2-901\09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 червня 2009 року Калінінський районний суд міста Горлівки Донецької області у складі: судді Щербаченко І. В., при секретарі Студенковій Т.В.,
розглянув у відкритому судовому засіданні у місті Горлівці Донецької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав, призначення опікуна та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду із заявою 13 березня 2009 року, у якій вказала, що відповідач ОСОБА_3.є її сином, відповідач ОСОБА_2 та її син мають неповнолітню дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідачі не працюють, матеріально дитину не утримують, вихованням не займаються, зловживають алкогольними напоями. ОСОБА_4 проживає у сім, ї бабусі -ОСОБА_1 позивача, остання займається її вихованням. Тому позивач просить суд позбавити відповідачів батьківських прав, стягнути з відповідачів аліменти на утримання доньки у розмірі 1\4 частини всіх видів заробітку, призначити опікуном ОСОБА_4 ОСОБА_1. До суду позивач надала заяву про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримала.
Відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_2 надали до суду заяву про розгляд справи за їх відсутністю, позовні вимоги визнали.
Представник третьої особи надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутністю, позовні вимоги вважає обґрунтованими.
Суд, дослідив письмові докази по справі та надав їм оцінку в сукупності, дійшов до наступного висновку.
Відповідно свідоцтву про народження, батьками неповнолітньої ОСОБА_4 є відповідачи: ОСОБА_3 та ОСОБА_2.
Відповідачі без поважних причин не надають матеріальної допомоги на утримання дитини, її вихованням не займаються.
У відповідності зі ст. 164 СК України, мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він, зокрема, ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини.
Відповідно ч.4 ст. 60 ЦК України, суд встановлює піклування над неповнолітньою особою, якщо при розгляді справи буде встановлено, що вона позбавлена батьківського піклування, і призначає піклувальника за поданням органу опіки та піклування.
Відповідно ч. 3- 4 ст. 63 ЦК України, фізична особа може бути призначена опікуном або піклувальником лише за її письмовою заявою. Опікун або піклувальник призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов’язки опікуна чи піклувальника.
Відповідно ч.2 ст. 166 СК України, особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов’язку щодо утримання дитини.
Згідно зі ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ст. 181, ст. 183 Сімейного кодексу України, за рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються від доходу її батька у твердій грошовій сумі, частка заробітку (доходу) батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Згідно ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує, зокрема, стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позовні вимоги слід задовольнити у повному обсязі. Питання судових витрат вирішити згідно ст. 88 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 10,11,15,60,213,214,223,367 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав, призначення опікуна та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини.
Позбавити батьківських прав ОСОБА_3, 1969 року народження у відношенні неповнолітньої доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Позбавити батьківських прав ОСОБА_2, 1976 року народження у відношенні неповнолітньої доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Призначити опікуном неповнолітньої ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4.
Стягнути з ОСОБА_3, 1969 року народження, уродженця м. Горлівки Донецької області, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1\4 частини усіх видів заробітку щомісячно, але не менш законодавчо встановленого мінімуму, починаючи з 13 березня 2009 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2, 1976 року народження, уродженки м. Горлівки, Донецької області аліменти на користь на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1\4 частини усіх видів заробітку щомісячно, але не менш законодавчо встановленого мінімуму, починаючи з 13 березня 2009 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_3, ОСОБА_2 на користь держави витрати по сплаті судового збору у розмірі 25 гривень 50 копійок з кожного та витрати по інформаційно-технічному забезпеченню розгляду справи у розмірі 3 гривень 25 копійок з кожного.
На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення через Калінінський районний суд міста Горлівки Донецької області.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Калінінський районний суд міста Горлівки Донецької області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.