Судове рішення #10253520

Справа № 2 “о”-344/2010р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

23 липня 2010 року Ленінський районний суд м. Луганська

у складі: головуючого судді СУРНІНОЇ Л.О.,

при секретарі ЄСАУЛЕНКО Н.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Луганську цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа П’ята Луганська державна нотаріальна контора, про встановлення факту родинних відносин,-

В С Т А Н О В И В :

    ОСОБА_1 звернулася до суду із вказаною заявою, зазначивши, що ІНФОРМАЦІЯ_4 померла її рідна тітка - ОСОБА_2. Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді квартири АДРЕСА_1. ОСОБА_2 мешкала одна. Дітей та близьких родичів, окрім заявниці, не мала. Догляд за нею здійснювала ОСОБА_1 21 квітня 2010 р., як передбачено ст.ст. 1269, 1270 ЦК України, заявниця звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті тітки. Як племінниця, відповідно вимог ст. 1266 ч. З ЦК України, вона є спадкоємицею за законом. Після спливу шості місяців ОСОБА_1 звернулася до державної нотаріальної контори за одержанням свідоцтва про право на спадщину. Але у зв’язку різними даними, що вказані у по батькові батька та імені матері ОСОБА_2 та матері заявниці, які підтверджують родинні відношення, державний нотаріус не може видати свідоцтво про право на спадщину.

ОСОБА_2 була рідною сестрою матері заявниці, а їй доводилася рідною тіткою. До шлюбу вона мала фамілію ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про її народження. Батьками у цьому документі вказані ОСОБА_3 та ОСОБА_4. Народилася ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_5 у Орловський області, Сосковському району, селище Хмелевая. 17.05.1961р. вона вступила у шлюб з ОСОБА_5, який було розірвано у 1977р. Після розірвання шлюбу прізвище залишилось без змін- ОСОБА_2.

Мати заявниці ОСОБА_6 померла ІНФОРМАЦІЯ_6. Прізвище ОСОБА_6 було їй присвоєно після реєстрації шлюбу у 1952 р. з ОСОБА_7. До реєстрації шлюбу її прізвище було ОСОБА_4, як і у її рідної сестри ОСОБА_2 до шлюбу. В свідоцтві про народження матері ОСОБА_1, вказана її дівоча фамілія ОСОБА_4, а батьками записані ОСОБА_3 та ОСОБА_8. Тобто допущена помилка у по батькові ОСОБА_3 та у імені ОСОБА_4: замість запису «ОСОБА_3» та «ОСОБА_4» вказано «ОСОБА_3» та «ОСОБА_4». Місце народження матері записано таке ж як і у ОСОБА_2 - с. Хмелевая Сосковського району Орловської області. Ці помилки не дозволяють видати заявниці нотаріальною конторою свідоцтва про прийняття спадщини.

ОСОБА_9 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1,  в свідоцтві про її народження вказана мати ОСОБА_6, яка є рідною сестрою померлої ОСОБА_2 До шлюбу заявниця також мала фамілію ОСОБА_6. У 1980р. заявниця уклала шлюб с ОСОБА_10 та їй була присвоєна фамілія ОСОБА_10. Вищевказані документи, без урахування допущених помилок, підтверджують родинні відносини ОСОБА_1 з померлою ОСОБА_2

Для виправлення помилок, які були зроблені у свідоцтві про народження матері заявниці - ОСОБА_11 заявниця зверталася до обласного архіву Орловської області Російської Федерації, але відповіді не одержала. Без належним чином оформленого актового запису про народження її матері ОСОБА_6 або рішення суду про встановлення факту родинних відносин заявниця не може отримати свідоцтво про право на спадщину.

Враховуючи вищевикладене, заявниця просить встановити, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_7 є рідною сестрою ОСОБА_6, померлої ІНФОРМАЦІЯ_6 та рідною тіткою ОСОБА_1.

    У судовому засіданні 23.07.2010р. заявник та представник зацікавленої особи П’ятої Луганської державної нотаріальної контори, не були присутніми, до його початку надали суду заяви про розгляд справи за їх відсутністю.

    Дослідивши матеріали справи, прийнявши до уваги заяви учасників процесу, суд вважає вимоги ОСОБА_1 такими, що підлягають задоволенню.

   

    Згідно з ч. 1 п. 1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

    Судом встановлено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 є рідною донькою ОСОБА_6, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_3 с. Хмелевая Сосковського району Орловської області, що підтверджується свідоцтвом про народження НОМЕР_1 виданим 16.12.1944р. У даному документі, в графі «батько» зазначено - ОСОБА_3 , в графі «мати» зазначено - ОСОБА_8.

Рідна сестра ОСОБА_6 - ОСОБА_2, народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Хмелевая Сосковського району Орловської області, що підтверджується свідоцтвом про народження НОМЕР_2 виданим 19.09.1952р. Сосковським райбюро ЗАГС Орловської області. У даному документі, в графі «батько» зазначено - ОСОБА_3 , в графі «мати» зазначено - ОСОБА_4.

Таким чином, при внесені даних про батьків ОСОБА_11 та ОСОБА_2 у їх свідоцтва про народження, в імені матері та по батькові  батька були допущені орфографічні помилки.

У дійсний час, для отримання свідоцтва про право на спадщину, виникла необхідність у встановленні факту родинних відносин між ОСОБА_6 та ОСОБА_2, які є рідними сестрами, та між ОСОБА_2 – рідною тіткою ОСОБА_1.

За таких обставин заявниця обґрунтовано звернулася до суду з даною заявою.

   

На підставі викладенного, керуючись ст. ст. 10, 11, 59, 60, 209, 130, 174, 212-215, 256 ч. 1 п. 6, 259 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Заяву ОСОБА_1, зацікавлена особа П’ята Луганська державна нотаріальна контора, про встановлення факту родинних відносин - задовольнити.

Встановити факт, що  ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 є рідною сестрою ОСОБА_6,  ІНФОРМАЦІЯ_3 та рідною тіткою ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через суд Ленінського района м. Луганська шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження, та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

ГОЛОВУЮЧИЙ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація