Справа № 2-1053/10
РІШЕННЯ
Іменем України
12 липня 2010 року м. Очаків
Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області у складі:
головуючого – судді Головко Л.І.
при секретарі Гречці С.Є.,
за участю сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
В С Т А Н О В И В :
29 червня 2010 року ОСОБА_1 звернулася до Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області із позовною заявою до ОСОБА_2, в якій просила стягнути з останнього на її користь аліменти у розмірі ј частини доходів відповідача на утримання їхнього неповнолітнього сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Свої вимоги позивачка обґрунтовувала тим, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, є її та відповідача сином та у теперішній час проживає із нею. Відповідач матеріальної допомоги не надає, не бере участі в утриманні дитини, добровільної угоди про сплату аліментів між ними не досягнуто.
У попередньому судовому засіданні позивачка позов підтримала.
Відповідач у попередньому судовому засіданні позов визнав повністю.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, що є у справі, суд дійшов наступного.
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, є сином позивачки і відповідача, у теперішній час проживає разом із позивачкою.
Зазначені обставини визнаються сторонами, і жодна з них ці обставини не оспорює, а, крім того, підтверджуються дослідженими у судовому засіданні письмовими доказами, а саме копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 від 16.11.2005р. та довідкою про склад сім'ї позивачки.
Відповідач не заперечував проти задоволення позову, зокрема і в частині вимоги позивачки стосовно розміру аліментів, що мав бути встановлений судом.
Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу (далі – СК) України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно із ч. 3 ст 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ч. 2 ст. 182 СК України, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно зі ст. 191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Таким чином, суд вважає вимоги позивачки обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню на підставі ст. 180, ч. 3 ст. 181, ч. 2 ст. 182 та ст. 191 СК України. Крім цього, у порядку, передбаченому ч. 3 ст. 88 Цивільного процесуального кодексу (далі – ЦПК) України, підлягає стягненню з відповідача в дохід держави судовий збір у розмірі 51 грн. та у порядку, передбаченому ч. 3 ст. 81 ЦПК України, витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120 грн., від сплати яких при зверненні до суду із цим позовом позивачка була звільнена.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 60, ч. 3 ст. 81, ч. 3 ст. 88, ч. 4 ст. 130, ст.ст. 209, 212-215, п.1 ч. 1 ст.367 ЦПК, -
В И Р І Ш И В :
Цивільний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів – задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, починаючи з 29 червня 2010 року щомісячно до досягнення дитиною повноліття у розмірі однієї чверті заробітку (доходу) відповідача, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, встановленого законодавством України.
Стягнути з ОСОБА_2 у дохід держави – 51 (п'ятдесят одну) гривню судового збору.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави – 120 (сто двадцять) гривень в рахунок відшкодування витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення на користь ОСОБА_4 аліментів в межах платежів за один місяць.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Миколаївської області через Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області шляхом подання протягом десяти днів з дня його проголошення апеляційної скарги, або шляхом подання протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження, з наступним поданням протягом двадцяти днів з дня подання цієї заяви апеляційної скарги.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про його оскарження, у разі подання цієї заяви – після закінчення строку на подання апеляційної скарги на рішення, а у разі подання останньої – відразу після закінчення апеляційного розгляду справи.
Головуючий: