Судове рішення #10245332

Справа № 2-3799

                                                                                                                                             2010 рік

 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

    07 липня 2010 року Білгород – Дністровський міськрайонний суд Одеської області у складі:

головуючого – одноособово судді Прийомової О.Ю.

при секретарі – Петренко І.В,

розглянувши у відкритому  судовому засіданні в м. Білгород – Дністровському цивільну справу за  позовною заявою ОСОБА_1 до виконавчого комітету Випасненської сільської ради про призначення додаткового строку для прийняття спадщини,

В с т а н о в и в :

    21.05. 2010 року позивач звернувся до суду з позовною заявою до виконавчого комітету Випасненської сільської ради Білгород – Дністровського району Одеської області про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини, просить суд визначити йому додатковий строк  для подання до Білгород – Дністровської державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, вказуючи, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його сестра ОСОБА_2.

На день смерті вона являлася власницею будинку АДРЕСА_1.

    За життя ОСОБА_2 склала заповіт, відповідно до якого вона все своє майно заповідала позивачу.

    Оскільки позивач був необізнаний стосовно порядку прийняття спадщини, то вважав що може до нотаріальної контори звернутися в любий час, однак в квітні 2010 року після звернення до Білгород-Дністровської районної державної нотаріальної контори про прийняття спадщини за заповітом, йому було відмовлено, оскільки ним було пропущено строк для звернення.

   

В судовому засіданні позивач позов підтримав, про що надав заяву.

 Відповідач у судове засідання не з’явився, про день слухання справи був повідомлений належним чином,однак надав до суду заяву відповідно до якої просить суд розглянути справу за відсутність його представника.

Суд розглядає справу за відсутність сторін, згідно наданих заяв.

             Вивчивши матеріали справи, оголосивши заяви позивача, відповідача, судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

             Матеріалами справи встановлено, що дійсно ІНФОРМАЦІЯ_1 померла сестра  позивача – ОСОБА_2. /л.с. 5/

На день смерті вона являлась власником будинку АДРЕСА_1.

    За життя ОСОБА_2 склала заповіт, відповідно до якого вона все своє майно заповідала позивачу. /л.с. 6/

    Оскільки позивач був необізнаний стосовно порядку прийняття спадщини, то вважав що може до нотаріальної контори звернутися в любий час, однак в квітні 2010 року після звернення до Білгород-Дністровської районної державної нотаріальної контори йому було відмовлено, оскільки ним було пропущено строк на прийняття спадщини за заповітом.

 

    Згідно зі ст. 1272 ч.3 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

При таких обставинах, з урахуванням того, що строк на звернення до нотаріальної контори позивачем пропущений з поважної причини, суд вважає позовну заяву обґрунтованою і  підлягаючою задоволенню.

           Керуючись ст. 1272 ЦК України, ст. ст. 10,11, 60, 213, 214, 215, 218  ЦПК України, суд,

В И Р І Ш И В :

            Позовну заяву ОСОБА_1 до виконавчого комітету Випасненської сільської ради про призначення додаткового строку для прийняття спадщини -  задовольнити.

Визначити ОСОБА_1, додатковий строк тривалістю в три місяці для подання до Білгород – Дністровської державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася за заповітом, після смерті сестри ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.  

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація