Справа №2-212/2010р.
РІШЕННЯ
ІМґЯМ УКРАЇНИ
(заочне)
13 липня 2010 року Залізничний районний м. Львова в складі:
головуючого - судді Мусієвського Є.П.
при секретарі Пелещишин І. А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові справу за позовом Державного територіально-галузевого об’єднання «Львівська залізниця» (Управління будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд №6) до ОСОБА_1 про визнання втратившим право користування житловим приміщенням,
встановив:
Позивач звернувся в суд з позовом про визнання відповідача втратившим право користування житловим приміщенням гуртожитку по АДРЕСА_1 мотивуючи свої позовні вимоги тим, що на підставі рішення житлово-побутової комісії Управління внутрішніх справ на залізничному транспорті від 14.09.1989 р. року видано ордер № 12 від 20.09.1989 р., на підставі якого відповідач поселився та був зареєстрований в гуртожитку, однак з 2004 року відповідач не проживає в такому і така обставина позбавила адміністрацію можливості надати незайману житлову площу іншим працюючим, що спонукало звернутись в суд з позовом.
Представник позивача в судовому засідання підтримав позов, покликаючись на мотиви такого, доповнивши тим, що відповідачу з 1989 року в гуртожитку було надано кімнату, де відповідач зареєстрував місце проживання і проживав до 2004 року, звідки забрав особисті речі і без поважних причин не проживає в такому тривалий час, що перевищує встановлений законом термін, у який передбачає право на користування житлом, просить позов задоволити.
Відповідач в судове засідання не з’явився без поважних причин, хоча належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи, тому керуючись ст.224 ЦПК України суд вважає за можливе розглянути справу заочно на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підставний і такий підлягає до задоволення.
Відповідно до ст.71 ЖК України за відсутніми без поважних причин наймачем або членами його сім'ї житлове приміщення зберігається протягом шести місяців.
Згідно п.8 ст.8 ЦПК України ст. 71 ЖК України може застосовуватись до відносин пов’язаних зі збереженням та припиненням права користування житлом в гуртожитках.
Так з пояснень представника позивача та долучених до справи документів вбачається, що будинок АДРЕСА_1 має правовий статус гуртожитку /а. с. 4-5, 8,10/ та перебуває на балансі Управління будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд №6, який є відокремленим підрозділом Державного територіально-галузевого об’єднання «Львівська залізниця» .
Встановлено, що на підставі спільного рішення адміністрації та профкому Управління внутрішніх справ на залізничному транспорті від 14.09.1989 р. року видано ордер № 12 від 20.09.1989 р., що надало відповідачу підставу на вселення в гуртожиток по АДРЕСА_1 та зареєструвати місце проживання в такому /а.с. 6-8/.
Відповідно до актів перевірок /а.с.10-12, 16/ відповідач з 2004 року не проживає в вищезазначеному гуртожитку, ніяких платежів за проживання не вносить, особистих речей в гуртожитку не має.
Судом встановлено, що відповідач не проживає в гуртожитку понад визначений законом термін, протягом якого за ним зберігається житлове приміщення, а тому позов є підставний і такий слід задоволити.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 209, 212-215, 224-226 ЦПК України, ст.71,72 ЖК України, суд -
вирішив:
Позов задоволити. Визнати ОСОБА_1 втратившим право проживання в гуртожитку, що по АДРЕСА_1
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 -ти днів з дня отримання копії рішення.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Львівської області через суд першої інстанції, який ухвалив дане рішення.
Суддя