Судове рішення #10253523

|річ| Справа № 2-2244                                                          

2010 рік                                                  

                                                             

|розв'язання,вирішення,розв'язування|

РІШЕННЯ

Ім'ям України

08 липня 2010 року                                                             м. Білгород - Дністровський

   

                Білгород – Дністровський міськрайонний суд Одеської області

                у складі головуючого – одноособово судді Прийомової О.Ю.

                при секретарі – Петренко І.В.

|розгледівши| розглянувши у відкритому |в   судовому засіданні в м. Білгород – Дністровському цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення коштів на утримання дружини по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,

ВСТАНОВИВ:

       

      Позивачка  |позовниця,п звернулася до суду з |із|  позовом про стягнення коштів на утримання дружини до досягнення дитиною трьохрічного віку, просить суд стягнути з відповідача на її користь кошти на утримання до досягнення дитиною ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 трьох річного віку, тобто до 29.07.2011 року у розмірі 400 грн. щомісячно.

В ході судового розгляду справи неодноразово уточнювала та доповнювала свої позовні вимоги, останні від 03.06.2010 року, відповідно до просить суд стягнути з відповідача на її користь кошти на утримання до досягнення дитиною ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 трьох річного віку, тобто до 29.07.2011 року у розмірі 480 грн. щомісячно, вказуючи, що 17 листопада 2007 року вона уклала шлюб з відповідачем.

           Від цього шлюбу мають неповнолітню дитину: доньку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1,  яка знаходиться на утриманні позивачки і проживає разом з нею.

    Життя з відповідачем не склалося, він фактично покинув сім’ю, припинив надавати матеріальну допомогу.

           В зв’язку з народженням дитини позивачка перебуває у відпустці по догляду за дитиною.

            Відповідач матеріальної допомоги на утримання її та дитини не надає, хоча працює і має постійний дохід,  у зв’язку з чим вона звернулася з позовом до суду.

            Позивачка у судовому засіданні позов підтримала, просить суд його задовольнити, про що надала заяву.

           Відповідач з позовом позивачки не погодився, вказуючи, що не має можливості виплачувати позивачці кошти на її утримання оскільки знаходиться у скрутному матеріальному становищу із-за оплати кредиту та сплати аліментів.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши відповідача, оголосивши заяву позивачки,  судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

  Матеріалами справи встановлено |установлено| , що дійсно позивачка з відповідачем перебували у зареєстрованому шлюбі, який розірвано 26 березня 2010 року. /л.с. 6/

           Від цього шлюбу мають неповнолітню дитину: доньку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка знаходиться на утриманні позивачки і проживає разом з нею. /л.с. 7-8, 33/

         В зв’язку з народженням дитини позивачка перебуває у відпустці по догляду за дитиною, позбавлена можливості одержати будь – які додаткові доходи, що підтверджується довідкою № 53 від 29.03.2010 року.

          Відповідно до ч.2 ст. 84 СК України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

         Відповідно до п. 4 ст. 84 СК України, право на утримання вагітна дружина, а також дружина з якою проживає дитина, має незалежно від того чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.

   

        Як встановлено в ході судового розгляду справи, відповідач працює, має постійний заробіток, тому суд вважає, що він має можливість надавати матеріальну допомогу своїй колишній дружині.

При таких обставинах суд, вважає за можливе стягнути з відповідача на користь позивачки кошти на її утримання (аліменти) у розмірі 200 грн. щомісячно до досягнення донькою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, 3-х річного віку, тобто до 29.07.2011 року, з урахуванням матеріального становища відповідача.

В зв’язку з частковою обґрунтованістю позовних вимог позивачки, також підлягає стягненню з відповідача  на користь держави державне мито у розмірі 51 грн, ІТЗ судового процесу у розмірі 120 грн.

В іншій частині в задоволенні позовних вимог позивачки – відмовити.

Відповідно до ст. 75 СК |  України чоловік |   і дружина |жінка| повинні матеріально підтримувати один одного, керуючись ст. ст. 84, 85 СК України, ст. ст. 10, 11, 60, 213, 214, 215, 218 ЦПК України суд,

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення коштів на утримання дружини по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку – задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця с. Березино Тарутинського району, Одеської області, працюючого в Тарутинської районної державної адміністрації, спеціаліст 1 категорії в УПСЗН, проживаючого в АДРЕСА_2 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6, уродженки м. Дрезден, Німеччина,  проживаючої в м. Білгород – АДРЕСА_1 кошти на її утримання (аліменти), у розмірі 200 грн. щомісячно, починаючи з   | 14.01.2010 року і до досягнення донькою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, 3-х річного віку, тобто до 29.07. 2011 року.

Стягнути з ОСОБА_2 державне мито на користь держави у розмірі   51 грн. та інформаційно – технічне забезпечення судового процесу у розмірі 120 грн.

           В іншій частині в задоволені позовних вимог ОСОБА_1 – відмовити.

           Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.  

          Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація