Справа № 2 – 297 / 2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 липня 2010 р. Маньківський районний суд, Черкаської області
в складі: головуючого – судді - В.Л. МАРЕНЮКА
при секретарі - Г.І. БАЙДУЖІЙ
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Маньківка справу за позовом ОСОБА_1 до Іваньківської сільської ради с. Іваньки, Маньківського району, Черкаської області , про визнання права власності на самочинну забудову в порядку спадкування за законом,
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулася в суд з позовом до відповідача про визнання права власності на самочинну забудову в порядку спадкування за законом.
На підставу своїх вимог спирається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Іваньки, Маньківського району, Черкаської області, помер чоловік позивачки - ОСОБА_3, після смерті якого відкрилась спадщина на будинок в АДРЕСА_1.
За життя спадкодавець заповіту не вчиняв. Крім позивачки, спадкоємцем за законом є їхній син, ОСОБА_4, який на спадщину на вказане спадкове майно не претендує. Позивачка на протязі шести місяців з моменту відкриття спадщини, звернулась до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, а крім того, проживала зі спадкодавцем однією сім’єю по день відкриття спадщини.
Проте оформити право власності на спадковий будинок позивачка не може, оскільки на нього відсутні правовстановлюючі документи.
Районна архітектура не заперечує проти визнання за позивачкою права власності на самочинну забудову, що змусило позивачку звернутись з відповідним позовом до суду.
Позивачка в судове засідання не з’явилась, але надала суду письмову заяву згідно якої підтримує позовні вимоги та просить суд розглянути справу у її відсутності.
Представник відповідача Іваньківської сільської ради в судове засідання не з’явився, але згідно письмової заяви позовні вимоги позивачки визнав та просить справу слухати у його відсутності.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню згідно вимог ст. ст. 376, 1233, 1234, 1258, 1261, 1268, 1270 ЦК України, виходячи із того, що як дійсно встановлено в судовому засіданні, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Іваньки, Маньківського району, Черкаської області, помер чоловік позивачки- ОСОБА_3, після смерті якого відкрилась спадщина на будинок в АДРЕСА_1. За життя спадкодавець заповіту не вчиняв. Крім позивачки, спадкоємцем за законом є їхній син, ОСОБА_4, який на спадщину на вказане спадкове майно не претендує, про що надав відповідну заяву. Позивачка на протязі шести місяців з моменту відкриття спадщини, звернулась до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, а крім того, проживала зі спадкодавцем однією сім’єю по день відкриття спадщини. Проте оформити право власності на спадковий будинок позивачка не може, оскільки на нього відсутні правовстановлюючі документи. Районна архітектура не заперечує проти визнання за позивачкою права власності на самочинну забудову, тому позов позивача підлягає до задоволення у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 58-60, 213, 215 ЦПК України, ст. ст. 376, 1233, 1234, 1258, 1261, 1268, 1270 ЦК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визнати право власності за ОСОБА_1 на самочинне будівництво у вигляді житлового будинку з усіма господарськими спорудами по АДРЕСА_1, в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Іваньки, Маньківського району, Черкаської області.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається в апеляційний суд Черкаської області через Маньківський районний суд Черкаської області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ В.Л. МАРЕНЮК