КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 травня 2010 року справа № 2-а-3908/10/1070
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Лисенко В.І., при секретарі судового засідання Коваленко О.О., за участю представників
від позивача Федоров О.С.,
від відповідача не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Славутичі Київської області
до Українсько-чеського товариства з обмеженою відповідальністю «Квінтет Україна»
про стягнення податкової заборгованості, -
в с т а н о в и в:
Державна податкова інспекція у м. Славутичі Київської області звернулась до суду з адміністративним позовом до Українсько-чеського товариства з обмеженою відповідальністю «Квінтет Україна» пр о стягнення податкової заборгованості у розмірі 2431, 40 грн.
Позовні вимоги ґрунтуються на здійсненні податковим органом наданої законом компетенції щодо здійснення контролю за своєчасністю, правильністю нарахування та сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів), а також стягнення з платників податків заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив суд позов задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився. Ухвала суду, а також позовна заява з доданими до неї матеріалами надсилались відповідачеві за адресою, яка зазначена у свідоцтві про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності – юридичної особи та витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а саме: Київська область, м. Славутич, вул. Героїв Дніпра, буд. 2. Однак, до суду повернулись конверти, направлені на адресу відповідача, з довідкою поштового відділення – «за зазначеною адресою не проживає».
Відповідно до норм частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Враховуючи, що про час, дату та місце розгляду справи відповідач був повідомлений своєчасно та належним чином, суд вважає за можливе здійснити її розгляд за відсутності представника відповідача та на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з огляду на таке.
Українсько-чеське товариство з обмеженою відповідальністю «Квінтет Україна» зареєстроване виконавчим комітетом Славутицької міської ради 28.04.2001 р. (номер запису про державну реєстрацію у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців №Ю0010408), як платник податків перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у м. Славутичі Київської області від 27.04.2001 р. за №821.
У квітні 2009 року ДПІ у м. Славутичі Київської області проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на прибуток відповідачем (акт від 03.04.2009р. №368/15/31494913). Перевіркою встановлено порушення підпункту 5.3.1 пункту 5.3. статті 5 Закону України від 21.12.2000р. №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі - Закон №2181-ІІІ), а саме - встановлено несвоєчасна сплата податкового зобов’язання. За результатами перевірки податковим органом на підставі підпункту 17.1.7 пункту 17.1. статті 17 Закону №2181-ІІІ прийнято і надіслано на адресу відповідача податкове повідомлення-рішення від 06.04.2009 р. №0008681501/0, яким до відповідача застосовано штраф у розмірі 2436,43 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення надіслано на адресу відповідача, вручено йому 14.04.2009р. та не оскаржено ним в установленому порядку.
Вказана сума податкової заборгованості відповідачем сплачена не була.
Податковим органом на адресу відповідача було надіслано податкові вимоги: перша від 30.04.2009р. №1/45; друга від 26.06.2009р. №2/60
Переплата по особовому рахунку відповідача становить 5,03 грн., отже загальна сума заборгованості становить: 2436,43 – 5,03 = 2431,40 грн. На день судового розгляду податковий борг відповідачем не погашено.
Згідно з пунктом 1.3 статті 1 Закону №2181-ІІІ податковим боргом (недоїмкою) є податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Статтею 5 Закону №2181-ІІІ передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, якщо платник податків не здійснив адміністративного оскарження визначеної суми податкового зобов'язання. Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно з підпунктом 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону №2181-ІІІ у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Підпунктом 17.1.1 пункту 17.1 цієї статті також встановлено, що платник податків, який не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону №2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, згідно з підпунктом 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону №2181-ІІІ, є виключно податкові органи.
Згідно пунктом 11 статті 10 Закону України від 04.12.1990 №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
З огляду на викладене, суд вважає вимоги позивача правомірними і обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до частини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони — суб’єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов’язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Відповідач не надав суду доказів понесення ним судових витрат, тому підстави для присудження на його користь судових витрат відсутні.
Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Стягнути з Українсько-чеського товариства з обмеженою відповідальністю «Квінтет Україна» на користь Державного бюджету України податкову заборгованість у розмірі 2431 (дві тисячі чотириста тридцять одна) гривня 40 коп.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Лисенко В.І.
постанова складена у повному обсязі та підписана 07.05.2010 р.