Копія
Справа № 1-144/2010
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 липня 2010 року Долинський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого судді Бондарчука Р.А.,
при секретарі Олійник Г.М.,
з участю прокурора Цвігуна І.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Долинська справу про обвинувачення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Долинська Кіровоградської області, українця, громадянина України, освіта базова загальна середня, не одруженого, утриманців не має, не працюючого, військовозобов’язаного, проживаючого АДРЕСА_1, в силу ст. 89 КК України не судимого , -
у скоєнні злочину, передбаченого ст. 297 ч.2 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Підсудний скоїв наругу над могилою, а також незаконне заволодіння (викрадення) предметами, що знаходяться на могилі, вчинене з корисливих мотивів.
Злочин вчинено при слідуючих обставинах:
07 грудня 2009 року близько 21.00 години підсудний, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, з корисливих спонукань, з метою незаконного заволодіння предметами, що знаходяться на могилі, прийшов на цвинтар, який розташований в с.Першотравневе, Долинського району Кіровоградської області, де образливо ставлячись та демонструючи зневагу до місця поховання померлого ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_5 - ІНФОРМАЦІЯ_1), за допомогою металевого молота з металевої загорожі могили, шляхом пошкодження та демонтажу таємно викрав два металеві ланцюги довжиною 1,5 м, кожен та один металевий ланцюг довжиною 2 м, загальною вагою 100 кг, вартістю 140 грн..
Продовжуючи свою злочинну діяльність, реалізуючи свій злочинний намір на незаконне заволодіння предметами, що знаходяться на могилі померлого ОСОБА_2, 08 грудня 2009 року близько 21.00 годин підсудний, знаходячись в стані алкогольного сп’яніння, з корисливих спонукань, з метою незаконного заволодіння предметами, що знаходяться на могилі, прийшов на цвинтар, який розташований в с. Першотравневе, Долинського району Кіровоградської області, де образливо ставлячись та демонструючи зневагу до місця поховання померлого ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_6 - ІНФОРМАЦІЯ_1), за допомогою металевого молота з металевої загорожі могили померлого ОСОБА_2, шляхом пошкодження та демонтажу таємно викрав два металеві ланцюги довжиною 1,5 м, кожен та один металевий ланцюг довжиною 2 м, загальною вагою 100 кг, вартістю 140 грн.
В подальшому, викраденим розпорядився на власний розсуд, чим заподіяв потерпілій ОСОБА_3 майнову шкоду на загальну суму 280 грн..
Допитаний в судовому засіданні підсудний вину у скоєнні злочину визнав повністю, суду пояснив, що початку грудня 2009 року, точну не пам’ятає, так як у нього не було коштів на продукти харчування, він вирішив піти на кладовище в с. Першотравневе, щоб оглянути загорожі могил та викрасти з них металеві вироби, щоб потім здати їх на металобрухт або продати. Знаходячись на кладовищі, на могилі ОСОБА_2 він побачив металеву огорожу з металевих труб та металевого ланцюга. Шість труб діаметром приблизно 8 см, які були вкопані в землю і з’єднані між собою двома трубами діаметром приблизно 4 см. та з’єднані металевими ланцюгами товщиною кільця приблизно 1,5 см, діаметром кільця приблизно 6 см.. Він вирішив відбити з цієї загорожі весь металевий ланцюг, щоб потім продати його кому не будь або здати на металобрухт. З цією метою 07 грудня 2009 року вдома, сам випив пляшку горілки, після чого близько 20.30 годин цього ж дня він взяв вдома свій металевий молот, мішок з тканини та на велосипеді, який належить його батькові, поїхав на кладовище в с. Першотравневе. Знайшовши на кладовищі могилу ОСОБА_2, за допомогою молота відбив від чотирьох металевих труб загорожі з три ланцюги, довжиною близько 1,5 м. та близько 2 м.. Ланцюги склав у мішок та на велосипеді відвіз ланцюги до себе додому. Ланцюги, які залишились на загорожі могили, він вирішив забрати наступного дня, так як вони були для нього важкі і він за один раз не зміг би їх усі забрати. Як він викрадав з загорожі могили ланцюги, ніхто не бачив. Викрадені ланцюги в мішку він залишив в господарському приміщенні свого домоволодіння. 08 грудня 2009 року близько 9.00 годині викрадені ланцюги він велосипедом повіз в м. Долинська на вул. Войкова до пункту прийому металобрухту, який знаходиться на в’їзді в місто поряд із Долинським елеватором. На пункті прийому металобрухту запропонував незнайомому чоловікові, який там працював, як пізніше довідався ОСОБА_4 запропонував прийняти від нього на металобрухт металеві ланцюги при цьому пояснив, що ці ланцюги належать йому і він хоче їх продати, так як потрібні гроші. Останній оглянув ланцюги і зважив їх. Вага ланцюгів була 100 кг. та дав йому 100 грн.. Всі гроші, які він отримав за викрадені ланцюги, витратив на власні потреби, купуючи горілку та продукти харчування. В цей же день приблизно о 20.30 годині він знову сам випив пляшку горілки, після чого поїхав на кладовище та з могили ОСОБА_2 та аналогічним способом відбив три ланцюги, які там залишились. Два ланцюги були довжиною близько 1,5 м, а один довжиною близько 2 м.. Наступного дня ранком ланцюги він знову відвіз ОСОБА_7, вага ланцюгів була 100 кг. та продав за 100 грн.. Всі гроші, які він отримав за викрадені ланцюги, витратив на власні потреби, купуючи горілку та продукти харчування.
В скоєному підсудний щиро розкаявся, просив суд суворо його не карати та надати можливість працевлаштуватися та виправитися. Зазначив, що на даний час він домовився з потерпілою про відшкодування шкоди та після отримання орендної плати за земельний пай – має намір встановити оградку на могилі ОСОБА_2
Крім повного визнання своєї вини підсудними, його вина в судовому засіданні доведена матеріалами справи.
Оголошеними в судовому засіданнями свідченнями потерпілої ОСОБА_3, яка пояснила, що 28.12.2009 року вона знаходилася на кладовищі в с. Першотравневе, Долинського району на похороні односельчанки. Знаходячись на кладовищі, вона підійшла до могили її померлого вітчима ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1. Оглядаючи могилу, вона помітила, що з металевої загорожі зникли всі металеві ланцюги загальною довжиною 10 м. Металева загорожа на могилі прямокутної форми виготовлена з металевих труб. З шести труб діаметром 8 см стоять стовпчики, які з’єднані між собою двома трубами діаметром 4 см. Довжина сторони загорожі, де стоять три стовпця складає 2 м, а довжина сторони загорожі, де стоять два стовпця складає 1,5 м. Металевий ланцюг товщиною кільця 1,5 см, діаметром кільця 6 см, був приварений до верхніх частин труб, які являються стовпцями, і провисав. Металевий ланцюг був окрашений розчином дизельного пального і смоли. Вона зрозуміла, що дані металеві ланцюги з загорожі викрали невідомі особи. В цей день на кладовищі знаходилася її мати ОСОБА_5. Вона покликала свою матір до могили померлого ОСОБА_2, де мати також побачила, що з загорожі могили викрадені металеві ланцюги. Останній раз вони з матір’ю була на кладовищі в кінці листопада 2009 року. Коли вони підходили до могили ОСОБА_2, то загорожа була не пошкоджена і всі предмети були на місці. Виявивши крадіжку металевих ланцюгів з загорожі могили ОСОБА_2, вона вирішила з заявою в міліцію не звертатися, а сама встановити невідому особу, яка скоїла цей злочин. 20.01.2010 року вона, не встановивши особу, яка скоїла наругу над могилою, звернулася з заявою з вказаного приводу в Долинський РВ УМВС. Падала до суду позову заяву про відшкодування 2000 грн. матеріальної шкоди та 1000 грн. моральної шкоди.
Заявами потерпілої про скоєння злочину (а.с. 2).
Протоколом огляду місця події від 21.01.2010 року, в ході якого оглянуто могилу померлого ОСОБА_2 на цвинтарі в с. Першотравневе, Долинського району, Кіровоградської області. Фототаблицею до протоколу огляду місця події (а.с. 4-6).
Протоколом відтворення обстановки та обставин події від 15.04.2010 року за участю ОСОБА_1 в ході якого обвинувачений добровільно в присутності понятих повідомив та показав обставини вчинення крадіжки металевих цепів з загорожі могили померлого ОСОБА_2 Фототаблицею до протоколу (а.с. 21-24).
Висновком товарознавчої експертизи № В – 460 від 21.05.2010 року, де вказано, що станом на 07.12.2009 року та 08.12.2009 року ринкова (залишкова) вартість становила: металеві вироби: металевий ланцюг, товщина кільця 1,5 см, діаметр кільця 6 см, загальною вагою 200 кг - 280 грн. (а.с. 48).
Речовим доказами, металевий молот, який оглянуто та долучено до справи. (а.с. 34-35).
Суд з’ясував, що всі учасники судового розгляду вірно розуміють зміст фактичних обставин справи та переконався в добровільності та істинності їх позиції. Їм було роз’яснено, що якщо докази не будуть досліджуватися, вони будуть позбавлені права оспорювати фактичні обставини справи і розмір цивільного позову в апеляційному порядку.
За згодою учасників судового розгляду, в порядку ст. 299 КПК України суд визнав недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, обмежившись вивченням характеризуючих даних підсудного.
Аналізуючи всі зібрані по справі докази та оцінюючи їх в сукупності, суд приходить до висновку, що дії підсудного ОСОБА_1 вірно кваліфіковані по ст. 297 ч. 2 КК України за ознаками скоєння наруги над могилою, а також незаконного заволодіння (викрадення) предметами, що знаходяться на могилі, вчиненого з корисливих мотивів.
При обранні міри покарання суд враховує характер і ступінь суспільної небезпечності скоєного злочину, особу винного і обставини справи.
Підсудний скоїв умисний злочин середньої тяжкості, тяжких наслідків не настало, щиро розкаявся у скоєному, збитки не відшкодував, не працює, посередньо характеризується за місцем проживання, в той же час раніше притягувався до кримінальної відповідальності за корисливий злочин, що в цілому характеризує його з негативної сторони, на даний час судимість погашена.
Обставиною, що обтяжує відповідальність підсудного суд визнає, вчинення злочину особою, що перебуває у стані алкогольного сп’яніння.
Обставинами, що пом’якшують відповідальність підсудного суд визнає, щире каяття , сприяння розкриттю злочину.
З урахуванням викладеного суд дійшов до висновку про можливість виправлення та перевиховання підсудного без ізоляції від суспільства із застосуванням до нього ст. ст. 75 , 76 КК України.
Потерпілою по справі заявлено цивільний позов (а.с. 28) про відшкодування матеріальної шкоди 2000 грн. та моральної шкоди 1000 грн..
Суд вважає, що позов про стягнення матеріальної шкоди підлягає частковому задоволенню з урахуванням наданих підтверджуючих документів та в межах сум викраденого, згідно пред’явленого обвинуваченням, а саме в розмірі 280 грн..
Стягнення моральної шкоди з підсудного підлягає повному задоволенню, оскільки потерпілій злочином були завдані фізичні і моральні страждання. З урахуванням обставин скоєного злочину, характеру та ступені його тяжкості, розміру викраденого, наслідків та тривалості страждань потерпілої, обставин справи, враховуючи матеріальний стан підсудного та реальність відшкодування шкоди, суд, з урахуванням вимог розумності, доцільності та справедливості, вважає за можливе стягнути моральну шкоду у розмірі 1000 грн..
Судових витрат по справі не має .
Речові докази - металевий молот, який знаходиться на зберіганні в кімнаті речових доказів Долинського РВ УМВС України в Кіровоградській області, як знаряддя злочину, відповідно до ст.ст. 81, 330 КПК України слід конфіскувати в доход держави. (а. с. 34-35).
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд, -
З А С У Д И В:
ОСОБА_1 визнати винним і призначити покарання за ст.297 ч.2 КК України - 3 (три) роки позбавлення волі.
На підставі ст. ст. 75, 76 КК України, звільнити засудженого ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням, якщо він протягом 2 років іспитового строку, не вчинить нового злочину та виконає покладені на нього обов’язки:
- періодично з’являтися в органи кримінально – виконавчої системи для реєстрації;
- не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально – виконавчої системи;
- повідомляти органи кримінально – виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Іспитовий строк рахувати з дня оголошення вироку.
Міру запобіжного заходу засудженому, підписку про невиїзд, залишити в силі до вступу вироку в законну силу.
Цивільний позов задовольнити частково - стягнути з ОСОБА_6 на користь ОСОБА_3 280 грн. матеріальної шкоди та 1000 грн. моральної шкоди, а всього на загальну суму 1280 грн.
Речові докази - металевий молот, який знаходиться на зберіганні в кімнаті речових доказів Долинського РВ УМВС України в Кіровоградській області, відповідно до ст.ст. 81, 330 КПК України, як знаряддя злочину, - конфіскувати в доход держави (а. с. 34-35).
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Головуючий суддя: (підпис).
Копія вірна.
СУДДЯ ДОЛИНСЬКОГО
РАЙОННОГО СУДУ Р.А. БОНДАРЧУК
- Номер: 6/389/34/16
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-144
- Суд: Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області
- Суддя: Бондарчук Руслан Анатолійович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.10.2016
- Дата етапу: 27.10.2016