБА_3 та ОСОБА_1. Також він пояснив, що ОСОБА_1 є його безпосереднім керівником, але на місці ДТП він не зупинявся, а поїхав далі.

    06 липня 2010 року суддею Уманського міськрайонного суду винесено постанову про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ст. 122-4 КУпАП та накладено стягнення у вигляді штрафу в сумі 306 грн..

    Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються : дата  і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, тощо.. . Протокол підписується особою, яка його склала і особою, яка притягується до адміністративної відповідальності. У разі відмови особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Також при складанні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються  його права і обов’язки передбачені ст. 268 КУпАП, про що робиться відмітка в протоколі.

    Дослідивши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1, що не заперечував факт виїзду ним на зустрічну смугу руху, які з врахуванням конкретної ситуації, не ґрунтуються на вимогах ПДР України,  потерпілого ОСОБА_3, свідка ОСОБА_4, суд вважає необхідним притягнути правопорушника до адміністративної відповідальності із застосуванням до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами терміном на 1 рік.

    Відповідно до п.п. 11.2, 12.1, 12.3 ПДР України та керуючись ст. 124, ст. ст.  283,284 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1,   ІНФОРМАЦІЯ_1 , притягнути до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП у вигляді позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів строком 1 ( один) рік .

Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови через суд першої інстанції  до Апеляційного суду Черкаської області.

            Суддя                     підпис                     Ю.В. Резнік

З оригіналом вірно:  

  Суддя:                     Секретар:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація