Справа № 2-681/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.06.2010 року, Кам’янобрідський районний суд м. Луганська, у складі:
головуючого судді - Родіонова С.О.,
при секретарі: Яцкіній Я.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Луганську цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до управління Пенсійного фонду України в Кам’янобрідському районі м. Луганська про визнання незаконними дій відповідача та зобов’язання здійснити перерахунок та виплату додаткової пенсії та надбавки до пенсії, -
ВСТАНОВИВ:
У квітні 2010 року позивач звернувся до суду з даним позовом, в обґрунтування якого вказав, що він є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії, інвалідом 2 групи за захворюванням, пов’язаним із ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, який має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - інвалідів війни, які передбачені статтею 50 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 року за №796-ХII за якою, йому як інваліду 2-ої групи повинна була виплачуватись додаткова пенсія за шкоду, спричинену здоров’ю у розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком та за статтею 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 року за №3552-12, за якою пенсія для інвалідів війни 2-ої групи підвищувалась на 350 % мінімальної пенсії за віком. Але відповідач не в повному обсязі виплачував йому передбачені вищевказаними законами надбавки до пенсії, у зв’язку з чим він просить Але відповідач не в повному обсязі виплачував йому передбачені вищевказаними законами надбавки до пенсії, у зв’язку з чим він просить визнати дії відповідача по нарахуванню та виплатам надбавок до пенсії у період з 01.11.2000 року по 01.01.2006 року – незаконними та стягнути з відповідача не донарахування надбавок до пенсії у розмірі 33130,74 грн., як інваліду 2-ї групи починаючи з 01.11.2000 р. по 01.01.06 р. у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, а також як інваліду війни 2-ї групи починаючи з 01.11.2000 р. по 01.01.06 р. у розмірі 350% мінімальної пенсії за віком, яка була встановлена Законом на відповідні періоди для осіб, які втратили працездатність. Просив поновити строк звернення до суду.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, надав до суду заяву про уточнення позовних вимог, просив визнати протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Кам’янобрідському районі м. Луганська щодо не нарахування та невиплати підвищення до пенсії ОСОБА_3, відповідно до ст. 50 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та ст.13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» як інваліду війни 2-ї групи за період 01.11.2000 року по 01.01.2006 року в розмірі 350 % мінімальної пенсії за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком та зобов'язати відповідача здійснити позивачу нарахування та виплату підвищення до пенсії, з урахуванням здійснених виплат. Просив поновити строк звернення до суду, оскільки позивач є інвалідом 2 групи, часто хворіє, потребує постійного лікування, у зв’язку з чим не міг своєчасно звернутися до суду з позовом. Розгляд справи просив провести без його участі.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, надав до суду заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує повністю.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився. На адресу суду надійшло заперечення проти позову, у якому відповідач просив розглядати справу без участі його представника та вказав, що своєму позові ОСОБА_3 неправомірно просить зробити йому перерахунок та виплату пенсії з 01.11.2000 року по 01.01.2006 року, так як позивач пропустив строк звернення до суду відповідно до ст.257, 267 Цивільного кодексу України. Відповідно до ч. 2 ст.87 Закону України "Про пенсійне забезпечення" також не може застосовуватись, оскільки суми пенсії, на виплаті яких наполягає позивач, не нараховувались, що є однією з істотних умов застосування цієї норми. Крім того, у зв'язку з прийняттям Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", Закон України "Про пенсійне забезпечення" не підлягає застосуванню, за винятком положень визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років. Відповідно до ч. З ст.13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", інвалідам війни пенсії підвищуються: інвалідам І групи - у розмірі 400 відсотків мінімальної пенсії за віком, II групи - 350 процентів мінімальної пенсії за віком, III групи - 200 процентів мінімальної пенсії за віком. З 01.01.2006 року зазначена норма викладена у іншій редакції. Позивачем неправомірно застосовано та ототожнено такі різні поняття як: мінімальний розмір пенсії за віком та прожитковий мінімум для осіб, що втратили працездатність.
З 01.01.2000 року по 11.01.2005 року зазначені поняття жодним чином не були між собою пов'язані, лише Законом України № 2291- ІУ від 23.12.2004 року, що вступив у силу з 12.01.2005 року було внесено зміни до ст.28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" та поєднано ці поняття. Але у ч.3 зазначеного Закону встановлено, що мінімальний розмір пенсії за віком визначений цією статтею застосовується виключно для визначення розмірів пенсій призначених згідно з цим законом. Також зазначив, що пенсія позивачу призначено відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Абзацом першим п.13 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що у разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до законів України "Про державну службу", "Про Національний банк України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про статус суддів", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", Митного кодексу України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України та цього Закону, призначається одна пенсія за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до зазначених законодавчих актів, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України. Тобто особі не може призначатися пенсія на підставі двох законів одночасно, у нашому випадку це Закони України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". На підставі чого відповідач вважає, що позивач неправомірно просить зробити перерахунок пенсії виходячи з мінімальної пенсії за віком, оскільки такого поняття до 12.01.2005 року не існувало та вважає, що управління пенсійного фонду України в Кам’янобрідському районі м. Луганська при призначені та перерахунку пенсії позивачу діяло відповідно до вимог чинного законодавства, тому підстав для перерахунку пенсії не має.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Стаття 46 Конституції України передбачає, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням за рахунок внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчій від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Згідно ст.21 Конституції України усі люди є вільними і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними. Згідно ч.3 ст.22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав та свобод. Згідно ст.8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати її.
Основним положенням щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема, соціальний захист потерпілого населення, визначені Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, оскільки відповідно до ст.50 Конституції України кожен має право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.
Матеріалами справи встановлено, що позивач належить до першої категорії як особа, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, є інвалідом 2 групи і має право на пільги встановлені законодавством України для ветеранів війни - інвалідів війни (а.с.11).
Відповідно до довідок МСЕК № АДРЕСА_1 від 12.08.97 р., № АДРЕСА_2 від 11.09.02 р. та № АДРЕСА_3 від 05.08.05 р. позивачу була встановлена друга група інвалідності (а.с.13, 14, 15).
Позивач 17.02.10 р. звернувся до управління Пенсійного фонду України в Кам’янобрідському районі м. Луганська із заявою, в якій просив провести перерахунок додаткової пенсії, як інваліду 2-ї групи за захворюванням, пов’язаним із ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та надбавки до пенсії, як інваліду війни 2-ї групи за період з 01.11.2000р. по 01.01.2006р. (а.с.16).
Листом від 26.02.2010 р. року за № 222/3-1 управлінням Пенсійного фонду України в Кам’янобрідському районі м. Луганська в перерахунку додаткової пенсії та надбавки до пенсії позивачеві було відмовлено (а.с. 17).
Розділом 8 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачає правила призначення та виплати пенсій і компенсацій особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4. Стаття 49 цього розділу визначає пенсії особам, віднесеним до вказаних категорій у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Стаття 50 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачає, що особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у відповідних розмірах, зокрема інвалідам 3 групи - 50 відсотків мінімальної пенсії за віком, інвалідам 2 групи 75 відсотків мінімальної пенсії за віком. Виплата зазначеної пенсії відповідно до статті 53 даного Закону здійснюється повністю незалежно від заробітку, пенсії чи іншого доходу.
Окрім того, застосування відповідачем положень Постанови КМУ суперечить положенню ч.3 ст.22 Конституції України, бо при прийнятті нових законів або внесені змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, а також суперечить положенням ст.ст.21,24 Конституції України, в яких чітко зазначено, що громадяни мають рівні конституційні права та свободи, є рівними перед Законом.
Тому, виходячи із засад пріоритетності Конституції України та Законів над урядовими нормативними актами при вирішенні даного спору підлягає застосуванню ст.50 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» №796-ХІІ від 28.02.1991 року, а не Постанова КМУ № 831 від 26.07.1996р. та постанова КМУ від 03.01.2002 року.
Таким чином, є неправомірним застосування зі сторони відповідача при вирішенні питання перерахунку розміру додаткової пенсії позивача того нормативного акту, який погіршує його становище в порівнянні з другими громадянами, що відповідно суттєво порушує і його пенсійні права.
Що стосується позовних вимог позивача, щодо не донарахування надбавки до пенсії у розмірі 350% мінімальної пенсії за віком, як інваліду війни 2 групи за період з 01.11.2000 р. по 01.01.2006 р. суд вважає наступне.
Згідно з ч.3 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 року за №3552-12 (в редакції Закону, що діяла до 01.07.2006 року), інвалідам 2-ої групи пенсія підвищується на 350% мінімальної пенсії за віком, інвалідам 3-ої групи пенсія підвищується на 200 % мінімальної пенсії за віком.
Пенсія за віком призначається (перераховується) та виплачується виключно за Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який був прийнятий 09.07.2003 року і який є чинним з 01.01.2004 року.
До цього часу діяли норми Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 року.
Тому в період з 01.11.2000 року по 01.01.2006 року діяли норми двох вищевказаних Законів.
Відповідно до ч. 6 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», до прийняття відповідного закону, до пенсій, передбачених цим Законом, встановлюються: надбавки та здійснюється їх підвищення згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення».
Відповідно до ч. 3 ст. 19 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 року мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється, у розмірі мінімального споживчого бюджету.
Мінімальний споживчий бюджет чи межа малозабезпеченості находять своє відображення у Законі України «Про прожитковий мінімум» від 15.07.1999 року.
Визначення прожиткового мінімуму, закладення правової основи для його встановлення, затвердження та врахування при реалізації державою конституційної гарантії громадян на достатній життєвий рівень, дає Закон України “Про прожитковий мінімум” від 15 липня 1999 року №966-14, а також Законом України “Про соціальні стандарти та державні соціальні гарантії” від 5 жовтня 2000 року №2010-ІІІ, згідно статті 1 якого прожитковий мінімум використовується для визначення, у тому числі мінімального розміру пенсії за віком, який відповідно до статті 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
Частиною 3 статті 4 даного Закону передбачено, що прожитковий мінімум на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, щороку затверджується Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік. Прожитковий мінімум публікується в офіційних виданнях загальнодержавної сфери розповсюдження.
Законом України «Про затвердження прожиткового мінімуму на 2000 рік був встановлений прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність у розмірі 216,56 грн., Законом України «Про затвердження прожиткового мінімуму на 2001 рік був встановлений прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність у розмірі 248,77 грн., Законом України «Про затвердження прожиткового мінімуму на 2002 рік був встановлений прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність у розмірі 268,00 грн., Законом України «Про затвердження прожиткового мінімуму на 2003 рік був встановлений прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність у розмірі 268,00 грн.
Чинним на даний час законодавством, а саме частиною 1 статті 28 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», встановлений інший порядок вирахування мінімального розміру пенсії за віком .
Зазначений Закон було прийнято 09 липня 2003 року за №1058-4, і вступив він у дію з 01 січня 2004 року.
Відповідно до ч.1 ст.28 зазначеного вище Закону, яка була чинною до 12 січня 2005 року, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок – 20 років страхового стажу встановлюється в розмірі 20 відсотків середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за попередній рік, яка визначається спеціально уповноваженим центральний органом виконавчої влади у галузі статистики.
Згідно до ч.1 ст.28 зазначеного Закону, яка є чинною з 12 січня:2005 року, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок - 20 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2004 рік» був встановлений прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність у розмірі 284,69 грн., Законом України «Про Державний бюджет України на 2005 рік» був встановлений прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність у розмірі 332,00 грн.
За таких обставин суд доходить до висновку про те, що вищевказані постанови КМУ, за якими відповідач проводив підвищення до пенсії позивачу на 75% та на 350% від 16,62 грн., та 19,91 грн., як величин мінімальної пенсії за віком - суперечать Конституції України, Закону України «Про пенсійне забезпечення», Закону України «Про прожитковий мінімум», Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» ( в редакції до 01.07.2006 року), Закону України «Про прожитковий мінімум» від 15.07.1999 року Законам України «Про затвердження прожиткового мінімуму» на 2000, 2001, 2002, 2003 роки та Законам України «Про Державні бюджети України» на 2004 та 2005 роки, в яких були встановлені розміри прожиткового мінімуму, для осіб, якими передбачені найбільші гарантії позивача, а оскільки в Україні Закони мають вищу юридичну силу ніж Постанови - підзаконні нормативні акти, то відповідач повинен був керуватися саме зазначеними Закони, а ні постановами КМУ.
Також, суд вважає, що посилання відповідача на пропуск позивачем строку позовної давності - є безпідставним, відповідно до виплати та перерахунку додаткової пенсії відповідно до ст. 50 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», так як відповідно до п.3 ч.1 ст. 268 ЦК України позовна давність не поширюється на вимогу про відшкодування шкоди, яка завдана каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю.
В своєму позові позивач просить поновити строк звернення до суду відносно виплати та перерахунку надбавки до пенсії відповідно до ст.13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (в редакції до 01.07.2006 року), оскільки він є інвалідом 2 групи, часто хворіє, потребує постійного лікування, у зв’язку з чим не міг своєчасно звернутися до суду з позовом, що підтверджується довідками МСЕК. Суд вважає причину пропуску строку звернення позивачем ОСОБА_3 до суду поважною та вважає за необхідне поновити позивачу строк звернення до суду про стягнення не донарахованих сум підвищення, як інваліду війни 2 групи з 01.11.2000 року по 01.01.2006 рік.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 15 ЦПК України до компетенції судів відносяться розгляд спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них.
За таких обставин, слід визнати протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Кам’янобрідському районі м. Луганська щодо не нарахування та невиплати підвищення до пенсії ОСОБА_3, відповідно до ст. 50 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та ст.13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» як інваліду війни 2-ї групи за період 01.11.2000 року по 01.01.2006 року в розмірі 350% мінімальної пенсії за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком та зобов'язати відповідача здійснити йому нарахування та виплату підвищення до пенсії з 01.11.2000р. до 01.01.2006р. з урахуванням здійснених виплат.
Відповідно до ч.1 ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Таким чином, з відповідача на користь позивача підлягають стягненню витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 37 гривень.
Відповідно до ч.2 ст. 88 ЦПК України, якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від оплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, що їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог. Якщо обидві сторони звільнені від оплати судових витрат, вони компенсуються за рахунок держави. Таким чином, витрати по сплаті судового збору слід віднести за рахунок держави.
Керуючись ст. 84 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст.ст.28, 45 Закону України „Про загальнообов’язкове пенсійне страхування”, ст.ст. 50 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» №796-ХІІ від 28.02.1991 року, ст.13 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в редакції, що діяла до 01.07.2006 року ст.ст. 8,21,22,24,46 Конституції України, ст.ст. 10,11, 209,212, 214-215 ЦПК, суд,-
ВИРІШИВ:
Уточнены позовні вимоги ОСОБА_3 задовольнити.
Поновити строк звернення до суду з 01.11.2000 року по 01.01.2006 роки.
Визнати неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в Кам’янобрідському районі м. Луганська, пов’язані з відмовою вимоги ОСОБА_3 у проведенні перерахунку та виплаті додаткової пенсії у відповідності до ст.50 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та підвищення до пенсії відповідно до ст.13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» з 01.11.2000 року по 01.01.2006 рік.
Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Кам’янобрідському районі м. Луганська зробити з 01.11.2000 року по 01.01.2006 рік перерахунок та виплату щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю інваліду 2 групи ОСОБА_3 у відповідності до ст.ст. 50 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» №796-ХІІ від 28.02.1991 року, - у розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком, згідно відповідних Законів України «Про Державний бюджет України», з урахуванням фактично здійснених виплат.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Кам’янобрідському районі м. Луганська здійснити перерахунок та виплату надбавки до пенсії ОСОБА_3 відповідно до ст. 13 Закону України «Про статус і соціальний захист ветеранів війни» , як інваліду 2 групи в розмірі 350 процентів мінімальної пенсії за віком, за період з 01.11.2000р. по 01.01.2006 р. мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність визначеного Законом на відповідний період, з урахуванням здійснених виплат.
Стягнути з Управління Пенсійного Фонду України в Кам’янобрідськму районі м. Луганська, на користь ОСОБА_3 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 37 грн.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Луганської області через Кам’янобрідський районний суд м. Луганська шляхом подання в десятиденний термін заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.О. Родіонов
- Номер: 2-681/10
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-681/10
- Суд: Пирятинський районний суд Полтавської області
- Суддя: Родіонов Сергій Олександрович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.09.2015
- Дата етапу: 15.09.2015
- Номер: Б/н 530
- Опис: про розірвання шлюбу та поділ майнап подружжя
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-681/10
- Суд: Дарницький районний суд міста Києва
- Суддя: Родіонов Сергій Олександрович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.09.2015
- Дата етапу: 28.09.2015
- Номер: 2-681/10
- Опис: про ст. допомоги
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-681/10
- Суд: Глухівський міськрайонний суд Сумської області
- Суддя: Родіонов Сергій Олександрович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.10.2017
- Дата етапу: 06.10.2017
- Номер: 6/712/365/19
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-681/10
- Суд: Соснівський районний суд м. Черкаси
- Суддя: Родіонов Сергій Олександрович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.08.2019
- Дата етапу: 13.09.2019
- Номер:
- Опис: усунення перешкод в спілкуванні з дитиною
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-681/10
- Суд: Красилівський районний суд Хмельницької області
- Суддя: Родіонов Сергій Олександрович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.06.2010
- Дата етапу: 13.10.2010
- Номер:
- Опис: стягнення аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-681/10
- Суд: Здолбунівський районний суд Рівненської області
- Суддя: Родіонов Сергій Олександрович
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.03.2010
- Дата етапу: 11.05.2010
- Номер: б/н
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-681/10
- Суд: Фастівський міськрайонний суд Київської області
- Суддя: Родіонов Сергій Олександрович
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.03.2010
- Дата етапу: 30.03.2010