Судове рішення #10253438

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД



П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И


23 квітня 2010 року                                               справа № 2-а-4625/10/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого – судді Лисенко В.І., при секретарі судового засідання Горбач А.М., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу


за позовом   Бородянського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України

до ОСОБА_1

про про видворення в примусовому порядку за межі території України


ВСТАНОВИВ:

Бородянський районний відділ Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Київській області (надалі – позивач) звернувся до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом  до ОСОБА_1 (надалі – відповідач) про видворення в примусовому порядку за межі території України.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач незаконно перебуває на території України.

Від позивача надійшло клопотання про розгляд справи без участі його представників.

Від відповідача до суду надійшла заява про визнання адміністративного позову, водночас, відповідач просить суд здійснювати розгляд справи без його участі.

        Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до частини другої статті 51 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково. Враховуючи приписи статті 112 КАС України, суд вважає, що визнання адміністративного позову має бути викладено в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 є громадянином Грузії, не працюючий, прибув на територію України 19.02.2009 р.

Відділом громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб ГУ МВС України в Київській області було прийнято рішення  №229 від 19.11.2009 р. про видворення за межі території України ОСОБА_1, та на підставі цього відповідачу проставлено штамп в національному паспорті. В добровільному порядку відповідач територію України не покинув.

Підстави для подальшого перебування відповідача на території України та кошти для добровільного виїзду за межі України відсутні.

 Згідно статті 30 Закону України «Про правовий статус  іноземців та осіб без громадянства» за порушення іноземцями та особами без громадянства встановленого порядку перебування в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні, або проживання за недійсними документами, недотримання встановленого порядку реєстрації або пересування і вибору місця проживання, працевлаштування, ухилення від виїзду після закінчення терміну перебування, а також за недотримання Правил транзитного проїзду через територію України до них застосовуються заходи відповідно до законодавства України.

Відповідно до частини п’ятої статті 32  Закону України «Про правовий статус  іноземців та осіб без громадянства» орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення, або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.

Суд, з’ясувавши, що визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує нічиїх прав, свобод чи інтересів, встановивши наявність у представника відповідача відповідних повноважень, визнання відповідачем позову прийняв.

Керуючись ст.ст. 11, 14, 51, 70, 71, 72, 86, 94, 112, 159-163,167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Бородянського РВ ГУМВС України до ОСОБА_1 про видворення в примусовому порядку   за межі України – задовольнити.

Видворити в примусовому порядку за межі України громадянина Грузії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, паспортний документ № НОМЕР_1, виданий 16.03.2007 року.

Постанова відповідно до частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями  185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

       Суддя                                                                                                       Лисенко В.І.

                                                                       постанову виготовлено у повному обсязі та підписано 23.04.2010 р.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація