УКРАЇНА
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22 –3717/ 2010 рік Головуючий в 1-й інстанції Шаповал Г.І.
Категорія 53 Доповідач - Осіян О.М.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
”27” липня 2010 року. м. Дніпропетровськ.
Апеляційний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді - Осіяна О.М.,
суддів - Черненкової Л.А., Каратаєвої Л.О.,
при секретарі - Кононенко І.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Дніпропетровську цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1
на ухвалу Вільногірського міського суду Дніпропетровської області від 25 березня 2010 року про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Ремонтно-будівельного кооперативу «Щит» про стягнення заборгованості по заробітній платі, -
в с т а н о в и в:
Ухвалою Вільногірського міського суду Дніпропетровської області від 25 березня 2010 року зупинено провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до РБК «Щит» про стягнення заборгованості по заробітній платі.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 ставить питання про скасування ухвали суду посилаючись на те, що судом порушено норми процесуального права.
Перевіривши законність та обґрунтованість ухвали суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та заявлених вимог, суд вважає, що апеляційну скаргу слід задовольнити, а ухвалу суду першої інстанції скасувати із наступних підстав.
Приймаючи ухвалу про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Ремонтно-будівельного кооперативу «Щит» про стягнення заборгованості по заробітній платі суд першої інстанції виходив із того, що у провадженні слідчого прокуратури м. Вільногірська Дніпропетровської області знаходиться кримінальна справа №38089015 по обвинуваченню голови кооперативу Богдана за ч.1 ст.175 КК України, по якій однією із потерпілих є позивачка у справі.
Оскільки в кримінальній справі вирішуються питання наявності чи відсутності боргу по заробітній платі за відсутності належних документів, суд прийшов до висновку, що ці справи мають взаємний зв'язок, а тому зупинив провадження у справі.
Але такі висновки зроблені судом без врахування вимог законодавства.
Як вбачається із матеріалів справи заявлені позовні вимоги ОСОБА_1 до РБК «Щит» про стягнення заборгованості по заробітній платі ґрунтуються на трудових правовідносинах.
Відповідно до вимог п.4 ст.201 ЦПК України суд зобов’язаний зупинити провадження у справі у разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства.
Справою, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства є справа, порушена у встановленому законом порядку, що розглядається відповідним судом. Наведене повинно підтверджуватись відповідною ухвалою. Таким чином, прийняття постанови про порушення кримінальної справи органами досудового слідства не є підставою для зупинення провадження у справі на підставі п.4 ч.1 ст.201 ЦПК України.
За таких обставин, ухвала суду першої інстанції прийнята із порушенням вимог процесуального законодавства, що є підставою для її скасування та відмови представнику відповідача у задоволенні клопотання, відповідно до вимог ст.312 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 307,312, 315 ЦПК України, суд -
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Ухвалу Вільногірського міського суду Дніпропетровської області від 25 березня 2010 року про зупинення провадження скасувати.
Відмовити представнику ремонтно-будівельного кооперативу «Щит» у задоволенні клопотання про зупинення провадження у справі.
Ухвала набирає законної сили із моменту проголошення, але може бути оскаржена протягом двох місяців до Верховного Суду України.
Судді: