Справа № 22ц-10474/2010 Головуючий у І інстанції Мазниця А.А.
Категорія 57 Доповідач Приходченко А.П.
УХВАЛА
26 липня 2010 року суддя судової палати у цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області Приходченко А.П.,
розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 11 лютого 2009 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа приватний нотаріус Зайченко Ірина Анатоліївна, про визнання правочинів недійсними,
встановила:
Рішенням Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 10.11.2008 р. були задоволені позовні вимоги ОСОБА_1 і визнано недійсною довіреність від 28.11.2006 р., видану ОСОБА_2 на ім»я ОСОБА_3
Ухвалою Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 11.02.2009 р. дане рішення скасоване за заявою ОСОБА_5 про перегляд рішення за нововиявленими обставинами.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати цю ухвалу, посилаючись на те, що судом допущено порушення ч.1 ст.362 ЦПК України, відповідно якої заява про перегляд рішення за нововиявленими обставинами може бути подана сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, а ОСОБА_5 такою особою не є.
Перевіривши законність та обґрунтованість оскарженої ухвали встановлено, що апеляційну скаргу слід повернути ОСОБА_1, виходячи з наступного.
Відповідно до п.17 ч.1 ст.293 ЦПК України окремо від рішення суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції щодо відхилення заяви про перегляд судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами.
Виходячи із зазначеної норми права, ухвали про задоволення заяви про скасування судового рішення за нововиявленими обставинами окремому оскарженню не підлягають.
Тому, апеляційна скарга не може бути прийнята до провадження апеляційного суду і підлягає поверненню.
Доводи ОСОБА_1 в апеляційній скарзі про те, що ОСОБА_5 не є особою, яка наділена правом подачі заяви про скасування судового рішення за нововиявленими обставинами, не заслуговують на увагу, оскільки відповідно до ст. 129 Конституції України кожній особі, яка вважає порушеними свої права чи інтереси, надається право апеляційного та касаційного оскарження судових рішень.
Керуючись п.17 ч.1 ст.293, ч.1 ст.366 ЦПК України,
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 11 лютого 2009 року повернути, як таку, що не підлягає апеляційному розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту винесення і може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Суддя