Справа за № 2-2873
2010 рік
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н ЕМ У К Р А Ї Н И
23 червня 2010 року Білгород – Дністровський міськрайонний суд Одеської області у складі:
головуючого – одноособово судді Прийомової О.Ю.
при секретарі – Петренко І.В,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Білгород – Дністровському цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та зняття з житлового реєстраційного обліку,
В с т а н о в и в :
Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та зняття з житлового реєстраційного обліку, просить суд визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням, а саме: житловим будинком по АДРЕСА_1, вказуючи, що відповідач по справі був її зятем.
У зв’язку з тим, що її доньки та зятю не було де жити, вона дозволила їм та дитині прописатися і мешкати у будинку АДРЕСА_1, однак відповідач більш ніж вісім років припинив проживати у її будинку, розірвав шлюб з її донькою та мешкає зараз біля своєї матері в АДРЕСА_2, речей належних його в будинку не має, комунальні платежі не сплачує, тобто втратив інтерес до вказаної житлової площі.
Добровільно знятися з реєстрації відповідач не бажає, тому вона і звернулася з позовом до суду.
Позивачка у судовому засіданні позов підтримала повністю, просить суд його задовольнити, про що надала заяву.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про день слухання справи був повідомлений належним чином, причину неявки суду не сповістив, про що в матеріалах справи мається повідомлення про отримання судової повістки.
Зі згоди позивачки, про що свідчить її заява, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
Вивчивши матеріали справи, оголосивши заяви позивачки, судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Матеріалами справи встановлено, що дійсно в будинку АДРЕСА_1 зареєстровані: власник будинку - ОСОБА_1, 1944 року народження; ОСОБА_3, 1973 року народження; ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3; ОСОБА_2, 1969 року народження. /л.с. 6/.
ОСОБА_2 більш ніж вісім років припинив проживати у будинку позивачки, розірвав шлюб з її донькою та мешкає зараз біля своєї матері в АДРЕСА_2, речей належних його в будинку не має, комунальні платежі не сплачує.
Реєстрація відповідача в будинку позивачки перешкоджає їй в праві розпоряджатися останнім, вона змушена сплачувати комунальні послуги також і на відповідача.
Відповідно до ч.2 ст. 386 ЦК України, власник, який має підстави передбачити можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право власності, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.
Відповідно до ст. 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійснені ним права користування та розпорядження своїм майном.
При таких обставинах, с урахуванням того, що відповідач порушує права позивачки, суд вважає позовні вимоги позивачки обґрунтованими та підлягаючими задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись, ст. ст. 386 ч.2, 391 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 60, 213, 214, 215, 218, 224, 225, 226,227,228 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та зняття з житлового реєстраційного обліку - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5 таким, що втратив право користування житловим приміщенням - житловим будинком по АДРЕСА_1.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
С У Д Д Я :