Судове рішення #10262901

Справа № 2-4866/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

22.07.2010 року                                                         Ленінський районний суд м. Вінниці

в складі : головуючого судді Федчишен С.А.,  

при секретарі Підвисоцькій О.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення коштів на утримання дитини після досягнення повноліття у зв’язку із навчанням,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 звернулась в  суд з вищевказаним позовом, який мотивовано тим, що 24.05.2010 р. їй виповнилось 18 років і припинилась виплата аліментів на її утримання, крім того позивач навчається в двох навчальних закладах: Київському національному торговельно-економічному інституті та в Центрі професійно-технічної освіти торгівлі та харчових технологій і має великі фінансові проблеми, а тому, на підставі ст. 199 СК України, позивач просить суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на період навчання в розмірі 800,00 гривень щомісяця.

В судовому засіданні, позивач пред’явлені позовні вимоги підтримала та просила суд позов задовольнити.  

Відповідач, в судовому засіданні, позовні  вимоги визнав.

   Згідно свідоцтва про народження серії ІНФОРМАЦІЯ_6 від 29.02.1992 р., актовий запис №870, ОСОБА_4 є батьком, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1.

    Відповідно довідки №46 від 18.02.2010 року, що видана Вінницьким транспортним коледжем -  ОСОБА_4 , навчається на третьому курсі, денної форми навчання. Термін навчання з 01.09.2007 р. по 15.06.2010 р.

   Дослідивши матеріали справи та пояснення позивача,  узявши до уваги пояснення відповідача про визнання ним позовних вимог,  суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

   Діючим сімейним законодавством ст. 199 СК України, передбачено, що якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

   Згідно ст.  200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу.

      Тому, суд враховуючи вищенаведене, визнання позову відповідачем ,вважає за можливе стягувати з  відповідача аліменти на утримання повнолітнього сина в розмірі  1/4 частки всіх видів доходів (заробітку) відповідача, щомісячно, на період навчання, починаючи з 23.02.2010 року по 15.06.2010 р .

 Враховуючи те, що позивач був звільнений від сплати судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи про стягнення аліментів,  витрати, згідно ст.ст. 81, 88 ЦПК України, слід стягнути з відповідача.

 На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 15, 209, 215,218 ЦПК України, ст.ст. 182 , 199, 200, 201 СК України, суд –

ВИРІШИВ :

      Позов задовольнити.

      Стягнути з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (громадянина України, уродженця м. Козятин, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, працюючого майстром в локомотивному депо ст. Козятин) аліменти на користь ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_5 (проживаючого за адресою: АДРЕСА_2), для продовження навчання у Вінницькому транспортну коледжі, в розмірі ј частки від всіх видів заробітку (доходу) ОСОБА_4, щомісяця, починаючи з 23.02.2010 року до 15.06.2011 року.  

  Рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.

  Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави судовий збір в розмірі 51,00 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120,00 грн.

              Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

  Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація